DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. július 18. szombat

A Honda újra együtt akar dolgozni Verstappennel az F1-ben

Hiába szálltak ki hivatalosan 2021 végén a Formula-1-ből és térnek vissza oda gyári szinten 2026-ban immár az Aston Martin partnereként, a Honda jelenleg is technikai partnerként dolgozik együtt a Red Bull-lal az erőforrást illetően. Így Max Verstappen jelenlegi dominanciájában is komoly szerepük van, a két fél kapcsolata viszont szűk két év múlva véget ér, hiszen a holland 2028-ig szerződéssel rendelkezik az energiaitalosokkal, a Honda viszont immár az Astonnal fog együtt dolgozni, míg a Red Bull Powertrains új partnere a Ford lesz. A Honda Racing Corporation elnöke, Koji Watanabe a Motorsport.com portálnak nyilatkozva beszélt arról, hogy a későbbiekben újra szeretnének együtt dolgozni Verstappennel:

„Nem hiszem, hogy rövid időn belül eljön ez a nap, de ha mindketten folytatjuk a Formula-1-es tevékenységünket, akkor remélhetőleg újra együtt dolgozhatunk majd. Nagyon jó a kapcsolatunk. Bízunk egymásban, és a Honda dolgozói is kedvelik Maxot. Büszkék vagyunk rá, hogy együtt dolgozhatunk Maxszal, szóval hiányozni fog a jövőben. De még van két évünk együtt, és ígérjük, hogy mindent megteszünk, hogy újabb világbajnokságokat nyerjünk a Red Bull-lal és Maxszal. Rendkívül fontos a személye, ő jelenleg az első számú Formula-1-es pilóta. Persze a csapatvezetés és a versenygép is fontos, de az egész kombinációja számít, és Max egy fontos darabja ennek.”

Watanabe megjegyezte: Verstappen mindig kifejezi a háláját a Hondának, és kedvenc emléke, amikor a spielbergi dobogón a pilóta a logójukra mutatott. Mindenesetre a Verstappen–Honda kapcsolat tényleg megszakad 2026-tól – hacsak egy fordulattal Verstappen nem dönt úgy, hogy átnyergel az Astonhoz (a hosszabbító Fernando Alonso mellé), amiről halovány pletykák már terjengtek is, hogy a csapat csábítgatja őt és Adrian Newey-t is.

f1-verstappen-redbull-honda

Ez a lengyel reklámfilm kellett ahhoz, hogy Kubicát végre mosolyogni lássuk

Ami elég baj, mert személyes szponzora, a PKN Orlen csak megjátszott mosolyt tudott kicsalni belőle - persze ez még mindig több annál, mint amire a Williams képes. 

És a Le Mans-i 24 órás görkorcsolyaversenyről már hallottatok-e?

Nem csak autók és motorok, sőt, nem is kizárólag technikai sportok számára rendeznek egynapos versenyt Le Mans-ban. A pálya tulajdonosai a hírnevet kihasználva már görkorcsolyázók számára is meghirdetik a legkimerítőbb kihívást - megtartva néhány klasszikus elemet, mint például amikor a rajtnál a pálya egyik feléről kell a másikra átfutniuk a versenyzőknek a korcsolyájukért. Nincsenek szigorú nevezési feltételek, a profik mellett rengeteg amatőr is elindul a versenyen, így a pályán (a rövidebb, Bugatti-vonalvezetést használják) szó szerint hemzsegnek a korisok. A csapatlétszám is nagyobb lehet, mint az autóversenyen megszokott három fő, a nyerő taktika viszont itt a rövid etapokban rejlik - egy-két kör után váltogatják egymást a csapattagok, így védekezhetnek legjobban a kimerülés ellen.

Visszatér a Zengő Motorsport a WTCR-be, három magyar pilóta indul a Hungaroringen

Csupán múlt héten jelentette be a túraautó-világbajnokságon, majd világkupán 2010 és 2018 között szereplő Zengő Motorsport, hogy idén egy szinttel lejjebb, a TCR Europe-ban indul egy Cuprával, pilótaként Tenke Tamással, de máris jött egy fordulat. Április 27-28-án, a Hungaroringen, ahol mindkét széria versenyez, az Európa-kupa helyett a WTCR mezőnyében indulnak szabadkártyásként.

A mogyoródi versenyhétvégén mindig népes és lelkes magyar közönség így három hazai pilótának szurkolhat: Michelisz Norbertnek (BRC Hyundai), Tassi Attilának (KCMG Honda) és Tenke Tamásnak (Zengő Cupra).

A szabadkártyás versenyzőkre külön szabály vonatkozik: a kiírt kompenzáción túl 20 kilogramm többletsúllyal büntetik őket, pontokat viszont nem szerezhetnek. Tenke lesz a mezőny első szabadkártyása, mivel Marokkóban nem indult vendégversenyző.

Ferrargazmus - ha van ilyen szó, akkor ebben a videóban át lehet élni

Egy emlék a Ferrari Corse Clienti programjából, amelyben a csapat F1-es autóinak új, gazdag tulajdonosai próbálhatták ki ezeket a legendás gépeket Spában. Ráadásul mindannyian egyszerre, ami ritkán látható, idilli felvételeket szült ebben az évtizedeken, motorformulákon és szabályrendszereken átívelő időutazásban.

Massa a világ legkönnyebb gólját rúgta a pilótaválogatott meccsén

Elkészült a gólösszefoglaló arról a jótékonysági futballmeccsről, amelyet a Róma ePrix előtt a Formula-E-különkiadásban pályára lépő Nazionale Piloti és az AS Roma legendái játszottak egymás ellen. A találkozó barátságos, 5:5-ös eredménnyel ért véget, miután a pilóták 3:0-ról és 5:3-ról is fel tudtak zárkózni. A kockásmezeseknél Gary Paffett, Felipe Massa és Giancarlo Fisichella egyszer-egyszer, míg az FE kommunikációs igazgatójaként dolgozó Renato Bisignani kétszer volt eredményes. Massa egy opportunista megmozdulásból lőtte csapata második gólját: miután Fisichella kicselezte a védelmet, a kapust és saját magát is, a brazil közbelépett, hogy három méterről üres kapura fejezze be az akciót.

Mona JEV és Lucas teremtése - autósportos festmények a virtuális múzeumban

A hétvégi Párizs ePrix előtt a Louvre múzeum képzeletbeli másába kalauzol el bennünket a Formula-E, amelyben a világ legismertebb festményein Lucas di Grassi, Jean-Eric Vergne, Felipe Massa, Antonio Felix da Costa és társaik arcát vették fel az emberalakok.

A Kínai Nagydíj a Honda hivatalos fotósának szemszögéből

Kétperces videóban rohanhatunk végig Andy Hone, a Honda hivatalos F1-es fotósának Kínai Nagydíján.

Öt emlékezetes pillanat a bakui F1-es futamokról

Nem régóta rendeznek itt versenyt, de akció már így is akadt bőven. A legjobbak megtekinthetők a Youtube-on:

Mennyiben más az F1-es tabella most, mint egy évvel ezelőtt?

Vettel "sehol", Verstappen sokkal feljebb - így festett az F1-es pontverseny a 2018-as Kínai Nagydíj után és így fest most:

pf11

Ez volt a legjobb pole-kör tavaly Bakuban

Hangolódjunk a hétvégi F1-es futamra: 2018-ban Sebastian Vettel nyerte az időmérőt az alábbi körrel. A videó megtekinthető a Youtube-on:

Videó: Így parádézott Vietnam utcáin a Red Bull

Mint arról már beszámoltunk, az energiaitalosok máris bevették Hanoit, most pedig újabb videót tettek közzé David Coulthard és Jake Dennis show-járól:

 

Elképesztő, mennyire gyorsak a Super Formula-autók

Hétvégén rendezték a japán formulaautós sorozat idénynyitóját Suzukában, s a pole-pozíciós Tadasuke Makino 1:36,060-as kört repesztett – csak összehasonlításképp: az F1-es rekordot Lewis Hamilton tartja 2017-ből 1:27,319-es idővel, azaz kevesebb, mint kilenc másodperc a különbség a két kategória között:

 

Ricciardo hangulatánál már csak az ingje rikítóbb

Úgy tűnik, jól érezte magát a húsvéti pihenő alatt a Renault ausztrál pilótája – és az az ing…!

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Happy Easter from two aussies and a ferris wheel.

Daniel Ricciardo (@danielricciardo) által megosztott bejegyzés,

 

Amikor a Zöld Pokol fehér pokollá változik: hóvihar a Nordschleifén

Furcsa időjárás uralkodott Európa-szerte egy hete, hiszen Assenben a Superbike-vb futamát zavarta meg havas eső, de ugyanekkor a Nürburgring, ahol épp GT-versenyt rendeztek, sem úszta meg az extrém körülményeket:

 

Hangolódj a hungaroringi WTCR-re a tavalyi futamok összefoglalóival!

 

 

 

Ennél tökéletesebben elhelyezett szponzortáblát még nem láttunk

Az Emirates Fly Better, azaz Repülj jobban! feliratú táblája tökéletes kiegészítést ad Lando Norris sanghaji koccanásának… 

 

Nagyot ugratott, majd folytatta, mintha mi sem történt volna

Nagyjából így lehet röviden leírni az alábbi autókrosszos balesetjelenetet:

 

Visszatért a Hungaroringre a súlyos sérülést szenvedett sportbíró

László Attila a tavalyi DTM-futamon történt bokszutcai kavarodásban sérült meg, bal lábát térd alatt amputálni kellett. A Formula.hu szerkesztősége az előző hónapokban árverést írt ki a sportbíró megsegítésére, amely során több mint félmillió forint jött össze. László Attila pedig mindeközben máris visszatért a Hungaroringre: a múlt hétvégén az Autós Gyorsasági Országos Bajnokság idénynyitóján tevékenykedett sportbíróként.

laszlo-attila-hungaroring-1

Fotó: SpeedLight Photo Agency Kft.

Szélmalomharc volt, ahogy bukása után életet próbált lehelni motorjába Marc Marquez

A vb-címvédő Marc Marqueznek most a futamon ütött be a krach, és az általában a gyakorlásokon eső spanyol most a futamon feküdt el motorjával Austinban. Ezek után szinte hősies küzdelmet folytatott, hogy valahogy beindítsa a nyilvánvalóan nem tökéletes állapotban lévő Hondát. Nem sikerült neki. A MotoGP Twitterén most kétféle kameraállásból is megnézhetjük a szélmalomharcot.

 

Izgalmas túraautó-koncepciót mutattak be a sanghaji autókiállításon

Az eredeti formájában már megszűnt  MG egy érdekes túraautó-koncepciót mutatott be Sanghajban, amely az MG6 XPower TCR fantázianevet kapta. Az MG, mint márkanév eredeti formájában egy ideje már megszűnt, a névhasználatot jelenleg a SAIC Motors birtokolja, az ő munkájuk ez a versenyautó-terv, és az ő döntésük lesz az autó további sorsa is. Az autó teljesítménye az információk szerint 450 Nm és nagyságrendileg 320 lóerő. 

Egy videó az autó bemutatójáról: