Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.
Az időmérő edzés végeredménye:
| 1 | 5 |
|
|
1'11.580 | |||
| 2 | 22 |
|
|
1'11.903 | 0.323 | ||
| 3 | 36 |
|
|
1'12.868 | 1.288 | ||
| 4 | 17 |
|
|
1'13.033 | 1.453 | ||
| 5 | 11 |
|
Hatalmas tömegjelenet a NASCAR-ban 13 autóvalhttps://formula.hu/parc-ferme/8978
A Sprint Cup Texas Motor Speedway-n rendezett, viszonylag sima futamának vége felé – 334-ből a 294. körben – történt a következő tömegjelenet, amelyet a hátulról meglökött Austin Dillon megforgása indított be. Összesen 13 autó keveredett az incidensbe, közülük négy sérült komolyabban. Casey Stoner kislánya is örökölte apja tehetségét?https://formula.hu/parc-ferme/8977
A 2012 végén visszavonult kétszeres világbajnok lánya nemrég töltötte be negyedik életévét, a büszke apuka pedig most az alábbi videóval kürtölte világgá a nagy hírt: kislánya megtanult motorozni!
Ma délelőtt 11 órakor tapadjon mindenki a képernyőkre!https://formula.hu/parc-ferme/8976
A FixTV-n ugyanis érkezik az Autósport és Formula Magazin televíziós műsorának legújabb adása – immár 30 helyett 60 percben!
Rosberg és kislánya kihasználta a tavaszi időjárásthttps://formula.hu/parc-ferme/8975
A Mercedes német versenyzője apai kötelességeinek tett eleget a bahreini és kínai futamok közötti szünetben:
Marquez úgy száguld Austinban, hogy még a közvetítés grafikája is beleremeghttps://formula.hu/parc-ferme/8974
A nap idézete: David Coulthard a szükséges félelemrőlhttps://formula.hu/parc-ferme/8972
„Ha nem félsz, akkor nincs meg az adrenalin, ha nincs meg az adrenalin, akkor nem tudsz összpontosítani. Ez így működik minden fontos dolognál, legyen az egy vizsga vagy egy interjú.” (David Coulthard)
Második futamát is megnyerte Mick Schumacher!https://formula.hu/parc-ferme/8973
Ahogy arról korábban beszámoltunk, Mick Schumacher győzelemmel debütált az olasz F4-es sorozatban – a hétszeres F1-es világbajnoka fia így ünnepelt a leintést követően Misanóban:
Szombaton még egy futamra sor került a híres olaszországi aszfaltcsíkon, ezúttal immár esős körülmények között, s a fiatal német pilóta könnyedén húzta be idei második sikerét is. Amikor igazán testközelbe kerül az autósport!https://formula.hu/parc-ferme/8971
Az alábbi képsorhoz aligha szükséges bármiféle kommentárt fűznünk:
Hogyan melegítettek az F1-es versenyzők a futamok előtt egykor és most?https://formula.hu/parc-ferme/8970
Az alábbi vicces, ám a száguldó cirkusz változását tökéletesen bemutató fotót Nico Rosberg osztotta meg apjáról és saját magáról:
Életműdíjat kaphat a legendás raliversenyzőhttps://formula.hu/parc-ferme/8969
Vojcsik Ferenc a Miskolc városa által alapított Gálffy Ignác életműdíjat kaphatja meg – „Golyó” díjazására maga az MNASZ elnöke, Oláh Gyárfás tett javaslatot:
Ember még nem vette tudomásul ilyen nyugodtan, hogy elgurult a bal első kerekehttps://formula.hu/parc-ferme/8968
Mick Schumacher győzelemmel debütált az olasz F4-ben!https://formula.hu/parc-ferme/8967
A hétszeres világbajnok Michael Schumacher fia a hétvégén Misanóban, az olasz F4-es bajnokság nyitó hétvégéjén szerepel. A fiatal német pilóta remekül kezdett: pénteken könnyedén megnyerte a saját csoportját az esős időmérőn, s végül a második helyről vághatott neki a szombati első viadalnak. A start után is megőrizte ezt a pozícióját, majd nem sokkal később megelőzte az argentin Marcos Siebertet, s ezzel az élre állt. A 17 éves versenyző végül 2,3 másodperces előnnyel ért célba, ezzel rögtön futamgyőzelemmel mutatkozott be új szériájában! A győzelem pillanata, a pódiumceremónia és a verseny utáni interjú:
Esik, törik, repül, zúzódik: különös pillanatok a motorsportbanhttps://formula.hu/parc-ferme/8966
Ne feledjétek: holnap a FixTV-n a magyar autósport-magazin legújabb adásahttps://formula.hu/parc-ferme/8963
Immár 30 helyett 60 percben!
Balesetes válogatás reggelre: drag, GT és túraautóhttps://formula.hu/parc-ferme/8962
"Itt fogyaszd el a teát" - sajátos pályabemutató Daniel Ricciardótól!https://formula.hu/parc-ferme/8961
Ez történt a ForMini-E Long Beach-i futamánhttps://formula.hu/parc-ferme/8965
A legutóbbi ePrix rajzfilmes összefoglalója: Ez a sisakfelület kiadó - Ugye tudjuk, ki találta ki az F1-es hőskorszak legjobb reklámszövegét?https://formula.hu/parc-ferme/8956
"Ez a felület kiadó" - mondja a maga egyszerűségével, hatalmas betűkkel és a dollár jelének szuggesztív használatával ez a bukósisak az 1960-as években. A fejvédő Jochen Rindté, az ötlet pedig menedzserétől származik, aki nem más volt, mint Bernie Ecclestone. Már akkor is látszott, ki ért legjobban az üzlethez.
Keke és Gilles bemutatja - Egy elfeledett klasszikus csatahttps://formula.hu/parc-ferme/8958
Egy többfordulós oda-visszaelőzés az 1982-es Long Beach-i futamról a Williams és a Ferrari sztárjai között. De vajon melyikük kényszeríti végül hibára a másikat? |










