Lawson: „Teljesen más érzés” volt a 2026-os gumikat használni
https://formula.hu/parc-ferme/40066
Liam Lawson 141 kört teljesített Abu Dhabiban a szezon utáni teszten, ahol először próbálhatta ki a 2026-os szezonra szánt új Pirelli-gumikat. A Racing Bulls versenyzője szerint az abroncsok „nagyon más érzést” adnak, és már most jól látszik, hogy a vezethetőség jelentősen változik az új szabályok miatt: „Fontos volt, hogy a lehető legközelebb kerüljünk ahhoz a működési ablakhoz, amit jövőre tapasztalni fogunk” – mondta.
Az új-zélandi szerint nemcsak az érzés volt szokatlan, hanem az, hogy a csapat rengeteg olyan adatot gyűjthetett, amely a 2026-os fejlesztések alapját adhatja. „Érdekes nap volt, sok mindent megértettünk. Jó előre megismerni az új dolgokat, mielőtt pályára gurulunk az új autóval.”
Lawson hozzátatte, hogy a téli szünetben részletesen elemzik majd a tapasztalatokat: „A téli szünet alatt lesz időm átgondolni, amit most vezettem. Már nagyon várom, hogy visszatérjünk az új autóval.”
Admin
2155 napja2025-12-10 08:51:00
Mi lesz veled, Williams? Ez a név nem tűnhet el!
https://formula.hu/parc-ferme/25665
44 szezon, 114 futamgyőzelem, 16 világbajnoki cím - röviden ez a mérlege az 1975 óta versenyző grove-i alakulatnak, ami az utóbbi egy-két évben komoly nehézségekkel szembesült. A mezőny végére visszacsúszva az alakulat anyagi biztonsága, így egyben a jövője vált ingataggá. A bizonytalanság közepette azt taglaltuk, vajon milyen sorsra juthat a szebb napokat is megélt F1-es istálló.
Vaszilykó Péter
2155 napja2025-12-10 08:51:00
Végre egy bringa, aminek az Eau-Rouge-ban is megfelelő a tapadása
https://formula.hu/parc-ferme/25664
Ezzel a kerékpárral új vagánysági szintre emelhető a futam előtti pályabejárás.
Admin
2155 napja2025-12-10 08:51:00
Elmaradhattak ugyan a májusi futamok, de mi csak azért is megrendezhettük őket!
https://formula.hu/parc-ferme/25663
Nemrég megjelent az Autósport és Formula Magazin júniusi száma – a koronavírus-járványra való tekintettel (remélhetőleg utoljára) digitális formában –, amelyben folytattuk kényszerből elindított, de izgalmas sorozatunkat, amelyben az előző évek, évtizedesek eseményei után rendeztük meg az adott hónapban elmaradó nagydíjak fiktív változatát. Ebbe a számba ráadásul három futam is bekerült – olvassátok el a „mi” Holland, Spanyol és Monacói Nagydíjainkat:
Az Autósport és Formula Magazin 2020. júniusi száma online megtekinthető itt:
Raikkönen egyik legnagyobb győzelmét ismétli az F1
https://formula.hu/parc-ferme/25661
Bár már belátható közelségbe került a 2020-as szezonkezdet, nem áll le a retro vetítésekkel a Formula-1 hivatalos csatornája, amely szerda este 20 órától a 2005-ös Japán Nagydíjat tűzi műsorára. A suzukai viadal eleve izgalmasnak ígérkezett az időmérőn kialakult szokatlan rajtsorrend okán – de többet nem is mondunk, hanem kattintsatok ma este 20 órától a videóra (egész pontosan itt át a YouTube-ra):
Balogh Tamás
2155 napja2025-12-10 08:51:00
Videó: Csaknem három és fél hónap után Hamilton is pályára gurult
https://formula.hu/parc-ferme/25662
Szerdán folytatódott a Mercedes silverstone-i privát tesztje, ahol Valtteri Bottas keddi szereplése után a regnáló világbajnok, Lewis Hamilton vitte pályára a 2018-as bajnokautóját:
Elég jó a Perez–Stroll kettős egy gyári Aston Martinhoz?
https://formula.hu/parc-ferme/25660
Legutóbbi podcastadásunk sztárvendége Otmar Szafnauer, a hamarosan Aston Martinná alakuló Racing Point csapatfőnöke volt, ennek apropóján pedig többek között az alakulat leendő versenyzőiről is szót ejtettünk. A vonatkozó részt (meg persze a teljes adást) az alábbiakban hallgathatjátok meg:
A Formula.hu podcastje az alábbi felületeken érhető el – iratkozz fel, kövess minket!
Gobodics Tamás
2155 napja2025-12-10 08:51:00
Hogy mekkora volt a Schumacher-fölény 2003-ban? Ekkora
https://formula.hu/parc-ferme/25659
A 2003-as szezonban élen töltött körök számát szemlélteti ez a grafika - és nemcsak Michael, de Ralf Schumacher is a többiek előtt van!
Gobodics Tamás
2156 napja2025-12-10 08:51:00
Íme egy F1-es tabella, amit a Williams vezet
https://formula.hu/parc-ferme/25658
Ugyanis így áll a virtuális bajnokság:
Strommer Benjamin
2156 napja2025-12-10 08:51:00
Nosztalgia: A kölyökképű Vettel odacsapott élete első időmérőjén
https://formula.hu/parc-ferme/25657
Archív videóra akadtunk, egy német nyelvű interjúra Sebastian Vettellel a 2007-es USA Nagydíj időmérője után – a német élete első versenyhétvégéjéről, melyen az előző futamon, Kanadában balesetet szenvedett Robert Kubicát helyettesítette.
Az akkor még csupán 19 éves, kölyökarcú Vettel a BMW-vel nem csupán a Q3-ba jutott be, de ott megszerezte a hetedik rajtkockát. (A futamon nyolcadik lett, ezzel minden idők legfiatalabb pontszerzője akkori rekordját állította be.) Tovább emeli a videó értékét, hogy az egyik interjúztató a háromszoros világbajnok Niki Lauda.
Strommer Benjamin
2156 napja2025-12-10 08:51:00
F1-es mini rádiós kvíz: Ki, mikor, mit mondott?
https://formula.hu/parc-ferme/25656
Keményvonalas rajongóknak ajánlott a Formula-1 összeállítása: hat rádióüzenet kapcsán kell a négy-hat lehetőség közül kiválasztani a helyes választ különböző kérdésekre. A megoldókulcsot a poszt kommentjei közt találjátok.
Házon belülről pótolhatja az Audi a Formula-E-ben Daniel Abtot, akit szimulátoros csalása miatt függesztett fel (gyakorlatilag rúgott ki) a német márka. Az Audi Sport Abtnál a korábbi bajnok Lucas di Grassi mellett felszabaduló ülés fő várományosa René Rast a DTM-ből, aki júliusban a Lausitzringen tesztelni is fogja a csapat elektromos versenygépét.
A Német Túraautó-bajnokságban eltöltött három szezonja alatt két bajnoki címet szerző Rast az Audi vezérpilótája a DTM-ben, de 2021-re állás nélkül marad, mivel a márka kiszáll a szériából. Bár Rast mindenekelőtt túraautó-versenyzőként ismert, a Formula-E sem teljesen ismeretlen számára, 2016-ban Berlinben helyettesítette Antonio Felix da Costát, aki éppen a DTM miatt hagyta ki a fordulót.
Mivel a Formula-E öt verseny után leállított szezonjának folytatása még képlékeny, Rast sem tudja, versenyezhet-e már a 2019-20-as idény befejező szakaszában: ez csak akkor lehetséges, ha az időpontok nem ütköznek a DTM sűrű módosított naptárával. Egybeesés esetén Nico Müller és Robin Frijns is nehéz helyzetbe kerül, hiszen ők is párhuzamosan szerepelnek a két szériában.
Az említett Müllert, Rast márkatársát szintén esélyesnek emlegették az Audi ülésére, ő azonban leszögezte, szerződése a szezon végéig a Dragon istállóhoz köti.
Gobodics Tamás
2156 napja2025-12-10 08:51:00
A bajnok szerint észre sem lehet venni a szélvédőt az IndyCar-autókban
https://formula.hu/parc-ferme/25645
A mögöttünk hagyott hétvégén elrajtolt az IndyCar szezonja, így debütálhatott a sorozatban a fejvédő eszköz, az aeroscreen - a halo helyett itt erre esett a választás, amit a Red Bull az F1-ben is nagyon szorgalmazott. A szélvédő elsőre remekül vizsgázott, már ami azt illeti, hogy mennyire zavarja a pilótákat - a bajnok Josef Newgarden szerint fel sem tűnt neki, hogy ott van előtte. Mint mondta, ugyanannyit látni, mint tavaly, szerinte nagyon okosan oldották ezt meg, egyáltalán nem zavarta a látásban.
A járványügyi korlátozások enyhítésének köszönhetően végre éledezni kezdett a hazai autósport. A gokartos szakág tért leghamarabb magához, az országos bajnokság május végén Kecskeméten az időjárás viszontagságai ellenére megrendezhette a szezonnyitót. Az erről készült riportunk itt megtekinthető.
Strommer Benjamin
2156 napja2025-12-10 08:51:00
Habsburg-uralom a DTM-teszt második napján
https://formula.hu/parc-ferme/25655
A Nürburgringen zajlik a Német Túraautó-bajnokság hivatalos négynapos tesztje, melyet eredetileg márciusra, Monzába ütemeztek volna. A keddi napon tizenegyen ültek autóba, az Audi gyári formációjának új igazolása, Ferdinand Habsburg pedig letette névjegyét a leggyorsabb körrel. A BMW Philipp Eng csupán egy századdal maradt le tőle, az újonc Robert Kubica az ART autójával nyolcadik lett.
Vaszilykó Péter
2156 napja2025-12-10 08:51:00
Már jövőre Indianapolisba csábítanák az F1-et
https://formula.hu/parc-ferme/25651
Ha az Indianapolis Motor Speedway tulajdonosán múlna, már 2021-ben Formula-1-es futamot rendeznének a legendás versenypályán. Roger Penske úgy fogalmazott, körbejárja "a lehetőséget egy F1-es futamra 2021-ben, 2022-ben vagy 2023-ban az Indianapolis Motor Speedwayen" - idézte a Racefans a Sirius XM podcastjében elhangzott kijelentést.
Penske az IndyCar versenynaptárára is kitért. Ezzel kapcsolatban elárulta, az épített, az utcai és az oválpályák jelenlegi arányával elégedett, de szeretné néhány helyszínnel kibővíteni a sorozat menetrendjét.
Fotó: DPPI
Admin
2156 napja2025-12-10 08:51:00
A falon ülők – mi zajlik a bokszutcai irányítóközpontban?
https://formula.hu/parc-ferme/25650
Nemrég megjelent (a koronavírus-járvány miatt digitális formában, de remélhetőleg utoljára így) az Autósport és Formula Magazin legfrissebb száma, amelyben a ferraris átigazolások, a 70 éves F1, valamint Rossi és Marquez összehasonlítása mellett többek között azzal is foglalkoztunk, pontosan kinek mi a feladata a versenyhétvégék során a bokszutca falánál ülő szakemberek közül.
Az Autósport és Formula Magazin 2020. júniusi száma online megtekinthető itt:
Bár a versenynaptárt még néhány napja is kénytelenek voltak módosítani, s így csak augusztus elején, Spában rajtol a Német Túraautó-bajnokság idénye, a héten már a Nürburgringen tesztel a mezőny. Erről pedig a DTM-nek és az Audi Sportnak köszönhetően már mozgóképes anyagot is tudunk mutatni – hangerőt felcsavarni!
Egy vitatott büntetés és Vettel táblacseréje – ez történt egy éve a Kanadai Nagydíjon
https://formula.hu/parc-ferme/25647
Napra pontosan egy éve rendezték a 2019-es Kanadai Nagydíjat, amely Sebastian Vettel hibájáról, büntetéséről, majd leintés utáni táblacseréjéről maradt emlékezetes. A Lewis Hamilton által üldözött német ugyanis elvétette az egyik kanyart, a felügyelők pedig veszélyesnek ítélték a fűről való visszatérését, így öt másodperces büntetéssel szankcionálták. Ennek köszönhetően hiába ért célba elsőként, a győzelem Hamiltoné lett, a ferraris viszont a dobogóceremónia előtt még dühében kicserélte a helyezést jelző táblákat a mercedeses és a saját autója előtt. A komoly vitákat kiváltó verseny összefoglalója a YouTube-ra átkattintva indul:
Vaszilykó Péter
2156 napja2025-12-10 08:51:00
Éledezik az F1: Bottas pályára vitte a 2018-as Mercedest
https://formula.hu/parc-ferme/25653
Az egyre enyhébb járványügyi korlátozásoknak köszönhetően végre újra F1-es autókat láthatunk mozgás közben. A Mercedes Silverstone-ban kedden délután (a szabályoknak megfelelően egy két évvel ezelőtti technikával) pályára küldte Valtteri Bottast, akinek ezzel hivatalosan is megkezdődött, vagy ha úgy tetszik folytatódott a felkészülése a 2020-as szezonra.
A kétnapos teszt célja formálisan az új járványügyi protokollok gyakorlása, melyek júliustól a nagydíjakon lesznek érvénybe: a személyzet minden tagja maszkot viselt, de még egy plexi arcvédő is feltűnik a képeken. Persze a versenyzőknek is jól jön a lehetőség három hónap kihagyás után: Bottas mai menete után szerdán Lewis Hamilton következik.
It's been a long three months... but we're finally BACK ON TRACK!!
Magyar szavak, egy budapesti étterem és persze a csárdás – F1-es csapatfőnök a szomszédból!
https://formula.hu/parc-ferme/25646
Legutóbbi podcastadásunkban Otmar Szafnauer, a Racing Point csapatvezetője volt a vendégünk – hallgassátok meg vele készült exkluzív beszélgetésünket sok-sok érdekes témáról (meg persze a teljes adást) az alábbi videóban:
A Formula.hu podcastje az alábbi felületeken érhető el – iratkozz fel, kövess minket!