DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. július 24. péntek

Ötből négy: Palou újabb győzelemmel hangolt az Indy 500-ra

Alex Palou (szinte) megállíthatatlan a 2025-ös IndyCar-szezonban: a legendás Indy 500-at hagyományosan megelőző utolsó futamon, az indianapolisi épített versenypályán sem talált legyőzőre. Pedig a pole-ból induló spanyol már a startnál elveszítette a vezetést Graham Rahallal szemben, akit végül csak a 85 körös viadal 58. körében előzött vissza. Onnan viszont már vissza sem nézett a Chip Ganassi versenyzője, aki ezzel idén öt verseny alatt negyedik győzelmét aratta – és mivel anno Long Beach utcáin is második lett, az elmúlt 60 év legerősebb idénykezdetét produkálta az IndyCarban, s így érkezhet majd meg az Indy 500-ra, amelyet a háromszoros bajnok eddig még nem tudott megnyerni.

indycar-palou

Mellé a dobogóra amúgy két felzárkózó pilóta állhatott: az Arrow McLarent erősítő Pato O’Ward a nyolcadik, a Penske színeiben szereplő Will Power a hetedik rajthelyről indulva végzett második-harmadik pozícióban. Rahal végül csupán hatodik lett, Scott McLaughlin és Scott Dixon is beférkőzött elé. Az összetettben Palou előnye döbbenetesen nagyra, csaknem 100 pontosra hízott, miután Kyle Kirkwood és Christian Lundgaard csak 8. és 16. lett – így rájuk is esett O’Ward a tabellán.

A szezon az indianapolisi 500 mérföldessel folytatódik, amelynek edzései már a jövő héten megkezdődnek. Addig is a mostani verseny videós összefoglalója:

A futam végeredménye:

1. Alex Palou Chip Ganassi  
2. Patricio O'Ward Arrow McLaren 5.4840
3. Will Power Team Penske 8.4529
4. Scott McLaughlin Team Penske 10.5391
5. Scott Dixon Chip Ganassi 11.2645
6. Graham Rahal RLL Racing 19.0760
7. Marcus Armstrong Meyer Shank Racing 19.9644
8. Kyle Kirkwood Andretti 21.9958
9. Rinus VeeKay Dale Coyne Racing 22.6144
10. Felix Rosenqvist Meyer Shank Racing 23.2313
11. Louis Foster RLL Racing 26.1276
12. Josef Newgarden Team Penske 26.4758
13. Nolan Siegel Arrow McLaren 26.7236
14. Alexander Rossi Ed Carpenter Racing 27.7751
15. Conor Daly Juncos Hollinger Racing 30.8434
16. Christian Lundgaard Arrow McLaren 31.0414
17. Devlin Defrancesco RLL Racing 32.2808
18. Robert Shwartzman Prema 33.1043
19. Christian Rasmussen Ed Carpenter Racing 33.4520
20. Santino Ferrucci A.J. Foyt Enterprises 34.3925
21. Sting Ray Robb Juncos Hollinger Racing 34.7544
22. Callum Ilott Prema 6 kör /35.5387
23. David Malukas A.J. Foyt Enterprises Kiesett
24. Jacob Abel Dale Coyne Racing Kiesett
25. Colton Herta Andretti Kiesett
26. Marcus Ericsson Andretti Kiesett
27. Kyffin Simpson Chip Ganassi Kiesett

Vettel megmagyarázza, hogyan lehet népszerűbb a közösségi médiában, mint Leclerc

"Engem úgy is 600 ezren követnek, hogy nincs is saját oldalam!" - érvel csapattársa előtt az a Sebastian Vettel, aki mára az egyetlen aktív F1-es pilóta maradt, akinek nincs hivatalos profilja sem, Facebookon, sem Twitteren, sem Instagramon, ám a különféle rajongói oldalai így is népszerűbbek, mint néhány versenyző saját profilja.

A Ferrari pilótái az alábbi játékban bizonyítják, mennyire ismerik egymást, miközben olyan kérdésekre kell egymásnak hátat fordítva válaszolniuk, mint hogy ki érkezik meg korábban a pályára, ki kel fel nehezebben reggelente, vagy hogy ki szeret jobban szerepelni.

Sainz maga is meglepődött azon, hogy milyen rést talált Verstappen mellett

A McLaren spanyolja élvezettel osztotta meg az alábbi videót, amelyen a Francia Nagydíjon kivitelezett rajtra látható. Carlos Sainz nemcsak legyorsulta Lando Norrist, de az első kanyarban még úgy tűnt, hogy Max Verstappent is elkaphatja, majd a kör során még egyszer próbálkozott korábbi csapattársával szemben. 

Hálás közönségnek sok-sok gumiégetés járt Kiss Norbitól a Hungaroringen

A kamion Európa-bajnokság magyar sztárja nem kímélte a gépén lévő abroncsokat.

Kép forrása: Kiss Norbi (Facebook)

 

Csapattársak vívtak ölre menő csatát a második helyért az IndyCarban

Az F1-hez szokott néző talán azon gondolkozhatott: vajon hogy viselik ezt a Team Penske garázsában? Mindenesetre az IndyCarban ez azért megszokottabb, ráadásul Josef Newgarden és Will Power vigyáztak is egymásra. Igaz, a győzelemre így sem volt esélyük, így a tét csak a második hely volt.

 

Nem volt meg fejben a Francia Nagydíj minden egyes pillanata Daniel Ricciardónak

Éppen ezért nem is értette a verseny leintése után az interjúzónában, amikor arról kérdezték, mit gondol arról, hogy Romain Grosjean fúj rá a futamon történtek miatt. Ricciardo teljesen őszintén visszakérdezett, kicsit talán magának is címezve ezt a kérdést: mi a f.szt csináltam?

 

A benne lévő Kimi Raikkönent idézte meg az F3 észt versenyzője

Jüri Vipset a francia F3-as hétvégén a gyors kör megkezdése előtt kellett békén hagyni.

Hiába a füvön előzés, 332 másodperces büntetés miatt bukta a Porsche a győzelmet a nürburgringi 24 óráson

A Pierre Kaffer, Frank Stippler, Dries Vanthoor és WTCR-es remeklései után autót váltó Frederic Vervisch által vezetett #4-es Team Phoenix Audi R8 LMS nyerte a hétvégi 24 órás versenyt a Nordschleifén, amely több mint 150 autó részvételével zajlott. Bár a verseny jelentős részében a #911-es Manthey Porsche állt az élen, köszönhetően többek között az alábbi videóban látható manővernek is, amellyel Kevin Estre két kerékkel a fűre hajtva vette át a vezetést, az egységre az utolsó órában szabtak ki egy komoly, bokszutcában letöltendő időbüntetést, így végül a második helyre csúsztak. Egész pontosan 5 perc 32 másodpercet kellett állniuk amiatt, mert Laurent Vanthoor (a győztes autóban ülő Dries testvére) gyorsan hajtott dupla sárga zászlós szakasz alatt, a megengedett 120 helyett 172 km/órát mértek nála.

Kategóriagyőztes lett napjaink legfelkapottabb versenyzőnője, a W Series összesítését vezető Jamie Chadwick is, aki Alex Brundle és Peter Cate oldalán egy Aston Martint vezetett - összesítésben ez nekik a 28. helyet jelentette.

Jackie Stewart kézrátétellel megállapította, hogy nem elég kimerítő a mai F1

Régen minden egyszerűbben, egyenesebben, észszerűbben működött, mint a mai túlbonyolított világban - mondják napjainkban is az idősebb generáció tagjai. Ennek mutatta meg remek példáját az F1 legidősebb élő világbajnoka, Jackie Stewart, akinek 80. születésnapját ünnepelte meg a mezőny a Francia Nagydíj rajtja előtt. Míg az F1 szakértői, versenyzői és döntéshozói évek óta polemizálnak azon, hogy kellően nagy kihívást, erőfeszítést jelent-e napjaink versenyautóinak vezetése, a skót a díjátadó előtti pihenőszobában rátette a kezét Charles Leclerc fejére, majd megállapította: "nem dolgozott eléggé, még a haja is száraz!"

Itt a négyfős csata, amiről mindenki lemaradt a Paul Ricardon

Mivel éppen közelgett Lewis Hamilton befutója, és Charles Leclerc is felkapaszkodott Valtteri Bottas mögé, így az alsó pontszerző helyekért zajló Ricciardo-Norris-Hülkenberg-Raikkönen mérkőzés nagy részéről lemaradt a közvetítés szerkesztője, aki talán maga is meglepődött azon, hogy végre lehet eseményeket mutatni. Íme a csata mind a négy pilóta belső kamerájából, amelyen látszik Ricciardo mindkét, pályán kívülről végrehajtott előzése, amelyekért aztán az egyenként 5-5 másodperces időbüntetés járt.

Nem sűrűn látni ekkora repülést autóversenyen

A történtekről csak egy fotó áll rendelkezésünkre, de a kiválóan elkapott pillanatképből átjön, milyen óriási baleset történt egy francia ralikrosszversenyen. Edgar Maloigne és Lucas Darmezin volt a két érintett, mind a ketten jól vannak.

Bottas kissé bealudt a Francia Nagydíjon főnöke szerint

Lewis Hamilton idei hatodik futamgyőzelme után a helyszínen sokan rámutattak arra, hogy csapattársát, Valtteri Bottast testbeszéde alapján letaglózta az újabb kudarc, és év eleji lendülete végleg megtörhet. Toto Wolff szerint nincs erről szó: helyette annyi történt, hogy a finn kissé álmos volt a hétvégi versenyen.

„Vajon érzi a nyomást Lewis részéről? Bízom benne, hogy nem erről van szó. Még a Leclerc-rel vívott csata során is bealudt kicsit” – mondta a Mercedes csapatfőnöke.

Fotó: Ollé Iván

Ezek voltak a Francia Nagydíj emlékezetes pillanatai a Ferrari számára

Rövid összefoglaló videó a Scuderiától az elmúlt hétvégéről: a hangulat kiváló volt, a catering ötcsillagos, a pályán mutatott tempóról inkább nem szólnak…

Így gokartozott a 12 éves Verstappen

Egy viszonylag régi videó bukkant fel a YouTube-on, melyen a 12 esztendő Max Verstappen látható gokartozás közben, Franciaországban. Mi tagadás, tehetséges volt, már akkor is az ifjú!

Ha van kedved, éld át újra a Francia Nagydíjat

Aki nem látta, azért nézze meg, aki meg látta... Nos, az úgy sem fogja még egyszer megnézni. Egy szó, mint száz, íme, a Francia Nagydíj összefoglalója:

Videó - Vizsgálják Ricciardo utolsó körös megmozdulását

A Renault ausztrál versenyzője az utolsó körben próbálta megelőzni a végén már mindennel küszködő Lando Norrist, de közben négy kerékkel elhagyta a pályát, majd ezután Raikkönen mellett is úgy ment el, hogy négy kerékkel a fehér vonalon kívül volt az egyenesben. Norris emiatt három pozíciót bukott a legvégén, Ricciardónak kinéz egy ötmásodperces büntetés, amivel a hetedik helyről a tizenegyedikre csúszna vissza.

FRISSÍTÉS: Daniel Ricciardót valóban ötmásodperces időbüntetéssel sújtották, rögtön kettővel is, így kiszorult a pontszerzők közül!

 

Raikkönen elárulta, milyen trükkel próbálja lerázni a médiát

A 2007-es világbajnok az Alfa Romeo által közzétett videóban zenefogyasztási szokásairól beszélt:

"Elég sok finn zenét hallgatok, igazából mindenféle stílusút, és legtöbbször a pilótaparádék alatt. De sokszor van olyan is, amikor csak fent hagyom a fejhallgatót, hogy az emberek azt higgyék, hallgatok valamit, és ne akarjanak velem beszélni." 

Walter Csaba hiába vezetett, nem ért célba

Nem tudta teljesíteni Walter Csaba az ADAC TOTAL 24h-Rennen Nürburgring 24 órás endurance versenyt a rent2Drive-racing csapatával. Ugyan a Porsche-t vezető csapat a kategóriája élén állt, a 49. körben baleset miatt kiestek a versenyből - áll az MNASZ közleményében.

Skót sapkában köszöntötte Jackie Stewartot az F1-es mezőny

Június 11-én ünnepelte 80. születésnapját az F1 háromszoros világbajnoka, Sir Jackie Stewart, akit a sportág meglepetéssel köszöntött a Francia Nagydíj rajtja előtt, a rajtrácson. A királykategória főszereplői is magukra öltötték a legendás pilóta-csapatvezető skótkockás sapkáját és összeültek néhány fotó erejéig. A versenyzők közül Kubica, Bottas, Hamilton és Verstappen ismeretlen okok miatt nem "sapkáztak", viszont ők is jelen voltak a köszöntésen - jelenti a Paul Ricardról kollégánk, Mészáros Sándor.

D9vrAhXXsAAb4yt

D9vrAfmWsAUi6HJ

 

65301982_680858989020581_3189143526587760640_n

Egy versenyen háromszor követte el ugyanazt a hibát, összegyűjtötte a 12 büntetőpontot az F2-es pilóta

A Formula-2 idei egyik újonca, az indiai Mahaveer Raghunathan a szezonban eddig elsősorban figyelmetlenségeivel hívta fel a figyelmet, aminek köszönhetően már az évad kilencedik futamán felhalmozta azt a 12 büntetőpontot, ami az F2-ben is alkalmazott rendszer szerint eltiltást von maga után. Az MP Motorsport pilótája a szombati Paul Ricard-i versenyen háromszor sem a kötelező procedúra szerint járt el a virtuális biztonsági autós időszak során, és mindegyikért kiróttak rá egyenként három büntetőpontot. De nem is lett volna mindegyikre szüksége a 12 eléréséhez, hiszen az előző hétvégékről is igen komoly bűnlajstrommal rendelkezett már: mulasztotta már el a mérlegelést, előzött biztonsági autó alatt, előzött pályalevágással, okozott balesetet, Bahreinben pedig a leintést követően kétszer hajtott el a kockás zászló előtt.

Raghunathant nemcsak a következő futamról, hanem a következő versenyhétvége mindkét futamáról eltiltották, így el sem kell utaznia a Red Bull Ringre.

Nem az indiaiak szabálytiszteletéről szól ez a francia hétvége az utánpótlás-sorozatokban, a Formula-3-ban Jehan Daruvala egy pillanatra a győzelmét kockáztatta, amikor a mérlegelés előtt beleivott egy vizespalackba.

ragunathan

Itt megnézhető a Ferrari „döntő” bizonyítéka, a híres Chandhok-elemzés

Mint arról beszámoltunk, a Ferrari a korábbi F1-es pilóta alábbi, tévés elemzését is érvei között sorolta fel a Kanadai Nagydí győzelméért folyó harcában. A melléklet azonban az FIA-t egyáltalán nem győzte meg, sőt, maga Karun Chandhok és az egész paddock is jót szórakozott rajta.

Nem az a baj, hogy rosszul beszélne az indiai, hiszen ő is a büntetés ellen foglalt állást, hanem az, hogy ha valaki komolyan akar felépíteni egy érvrendszert, akkor nem kívülálló harmadik személyek szubjektív véleményével próbálja bizonyítani a saját igazát.