Japán-szlovák F4-es bajnokra csapott le a Williams
https://formula.hu/parc-ferme/40143
Leigazolta a versenyzői akadémiájába a Williams a 2025-ben az olasz F4-es bajnokságot megnyerő Kean Nakamura-Bertát – közölte az istálló. A japán–szlovák kettős állampolgárságú pilóta a sikeres gokartkarrier után 2023 végén váltott formulaautózásra: a dél-kelet-ázsiai és a közel-keleti Formula-4-es sorozatokban pallérozódott, akkor még az Alpine programját erősítve.
Az enstone-i gárda 2024 végén elengedte a kezét, de az áttörést így is a tavalyi szezon hozta meg számára, hiszen bajnok lett az olasz F4-ben és az E4-es szériában egyaránt. Ezek után szerződtette most a Williams a 18 éves Nakamura-Bertát, aki a Formula Regional közel-keleti, majd európai kiírásaiban fogja a grove-i alakulatot képviselni.
Dezső Attila
2681 napja2026-01-10 12:25:00
Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.