DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. július 9. csütörtök

Kiderült, milyen nevet kap a 2026-os F1-es Ferrari

Nem töri meg az előző évek hagyományait a Ferrari az új szabályrendszer első évére építendő autójával: az SF-26-os nevet fogja viselni Charles Leclerc és Lewis Hamilton idei versenygépe. Ez a koncepció 2023 óta változatlan, azaz Frederic Vasseur irányítása alatt végig az SF betűk (ami természetesen a Scuderia Ferrarit jelenti) és az adott évszám kapott helyet az autó nevében.

Pedig a korábbi esztendőkben változatosabb névadási technikákat alkalmazott a maranellói gárda: 2022-ben például az istálló alapításának 75. évfordulója előtt tisztelegve F1-75-re keresztelték az autót, 2020-ban az ezredik F1-es nagydíjukra emlékezve SF1000 névre hallgatott a versenygép, míg az előző évtized közepén gyakran feltűnt a T vagy a H betű is a kódnévben, utalva a turbó hibrid motorokra. A számok hol az évre, hol a Ferrari fennállásának évfordulóira utalnak, a legérdekesebb névválasztás pedig alighanem a 2011-es volt az utóbbi időkben, ott ugyanis Olaszország egyesülésének 150. évfordulóját ünnepelte az istálló – sőt, az eredeti F150-es név miatt még jogi vitába is keveredett a Forddal.

Mindenesetre az SF-26-ost január 23-án mutatja be a Ferrari, amelyet a tervek szerint Fioranóban be is járatnak, mielőtt pár nappal később már a barcelonai zárt kapus teszten lesz jelenésük vele.

Az F1-es Ferrarik nevei ebben az évezredben:

Év Név 2013 F138
2026 SF-26 2012 F2012
2025 SF-25 2011 150° Italia
2024 SF-24 2010 F10
2023 SF-23 2009 F60
2022 F1-75 2008 F2008
2021 SF21 2007 F2007
2020 SF1000 2006 248 F1
2019 SF90 2005 F2005
2018 SF71H 2004 F2004
2017 SF70H 2003 F2003-GA
2016 SF16-H 2002 F2002
2015 SF15-T 2001 F2001
2014 F14 T 2000 F1-2000

ferrari-auto-f1

Ennyi a különbség jelenleg az F1 és az F2 tempója között

A Formula-1 és a Formula-2 bahreini pole-körét hasonlíthatjuk össze.

Ferrari 1-2-ből Ricciardo-parádé és Vettel-rémálom: ez történt a tavalyi Kínai Nagydíjon

A 2018-as Kínai Nagydíj tartalmas összefoglalója megtekinthető a Youtube-on:

A Sauber juniorcsapat leigazolta Leclerc öccsét

A Sauber Junior Team versenyzője lesz és a német Formula-4-es bajnokságban indul Arthur Leclerc – a Ferrari-pilóta, tavaly szintén Saubernél szereplő Charles Leclerc öccse. A 18 éves monacói 2018-ban első formulaautós szezonjában ötödikként zárta a francia F4-et, emellett a Formula-E-s Venturi utánpótlásába tartozott.

A hír másik érdekessége, hogy a német szériában Leclerc a Charouz Racing Systems és US Racing közös csapatában indul: míg előbbi minden kategóriában a Sauber Junior Team mögött áll, utóbbi Gerhard Ungar és Ralf Schumacher csapata. Az igazolásról beszámoló Autosport kiemelte, hogy Leclerc nem kap F1-hez is kapcsolódó szerepet az Alfa Romeo Racingnél.

Nyolc év szünet után újra versenyez Mika Hakkinen

Versenyautó volánja mögé ül a kétszeres Formula-1-es világbajnok, ráadásul egy McLarent – egy 720S GT3-at – vezet augusztusban a suzukai 10 órás futamon, az Intercontinental GT Challenge versenyén. Bár azt egyelőre nem jelentették be, mely csapat színeit képviseli a finn veterán, az autón túl azt igen, hogy az 57 éves Katsuaki Kubota és a kétszeres Super Formula-bajnok Hiroaki Ishiura társa lesz.

Az 50 esztendős Hakkinen 2001-ben versenyzett utoljára a Formula-1-ben, majd néhány szezon kihagyás után a DTM-ben szerepelt 2007-ig. Az év végén visszavonult, de újra nem véglegesen: 2011-ben az Intercontinental Le Mans Cup kínai versenyén indult. Ez volt utolsó nemzetközi szereplése – néhány historic versenyen indult időközben Goodwoodban – a mostani bejelentésig.

Üljünk be egy körre a Robocarba

A pilóta nélküli versenyautó tesztjéről készült egy videó - a technika visszafelé a 198 km/h-s sebességet is elérte.

 

Grosjean speciális sisakkal készül az F1 ezredik futamára

A Haas francia pilótája különleges festésű sisakkal vesz részt Kínában az ezredik Formula-1-es futamon.

 

Így hagyta faképnél 3 év alatt a Formula-E a túraautókat Marrakeshben

Mindig izgalmas összehasonlítani két versenysorozat járműveinek sebességét, ha azonos pályára keverednek. A Formula-E-vel ez egyetlen helyen fordulhat elő, hiszen a marrakeshi épített Circuit Moulay El Hassan kivételével mindenhol ideiglenes, csak számukra létrehozott utcai pályákon versenyeznek. A WTCR éppen az elmúlt hétvégén járt ott, a formula- és túraautós kategória összevetése pedig amiatt is érdekes, mert míg az egyik jelentősen gyorsult, addig a másik lassult az elmúlt három év során. A túraautós élkategória a kizárólag számukra készült TC1-esekről az egyszerűbb és olcsóbb TCR-modellekre váltott, mialatt a világbajnoki rangról világkupai minőségre "silányult". Eközben az elektromos sorozat szintet lépett, a jelenlegi szezonra érkezett Gen2-es autók komolyabb motorterljesítménnyel és leszorítóerővel is rendelkeznek elődeiknél. 

Alább, az egyes versenyhétvégék pole-pozíciós időinek összehasonlításában látható, hogy míg a 2017-es WTCC és a Formula-E első autótípusának tempója szinte azonos volt Marrakeshben, addig a technológiaváltásoknak köszönhetően tavaly négy, idén pedig már több mint hét másodpercre változott a különbség az FE javára. "Nem olyan rossz ez, figyelembe véve az univerzális gumiabroncsainkat és az alacsony leszorítóerőnket" - állapította meg a Formula-E harmadik szezonjának bajnoka, Lucas di Grassi.

WTCR 2019 1:24,721 Vervisch
WTCR 2018 1:24,316 Tarquini
WTCC 2017 1:21,792 Monteiro
       
FE Gen2 2019 1:17,489 Bird
FE Gen1 2018 1:20,355 Buemi
FE Gen1 2016 nov. 1:21,509 Rosenqvist

fewtcr

Egy Lotusszal parádézott a Renault Disneylandben

Azért ez egy kicsit furcsa kombináció: egy képen Mickey egér, Anthoine Hubert, Eric Boullier és egy Renault, ami az enstone-i csapat 2012-es autója, azaz valójában egy Lotus. Annak a Lotusnak az idejében még Boullier volt a csapat vezetője, viszont ennek a ténynek semmi köze ahhoz, hogy miért van itt, a szakember ugyanis ma már a Francia Nagydíj szervezőinek egyike. Hubert pedig a mai Renault juniorprogramjának a tagja, aki tavaly megnyerte a GP3-at. Mickey egér meg azért egerészhette be magát a képbe, mert a párizsi Disneylandben szervezett utcai parádét a fent említett társaság, mindezt a juniusi Paul Ricard-i F1-es futam népszerűsítésének jegyében. A Renault-nak a tavasz során lesz még egy halom, egész pontosan 14 további hasonló rendezvénye Franciaország-szerte, amelyeken Daniel Ricciardo, Nico Hülkenberg, Szergej Szirotkin, Jack Aitken és Hubert felváltva fogják vezetni a 2012-es, futamot is nyert Lotust.

Ide kattintva Facebookon megnézhető az eseményből egy 10 perces részlet.

56624575_798924317131230_8852478744439291904_n

D3pWB4kWkAIeEnw

Már ismerősként mennek az Európa-bajnokság versenyeire Herczig Norberték

A MOL Racing Team versenyzője az ERC szezonnyitójáról és a folytatásról beszélt az Autósport és Formula Magazin Ralihíradó stúdiójában.

A szóban forgó verseny, az Azori-szigeteki Rali történései:

A Ferrari ezzel a videóval bizonyítja, hogy még a tésztagyúrástól is kirázhat a hideg, ha elég jó zenét teszünk alá

A mozis zene, vagyis a cinematic stílus varázsa, hogy még a legunalmasabb képeknek, a fű növésének és a festék száradásának is komoly érzelmi töltetet tud adni. A Ferrari alábbi, Bahreinben készített és a "kezek munkáját" bemutató hangulatvideója pedig (a tésztagyúrás ellenére) még csak nem is nevezhető eseménytelennek, szóval biztosan megadja az alaphangot a nézők számára az e hétvégi Kínai Nagydíjhoz.  

A mérce: így nézett ki Vettel tavalyi pole-köre Kínában

2018-ban a Ferrarinak feküdt igazán a kínai pálya, a pole-pozíciót Sebastian Vettel szerezte meg az alábbi körrel - a videó a Youtube-on megtekinthető:

Idei második nemzetközi sikerét aratta a magyar pilóta

A nemzetközi Mitropa Kupa idei második raliversenyét is megnyerte a Korda Racing párosa, Kristóf Klausz és Farnadi Ágnes, ezzel vezetik a bajnokságot. A Lavanttal Ralin több magyar páros is rajthoz állt. A Mitropa értékelésében Fogasy Gergely és Berendi Dávod a harmadik lett. A 4-es kategóriában a Ifj Kanyik Antal - Nyirfás Julianna páros állhatott a dobogó tetejére. A Mitropa Historicban a Merencsics Árpád - Laboncz László kettős a harmadik helyen végzett.

A verseny végeredménye és további magyar eredmények az alábbi oldalon:

https://www.ewrc-results.com/results/55089-weinbergerholz-lavanttal-rallye-2019/?s=227966&fbclid=IwAR049b9c6zcqBQIOPFdH00YlrS1jZt6yAw4XEFuu0gqw30SDlsQZ6ErTy1E

 

pf_3

Fotó: https://www.ir7.at

Bemutatta Alonso Indy500-as autóját a McLaren

Ezzel a géppel vág neki az idei Indy500-nek Fernando Alonso:

Baleset a ralikrossz-vb-n: Ellenfele autójának tetejére ugratott a lett pilóta

Az első elődöntőben részt vevő Reinis Nitiss a Hyundai i20-szal az első kanyar rázókövét találta el olyan szerencsétlen szögben, hogy levegőbe repült, majd Anton Marklund Renault-jának tetejére érkezett meg. A hétvégén kiváló magyar eredmény született Szabó Krisztián – Nitiss tavalyi ellenfele a Supercar Európa-bajnokságon – révén.

Milyen antik autót vezetett Toto Wolff Silverstone-ban?

Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke a W196-ban, a Mercedes 1954-es F1-es autójában. A márka a motorsportban való részvétel 125. évfordulóját ünnepelte Silverstone-ban.

Ugyanezen az eseményen Lewis Hamilton és Valtteri Bottas is részt vett, egykori és modern Ezüstnyilakat, valamint DTM-autókat is kipróbálva.

 

Különdíjjal jutalmazták a gokartos srácot

A Rotax Max Challenge szervezői kiemelkedő bátorságáért különdíjjal jutalmazták Szécsényi Tóbiást, aki tavalyi, súlyos balesetéből felépülve ismét gokartba ült, hogy álmait kergesse. A Facebook-bejegyzés itt olvasható.

szecsenyi-rotax

Az amerikaiaknál nincs őrültebb nemzet, ha versenyzésről van szó

Autós nép lévén az amerikaiak minden elképzelhető formában pályára viszik négykerekűiket. Erre egy extrém példa az alábbi széria, amelyben a pályák nyomvonala nemes egyszerűséggel keresztezni önmagát, így garantálva a káoszt.

Ezt mutasd meg a gyereknek, ha rá akarod szoktatni az F1-re

Az autóversenyzést nem lehet elég korán kezdeni, tartja a mondás. Nos, szerintünk az F1 követését sem, szóval ha van a családban olyan gyerek, akivel később osztozni akarsz a sportág örömein, akkor ezt a csalit érdemes bedobnod. A Disney "Mickey és az autóversenyzők" című animációs sorozatával biztosan rá fog kapni az ízére. A legutóbbi epizódban nem más, mint Mario Andretti szólaltatta meg az egyik karaktert.

 

Ezen a pályán versenyez ma éjjel az IndyCar mezőnye (videó)

A Barber Motorsports Parknál állomásozik az IndyCar éprilis első hétvégéjén, ahol Takuma Sato várja a pole-pozícióból a 22:00-kor rajtoló futamot. A lámpák elalvásáig nézzük meg, hogyan néz ki a helyszín szó szerint a versenyző szemszögéből.