DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 21. vasárnap

Törés-zúzás és piros zászlók a juniorok időmérőin

A szériák történetében először látogatott el a Formula-2 és a Formula-3 mezőnye Ausztráliába, ahol magyar idő szerint péntek hajnalban az F3 időmérőjével vette kezdetét a versenyhétvége.

Csupán öt perc telt el az időmérőből, máris jött a piros zászló: Josep María Martí sodródott ki a tízes kanyar kijáratánál és csúnyán összetörte a Campost. Az első gyors körök után a Williams akadémistája, Franco Colapinto állt az élre, mögötte a Trident és a Prema fiataljai mutattak még erős tempót. Pár perccel a vége előtt újabb autótörésnek lehettünk tanúi, feltartásra panaszkodott az utolsó kanyarban Kaylen Frederick, aki aztán ennek következtében tette a betonfalba autóját. Ugyanígy tett az időmérő legvégén Nikita Bedrin is, balesete pedig újabb piros zászlót eredményezett, amely miatt sokan nem tudták befejezni gyorskörüket.

Az utolsó percben Gabriele Bortoleto ugrott az élre és szerezte meg a pole-pozíciót a vasárnapi főfutamra, mögüle Grégoire Saucy és a nagyot javító Gabriele Mini indulhat majd. Az első ötöt Leonardo Fornaroli és Zak O’Sullivan egészítik még ki. A holnapi sprintet Sebastian Montoya kezdheti majd az élről.

 Az F2-esek időmérőjére leszakadt az ég Melbourne-ben. A versenyirányítás adott egy esélyt a pilótáknak, de több megforgás és Oliver Bearman autótörése után végül félbeszakították a kvalifikációt a heves esőzés miatt. Egy rövid szünet után zöld zászlót kaptak a csapatok az indulásra, a folyamatosan javuló pályán pedig percenként változott az éllovas kiléte.

A Red Bull-junior Ayumu Iwasa végig remek teljesítményt nyújtott és meg is szerezte a pole-pozíciót, így vasárnap az élről rajtolhat. A bajnoki esélyes Theo Pourchaire-nek nehezen indult a kvalifikáció, de a végére sikerült nagyot javítania, a második helyre jött föl. Csapattársa, Victor Martins végzett mögötte, aki az utolsó percekben falba rakta az autóját, az ezáltal okozott újabb piros zászló pedig sokak esélyét elvette a javításra. Isack Hadjar és Zane Maloney végzett még az első ötben, Bearman pedig a sérült autójával felfért a hatodik pozícióba. A fordított rajtrácsos pole-t Jehan Daruvala szerezte meg.

Videó: így kapta meg idei köntösét az új Ferrari

A csapat az autó felmatricázásáról tett közzé egy videót:

 

Egy videón Ricciardo összes tavalyi előzése

Összesen 69 sikeres támadást gyűjtötte össze egy lelkes néző. Íme Daniel Ricciardo akcióban:

A WEC austini hatórás futama három percben

Hétvégén lezajlott a WEC 2019/2020-as szezonjának ötödik versenye, amelyen a Rebellion fölényes győzelmet ünnepelhetett. Ha lemaradtál, most visszanézheted a viadal leglényegesebb mozzanatait.

Videó: Az első kör a megújult Zandvoortban

Néhány szerencsés autós hétvégén elsők között hajthatott az F1 számára átalakított helyszín még szinte gőzölgő aszfaltjára. Ahogy arra számítottunk, a pálya szűk, de a belső kamerás felvételeket élmény lesz nézni.

Amíg az F1-esek a második tesztre készülődnek, addig Nico Hülkenberg…

…a Rio de Janeiró-i karneválon élvezi ki hosszú évek óta első szabad februárját.

Ilyen sanyarú egy F1-es tartalék élete

A Renault-tól Williamshez idén csatlakozó Jack Aitken posztolta az alábbi fotót, amely Barcelonában, a csapat filmes napján készült. Ha be kell ugrani, majd felkeltik…

A ti hetetek is jól összefoglalható egy-egy Bottasszal?

Minden napra egy Bottas: a Mercedes így illusztrál egy hetet vasárnaptól hétfőig Valtteri Bottas testbeszédével.

Öt-tíz évbe is telhet, mire megvalósul a Miami Nagydíj

A Formula-1 tulajdonosa, az amerikai Liberty Media kemény fába vágta a fejszéjét, amikor úgy döntött, egy második versenyt is szervez az Egyesült Államokban. A városi Miami Nagydíj jelen állás szerint 2021-re van kitűzve (a legelső terv még 2019-ről szólt), de a Formula-1 első embere, Chase Carey ennek fényében most egészen pesszimista nyilatkozatot tett.

Bár épp a napokban érkezett egy pozitív hír, miszerint Miami-Dade County képviselőtestületében a nagydíj számára pozitív eredménnyel zárult egy szavazás, az ellenállás jelentős mind a lakók, mind a helyi politika szintjén: a tiltakozók minden követ megmozgatnak, hogy akadályt gördítsenek az F1 elé. Ez indokolja Carey meglehetősen pesszimistának tűnő becslését.

„Tisztában vagyunk azzal, hogy az USA-ban az ilyen dolgok időbe telnek” – mondta a Motorsport-Totalnak. „Másrészről el kell mondanunk, hogy tovább tart, mint reméltük. Frusztráló, mert rengeteg időt fektettünk bele, de úgy tűnik, az ügy egyre csak bonyolódik. Megbirkóztunk azzal, hogy az időkeret több mint öt évet vesz igénybe. A jelenlegi cél az, hogy mához képest öt-tíz éven belül verseny legyen. Ehhez viszonyítva 12 hónap nem jelentős, de ez nem jelenti azt, hogy nem vagyunk egyre frusztráltabbak.”

Férfiak között is futamot nyert a W Series bajnoka

A thaiföldi szezonzáró második futamán megszerezte első futamgyőzelmét az F3 Asia sorozatban Jamie Chadwick. A női formulaautós sorozat, a W Series legjobbja, a Williams fejlesztőpilótája Pietro Fittipaldi utólagos büntetésével örökölte meg a futamgyőzelmet. A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy az abszolút sorrendben még a büntetés után is csak második helyen végzett (akárcsak az első versenyen), az elsőként befutó Ukyo Sasahara, a tavalyi bajnok azonban nem szerezhet pontokat.

Chadwick rövid ideig már egy hónappal ezelőtt is győztesnek mondhatta magát: januárban Abu Dhabiban épp az ő győzelmét vették el a leintés után, mivel kiugrott a rajtnál. A brit pilótalány korábban is nyert már férfi ellenfelekkel szemben, 2018-ban a brit F3-ban, az MRF Challenge-ben pedig bajnoki címet is szerzett egy éve.

Az ázsiai Formula-3-as széria bajnoka Joey Alders lett, fő kihívóját, Jack Doohant legyőzve. A bajnokság neve onnan lehet ismerős, hogy tavaly Keszthelyi Vivien – Chadwick riválisa a W Seriesben – indult a téli szezonban, a magyar hölgy legjobb eredménye 8. hely volt.

 

Így osztja csapatokba 6+1 DTM-versenyzőjét a BMW

Közölte 2020-as csapatkiosztását a bajor márka: ne tévesszen meg senkit, ha az alábbi felsorolásban hétnél több nevet és ismétlődéseket lát. A hat gyári autót két csapat, az RMG és RMR készíti fel, mivel azonban a csapatbajnokságban csak kétautós formációkat értékelnek, egy fiktív istálló, az RMR is szerepel a nevezésben. A hat gyári egységhez a Robert Kubicát indító ART jön még hozzá.

BMW Team RMG: Marco Wittmann, Timo Glock, Lucas Auer.

BMW Team RBM: Philipp Eng, Sheldon van der Linde, Jonathan Aberdein.

BMW Team RMR: Lucas Auer, Jonathan Aberdein.

ART Grand Prix: Robert Kubica.

Videó: az idei év eddigi leggyorsabb F1-es köre

Valtteri Bottas egészen gyorsan, a 2020-as téli tesztidőszak harmadik napján megdöntötte a tavaly februárban futott leggyorsabb kört. 1:15,732 az új referenciaidő.

Gyönyörű retro raliautókat hajtanak meg Nagy-Britanniában

Méghozzá majdnem 150 autót csodálhatnak meg az erre fogékonyak - akiknek lehetőségük van, a helyszínen, mi sajnos „csak” képernyőn keresztül.

 

Komoly bravúr egyáltalán kilátni az IndyCar aeroscreennel felszerelt autóján

Vagy legalábbis nagyon szokatlan a kameraállás. Persze a versenyzőknek valószínűleg semmilyen problémájuk nincs ezzel.

 

WEC: Zsinórban harmadszor is a pole-ban a Rebellion

Közép-európai idő szerint vasárnap éjszaka zajlott a Hosszútávú Világbajnokság időmérő edzése Austinban, amely a Rebellion egyetlen autójának sikerét hozta: a szezon végén versenyzést befejező istálló pilótái, Gustavo Menezes és Norman Nato – akik Bruno Sennával alkotnak triót – 1:47,530-as átlaggal szerezték meg a rajtelsőséget Sanghajhoz és Bahreinhez hasonlóan, miután a második szabadedzés és a kvalifikáció közti néhány órában motort cseréltek a versenygépben.

A #7-es Toyota (Conway, Kobayashi, Lopez) 1,631 másodperc hátránnyal szerezte meg a második rajtkockát, míg a #8-as egység (Buemi, Nakajima, Hartley) 1,901 másodperces deficittel lett harmadik. A teljesítménykiegyenlítő rendszer a kalkuláció szerint Buemiéket 2,21, a bajnokságot vezető Conway-éket 2,77 másodperccel lassítja hétvégén: a brit erről azt mondta, a Toyota nem esélyes a győzelemre a hatóráson, hacsak nem történik rendkívüli esemény.

A rajtrács negyedik kockáját már a legjobb LMP2-es egység, a COOL Racing (Lapierre, Borga, Coigny) foglalja el: mindössze három LMP1-es indul a Lone Star Le Mans-on, mivel a Team LNT távolmaradt az eseménytől.

A McLaren majmai McGregort másolják

A papaja páros szokásához híven nem bír magával.

Ma lenne 71 éves Niki Lauda

1949. február 22-én látta meg a napvilágot Andreas Nikolaus Lauda, az F1 háromszoros osztrák világbajnoka, aki tavaly májusban hosszas betegség után veszítette életét. Rá emlékszik ma több F1-es csapat is, amelyekkel tevékeny karrierje során együtt dolgozott.

Beköszöntött a tavasz a MotoGP-ben is

Megkezdődött a motorosok háromnapos katari tesztje, azóta pedig szép lassan már a mezőny nagyja ki is rajzott a pályára.

 

 

 

 

Ez volt a pénteki tesztnap két és fél percben

Bottas legjobb köre, négy piros zászló, megpördülések - röviden így zajlott a téli teszt harmadik napja.

Ha Barcelona, akkor magyar Raikkönen-drukkerek a helyszínen

Hasan Bratic Instagramra feltöltött fotójában egy méretes magyar zászló tűnik fel, benne Hajrá Kimi felirattal. Kolégánk, Mészáros Sándor szerint ez a zászló még akkor is ott volt minden alkalommal Barcelonában, amikor Raikkönen még csak nem is versenyzett az F1-ben.

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

21.02.2020 | Formula 1 Pre-season Testing Barcelona #formula1 #circuitdecatalunya #barcelona #mercedes #ferrari #alpharomeo #sonyalpha #sony #sonyimagingambassadors #sonyimagingprosupport

Hasan Bratic (@hasanbratic) által megosztott bejegyzés,

Kedves gesztussal búcsúztatta távozó szakemberét a Haas

Munkatársai által aláírt padlólemez-elemet kapott ajándékba a Haastól távozó egyik szakember. Rick az istálló első szezonja óta az amerikai istállónál dolgozott, mint technikus.