DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 30. kedd

Alonsót saját 2012-es F1-es szezonjára emlékezteti Verstappen teljesítménye

Max Verstappen úgy áll egyetlen pontos hátránnyal a második helyen a Formula-1-es vb-tabellán a Japán Nagydíjon aratott győzelme után, hogy a Red Bull határozottan gyengébb konstrukció, mint a McLaren – de még a Mercedes is olykor erősebbnek tűnik náluk. Nem véletlenül méltatták annyian a címvédő szombati pole-pozíciós körét Suzukában, amellyel a vasárnapi sikerét is megalapozta.

A dicsérők táborába tartozott Fernando Alonso is, akit Verstappen eddigi produkciója arra emlékezteti, ahogy ő küzdött a Ferrarival 2012-ben a vb-címét a szezon nagy részében erősebb Red Bullban ülő Sebastian Vettel ellen: „Voltam én is ebben a helyzetben. Harcoltam a világbajnokságért a harmadik-negyedik leggyorsabb autóval. Végső soron ez nehéz. És nehéz lett volna nekem is legyőznöm Vettelt. Úgyhogy remélem, a végéig harcban tud lenni. De javítaniuk kell kicsit a gépen.”

A 2012-ben végül néhány ponttal Vetteltől elmaradó Alonso hozzátette: „Nyert már négyet, szóval képes egy kissé kevésbé versenyképes autóval is harcolni. De igen, kemény ez. És szerintem az emberek nem is érzékelik, mennyire nehéz, és hogyan kell minden egyes hétvégét tökéletesen lehoznod. És eddig ezt teszi. Mint mondtam, bizonyos tekintetben az én 2012-es évemre emlékeztet. Amikor az autónk nem volt annyira jó, mégis a bajnokságért küzdöttünk.”

f1-verstappen-redbull-japan

Újabb bajnoki cím került a Rosberg családba hétvégén

Az Audi nyerte a DTM-ben a gyártók, René Rast az egyéni bajnoki címet, arról azonban kevesebb szó esett, hogy a hockenheimi szezonzárón az Audi Sport Team Rosberg – Keke Rosberg formációja – bebiztosította a csapatbajnoki titulust, akárcsak 2017-ben. Nico Rosberg is gratulált a családi vállalkozásnak, valamint a két pilótának, Rastnak és Jamie Greennek.

Lila Paganihoz lila pulóver dukál

Lewis Hamiltonnak köztudottan egyedi ízlése van, ha a megjelenésről van szó, így egyáltalán nem lepődtünk meg, amikor az Instagramra az alábbi fotót posztolta:

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

This ain’t that...

Küzdelem az utolsó kanyarig, szakadó eső, piros zászló - így zajlott a DTM szezonzáró hétvégéje

Hétvégén Hockenheimben rendhagyó módon búcsúzott a Német Túraautó-bajnokság, amely a japán Super GT-vel rendezett közös versenyhétvégét. Íme a szombati és a vasárnapi futamok összefoglalója:

Furcsa fazonú felsőben futott Bottas

A Mercedes Formula-1-es pilótája csütörtökön még Monacóból posztolt biciklis szelfit, ma viszont már a gyönyörű Kuala Lumpurban a Petronas éves jótékonysági rendezvényén, az Orchid Run & Ride-on vett részt. A finn felkészülési programában nagy szerepe van a futásnak, ráadásul egy Finnországban rendezett duatlon is az ő nevét viseli.

F1-es pilóta is díjazott a MotoGP vasárnapi futamán

A Hondának köszönhetően a Toro Rosso pilótája, Pierre Gasly is ellátogatott Thaiföldre, a MotoGP vasárnapi futamára. A fancia versenyző nemcsak nézelődni ment, a díjátadó ceremónián ő nyújthatta át a konstruktőrnek a győztes trófeát.

DTM: Rockenfeller volt a leggyorsabb, de Mülleré a pole

A DTM hockenheimi szezonzárójának mai időmérő edzésén Mike Rockenfeller bizonyult a leggyorsabbnak, ám a tegnapi futamon harmadik figyelmeztetését kapta, így öthelyes rajtbüntetéssel várja a délutáni futamot. Az első rajtkockát Nico Müller örökölte meg tőle.

mue_quali2_hock2_dtm_2019

Fotó: DTM Media

Esőben zajlott a mai kvalifikáció, amelyen egy német-japán összeborulás keretében a DTM és a Super GT autói közösen hajtottak pályára. A körülmények nagyban megnehezítették a vegyes mezőny helyzetét, pályaelhagyás miatt számos kört törölt a versenyirányítás. 

Müller félidőnél ugrott az élre, ahol tovább javított legjobb idején. Végül 1:50,813-at futott, amelyet Rockenfeller 0,013 másodperccel megdöntött. A Team Phoenix pilótája a hátrasorolás miatt azonban a hatodik helyre csúszott vissza. Köridőket tekintve Timo Glock lett a harmadik, Jamie Green pedig a negyedik.

A Super GT kategóriájú autók sokat küzdöttek a tapadás hiányával. Közülük a leggyorsabb Nick Cassidy lett a Lexus LC500-assal, 1,7 másodperccel lassabb köre a 16. helyre volt elég.

A mai futam 13:30-kor rajtol, a leintést követően összefoglalóval készülünk.

Az időmérő első 15 helyezettje:

dtm-kvali-eredw

Szóval így néz ki belülről a Red Bull motorhome-ja!

Aki végigvezet minket: a csapat versenyzője, Alex Albon.

Ránézünk a műtétből visszatérő spanyol motoros kezére, és nekünk fáj

És Pol Espargaro így jutott be a Thaiföldi Nagydíj Q2-jébe a MotoGP időmérőjén!

 

Ezek a mai fiatalok, mindig csak a telefonjukat nyomkodják!

A kép alapján úgy néz ki, Lewis Hamilton és Valtteri Bottas is nehezen szakad el az online világtól.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Kicking back this weekend • #MercedesAMGF1 #MercedesAMG #F1 #PETRONASmotorsports #LH44 #VB77

Mercedes-AMG F1 (@mercedesamgf1) által megosztott bejegyzés,

 

Melyik ferraris ismer fel egy pályát csak motorhangokból?

A feladvány a monacói aszfaltcsík volt, és hát... Charles Leclerc hazai pályán sem tudott nyerni ebben a kérdésben.

A teljes Grill the Grid-epizód kettejük között ITT nézhető meg!

 

Mi a rák mászkál már megint a versenypályán? Igen, pont az!

Szombat reggel komoly vihar fogadta a MotoGP-t és kísérősorozatait Buriramban, olyannyira, hogy csúszott is a program, a Moto3 csak késve kezdte meg a Thaiföldi Nagydíj harmadik szabadedzését. A várakozás alatt a helyi élővilág egy különös tagja is a pályára tévedt. Noha a szingapúri óriásgyík óta már semmin nem lepődik meg a technikai sportok nézője, a rák azért új vendégnek számít!

Fölállt a kerekesszékből és feleségül vette kedvesét Robert Wickens

A több mint egy éve Poconóban gerincsérülést szenvedett Wickens és barátnője, Karli Woods régóta készülnek már az esküvőre, és immár a rehabilitációjával jól haladó pilóta állapota is lehetővé tette ezt. Mint az alábbi videó bemutatja, az esemény több, meglehetősen rendhagyó elemet is tartalmazott, például agy formájú díszítés került a torta tetejére, és néhány Star Wars-karakter is megjelent. És ami a legszürreálisabbnak tűnt még egy évvel ezelőtt: Wickens be tudta váltani ígéretét, és a kerekesszékből felállva felkérte egy táncra kedvesét!

Három új pálya érkezett, forradalom miatt egy kikerült az FE naptárából

Az FIA véglegesítette a november 22-én startoló hatodik Formula-E-szezon versenynaptárát, ami minden eddiginél több, 14 fordulóból áll, és tartalmaz néhány változást az előzetes verzióhoz képest. A decemberi kérdőjeles időpont helyett júniusra préseltek be egy új futamot, a Jakarta ePrix-t, ami miatt kicsit tolódtak az azt követő időpontok is. Összességében három új pálya érkezik: Szöul, Jakarta, valamint a visszatérő London új, fedett helyszíne.

Előzetesen úgy tűnt, Marrakesh kikerül a naptárból, végül viszont az ugrott be a Hongkong ePrix helyett. Kína autonóm területén a belpolitikai helyzet miatt vált veszélyessé a verseny megrendezése, miután a lakosság hónapok óta tüntet a növekvő kínai befolyás ellen.

EGDh_XFXUAkmN2v

Újragondolta az F1-es bokszkiállást egy magyar standupos

Így nézne ki egy Formula-1-es kerékcsere, ha magyar szerelők végeznék. Főszerepben Elek Péter.

Így néz ki egy bokszkiállás minden kulcsszereplő nézőpontjából

A Haas minden eddiginél részletesebben megmutatta nekünk, mit látnak a szerelők egy bokszkiállás során.

Alonso most épp a Marokkó Ralin rója a kilométereket (Videó)

Nincs megállás Fernando Alonso számára, a kétszeres F1-es világbajnok minden figyelmét a jövő évi Dakar Ralira való felkészülésre fordítja. Ennek aktuális állomása az október 3-9. között rendezett Marokkó Rali, amelynek egyik szakaszáról maga a pilóta osztott meg egy rövid fedélzeti kamerás felvételt.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Jump for a minute with @marc_coma and myself in the Toyota Hilux

MotoGP, WEC és DTM - mutatjuk a szombati programot

 

Szombat

2:20-3:20 WEC, harmadik szabadedzés
4:55-5:40 MotoGP, harmadik szabadedzés (Spíler 1)
6:10-7:00 WEC, időmérő
8:30-9:00 MotoGP, negyedik szabadedzés (Spíler 1)
9:10-9:50 MotoGP, időmérő (Spíler 1)
10:35-10:55 DTM, első időmérő
13:30-14:30 DTM, első futam

 

46

fotó: dppi

Így derül az F1-es mezőny a mosoly világnapján

Október első péntekjén tartják a mosoly világnapját, így összeállítottunk egy jókedvű gyűjteményt a pilótákról. Reméljük, hogy olvasóinknak is derűsen telik a napja. A galériáért katt ide!

ric-mosolynap

Ki cserélne ezzel a pályaszéli nézővel?

Kiváló videót rögzített a néző, aki a rali-világbajnokság walesi versenyén szurkol. Óriási élmény a pályák széléről látni a világsztárokat, de előfordulhatnak azért negatívumok is - Elfyn Evans egy kicsit szélesebben fordult, aztán...