DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. augusztus 11. kedd

Ennyit fizet a Mercedes, hogy versenyezhessen

A Formula-1-re mindig is a gazdagok sportjaként tekintettek, ezt pedig már az is bizonyítja, hogy mennyit kell fizetni a részvételért. Most nyilvánosságra került a lista, mekkora összeget kell a csapatoknak kicsengetniük 2022-ben nevezési díj gyanánt.

A legtöbbet, több, mint 4,8 millió dollárt természetesen a tavalyi konstruktőri világbajnok, a Mercedes fizeti. Ez több, mint a tavaly summa, de a rekordot jelentő közel 5,5 milliót, ami a domináns 2019-es szezon után volt a nevezési díjuk, nem éri el.

Láthatjuk, hogy a listán szépen sorrendben követik őket a bajnokság végeredménye alapján a csapatok, ami nem is véletlen, hiszen a fizetendő összeg nagyobb részét a megszerzett pontok alapján kalkulálják. Egységesen minden istálló alapdíja 577 278 dollár, és ezen felül minden megszerzett pont után 5770 dollárt kell még fizetniük, kivéve a konstruktőri világbajnokság győztesének, akiknél egy pont 6926 dollárral ér fel.

A Mercedest tehát győzelme és 613,5 világbajnoki pontja emelte ismét a nevezési lista élére, ám a sikeres 2021-es szezont a Red Bull is megérzi, akiknek egymillió dollárral növekedett a nevezési díja tavalyhoz képest.

A csapatok nevezési díjai 2022-ben:

Csapat Pontok Nevezési díj a pontok alapján Nevezési díj összesen
Mercedes 613.5 $4,249,101 $4,826,379
Red Bull 585.5 $3,378,335 $3,955,613
Ferrari 323.5 $1,866,595 $2,443,873
McLaren 275 $1,586,750 $2,164,028
Alpine 155 $894,350 $1,471,628
AlphaTauri 142 $819,340 $1,396,618
Aston Martin 77 $444,290 $1,021,568
Williams 23 $132,710 $709,988
Alfa Romeo 13 $75,010 $652,288
Haas 0 0 $577,280

 

Ezek pedig a 2021-es nevezési díjak voltak:

Csapat Pontok Nevezési díj a pontok alapján Nevezési díj összesen
Mercedes 573 $3,913,590 $4,482,898
Red Bull 319 $2,178,770 $2,748,078
McLaren 202 $1,379,660 $1,948,968
Racing Point 195 $1,331,850 $1,901,158
Renault 181 $1,236,230 $1,805,538
Ferrari 131 $894,730 $1,464,038
AlphaTauri 107 $730,810 $1,300,118
Alfa Romeo 8 $54,640 $623,948
Haas 3 $20,490 $589,798
Williams 0 $0 $569,308

Így szólt a csapatrádió Monacóban

A legjobb pillanatok és a velük együttjáró legjobb rádióüzenetek a Monacói Nagydíjról:

Így buzdították Raikkönent gyermekei

Kimi Raikkönennek otthonról üzentek gyermekei, akik eképp biztatták 300. nagydíját teljesítő édesapjukat:

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Support from home.

Kimi Räikkönen (@kimimatiasraikkonen) által megosztott bejegyzés,

 

Ez történik, ha egy BMX-est beengednek a Monacói Nagydíjra

A Red Bull különleges vendége hétvégén a BMX Flatland ásza, Viki Gómez volt: természetesen biciklijével érkezett a versenyre.

Tejben úszott Simon Pagenaud arca az Indy 500 megnyerése után

Bár a győzelme után azzal, hogy először, amúgy NASCAR-módra a rajt-célvonalon parkolt le autójával, és nem a bokszutcában, a győztesnek elkerített kis részen, jelentősen megborította a győzelmi ünneplés forgatókönyvét, végül a franciánál sem maradhatott el az Indy 500-ak talán legismertebb tradíciója: ő is locsolta a győzelmi tejet.

 

Jó alaposan lehűtötte magát monacói győzelme után Lewis Hamilton

A monacói hagyományokat folytatva ő is medencébe ugrott.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Post race cooldown

Lewis Hamilton (@lewishamilton) által megosztott bejegyzés,

 

Apja-fia: Robin Raikkönen már most az Alfa Romeo versenyszerelését viseli

Kimi Raikkönen Instagram-sztorijában bukkant fel az alábbi kép: négyéves kisfia, Robin az apja versenyzői overalljának tökéletes, méretére szabott mását viseli. Vajon apja ezzel is abba az irányba terelgeti, hogy inkább a gokartok érdekeljék a kismotorok helyett?

James Hinchcliffe ezért jön valamilyen itallal a spotterének

Az IndyCar versenyzőit az oválversenyeken mindig segíti egy úgynevezett spotter, aki mindig azon van, hogy „békeidőben” a lehető legjobb versenyívre küldje a versenyzőt és segítsen neki, baleseteknél pedig szintén irányítja pártfogoltját, a lehető legsemlegesebb helyre a pályán. Nos, James Hinchcliffe spottere rendesen megdolgozott a pénzéért, amikor Sebastien Bourdais és Graham Rahal balesetekor átküldte a kanadait... a két balesetező, valamint a harmadik, szintén falba csúszó harmadik autó között, karcolás nélkül!

 

Egy „évfolyamtárs” legenda is köszöntötte Kimi Raikkönent 300. futama alkalmából

Bár személyesen nem ismerik egymást, a MotoGP kilencszeres világbajnok legendája, Valentino Rossi sem felejtett el gratulálni Kimi Raikkönennek, amiért a hétvégén 300. F1-es futamát teljesítette Monacóban. Ha már 1979 úgyis egy jó év volt, ahogy a Doktor fogalmaz a rövid kis üzenetben.

 

Rendesen megdolgoztatta Verstappen a győzelemért Lewis Hamiltont

A leginkább a holland tudta megizzasztani a vb-címvédő, jelenleg is bajnoki éllovas angolt, a legmelegebb pillanatokat gyűjtötték össze nekünk.

 

Hansen az első duplázó: nézd vissza a silverstone-i döntőt!

A hétvégén Silverstone-ban randevúzott a ralikrossz-világbajnokság mezőnye. A győzelmet Timmy Hansen szerezte meg, ezzel ő lett az első, aki idén már két sikerrel rendelkezik, s ezzel összetettben is az élre állt. Szabó Krisztián pedig a döntőbe jutott és ötödik helyen végzett – a finálét teljes egészében visszanézhetitek az alábbi videóban:

 

Hat és fél percben a Monacói Nagydíj izgalmai

A szezon hatodik versenyének hivatalos összefoglalója:

 

Solberg 17 éves fia nyert, jól szerepeltek a magyarok az ERC harmadik futamán

A hétvégén rendezték a Rali Európa-bajnokság idei harmadik fordulóját Lettországban, ahol három magyar párosnak is szurkolhattunk. Az MNASZ Facebook-oldalának közlése szerint Az R5-ös autók között a MOL Racing Team párosa, Herczig Norbert és Ferencz Ramón a 14. helyen zárta a lettországi futamot. Ifj. Érdi Tibor és Kovács Szabolcs egy hellyel hátrébb végzett, a 15. helyen zártak. Az R2-esek között a Kristóf Klausz - Kecskeméti Balázs páros a 8. helyen ért célba. Az Európa-bajnokság júniusban folytatódik Lengyelországban.

A Liepeja Ralit a 2003-as ralivilágbajnok, Petter Solberg 17 éves fia, Oliver Solberg nyerte, élete első futamán az Európa-bajnokság legfelső kategóriájában. Solberg fia 13-ból 10 gyorsaságin volt a leggyorsabb, és 23 másodpercet adott a címvédő Alexej Lukjanuknak, aki idén először tudott versenyt befejezni. 

erc-mnasz-1

Nem úsztuk meg utólagos büntetés nélkül a Monacói Nagydíjat

Bár Max Verstappen Lewis Hamiltonnal történt koccanását nem szankcionálták a felügyelők, egy másik incidenst is vizsgáltak még a leintés után. Kevin Magnussen Sergio Perezzel csatázott, a dán pedig védekezés közben átvágta az alagút utáni sikánt. A felügyelők ezt szabálytalannak találták, így öt másodperces büntetéssel sújtották, ezzel a Haas pilótája a 12. helyett a 14. pozícióban végzett a hivatalos eredmények szerint.

monaco-vasarnap-146

Fotó: Ollé Iván

Nézd itt élőben az Indy 500-at!

Magyar idő szerint 18:45-kor startol a világ egyik legpatinásabb autóversenye, az indianapolisi 500 mérföldes: bár Fernando Alonso nélkül rendezik meg a viadalt, érdemes lehet követni az eseményeket – IDE vagy a képre kattintva lehet ezt megtenni:

indy500-video-1

Lemaradtál a Berlin ePrix-ről? Itt pótolhatod a lényeget!

A Formula-E hétvégi futamának hivatalos összefoglalója:

 

Ericsson már a verseny előtt nyert valamit Indianapolisban

Bár az Indy 500-at csak vasárnap rendezik, a hagyományoknak megfelelően már a pénteki Carb Day keretein belül sor került a Pit Stop Challenge-re, amelyet idén Marcus Ericsson nyert, a döntőben Scott Dixont felülmúlva:

 

A M1RA dobogóval, Nagy Dani egy ponttal zárt Hockenheimben

A hétvégén rendezték a TCR Európa-kupa második fordulóját a németországi pályán, ahol a mezőny két magyar pilótájának nem igazán jött ki a lépés. A M1RA-t erősítő Nagy Dániel a szombati futamot a 22. helyen zárta, míg vasárnap 15. lett, ez utóbbi eredményével egy pontot zsebelt be, míg a Zengő Motorsport Cupráját vezető Tenke Tamást – aki a Hungaroringen még a WTCR-ben indult szabadkártyásként – mindkétszer a 25. pozícióban értékelték.

Viszont a Michelisz Norbert és Bári Dávid által alapított M1RA-nak így is volt oka az ünneplésre, Luca Engstler ugyanis az első versenyen egy jó rajtot követően másodikként futott be, ezzel első pódiumát jegyezte a magyar csapattal (a második futamot a hetedik helyen zárta). A győzelmeket amúgy Josh Files és Julien Briché zsebelte be Hockenheimben – a két futamot az alábbi videókban teljes egészében vissza lehet nézni:

 

 

Lauda előtt tiszteleg az egész mezőny Monacóban

A Formula-1 vezetői azt szerették volna, ha ma mindenki egy piros sapkával tisztelegne a héten elhunyt Niki Lauda emléke előtt, ezt pedig a pilóták is megtették Monte-Carlóban. Szívszorító pillanatok!

Képek forrása: Twitter

Raikkönen csak kapott egy tortát a 300. nagydíja alkalmából

Kimi Raikkönen 300. nagydíjhétvégéjét teljesíti a Monacói Nagydíjon, ezen alkalomból - Raikkönen kifejezett kérése ellenére - megünnepelték ezt a mérföldkövet. (Raikkönen biztosan nagyra értékelte volna, ha szétkenik a tortát az arcán...)

 

Robert Wickens egyedül szállt fel egy repülőgépre

"Micsoda különbséget tesz mindössze két hónap! A st. petersburgi szezonnyitóra tartva még úgy szálltam fel, hogy magam mozgattam a lábaim, de a testemet tartania kellett másoknak, most viszont teljesen egyedül szálltam fel ugyanarra a repülőgépre! Bár az első és az utolsó lépésre nem vagyok büszke..." - tweetelte Robert Wickens.