Jól jegyezze meg mindenki ezt a látványt, mert már nem sokáig lehet része benne
https://formula.hu/parc-ferme/183

Bár a Lotus az USA Nagydíj szabadedzésén kipróbálja új orrát, idén még gyönyörködhetünk a sajátságos kialakításban. Jövőre azonban eltűnik az F1 egyik gyöngyszeme.
Ez akkora ugratás volt, hogy ejtőernyő kellett a landoláshoz
https://formula.hu/parc-ferme/21994
Fogalmunk sincs, pontosan mekkorát ugratott ez az őrült motokrosszos, ám ahhoz elég magasra jutott, hogy az ejtőernyője időben kinyíljon. Ne próbáld ki otthon.
Nem ez lesz a dupla bokszkiállások iskolapéldája
https://formula.hu/parc-ferme/21993
A vasárnapi Spanyol Nagydíjon egy biztonsági autós fázist meglovagolva igyekezett a Toro Rosso egy kettős kerékcserét lebonyolítani, kevés sikerrel. Egyik autóhoz sem értek oda időben a kerekek, és a procedúra körülbelül kétszer annyi időbe telt, mint a Mercedes Kínában bemutatott kiállása.
Toro Rosso:
Mercedes:
A Daimler távozó igazgatója miatt ragadtak bajuszt a Mercedes pilótái
https://formula.hu/parc-ferme/21992
A Spanyol Nagydíj volt az utolsó alkalom, hogy Dr. Dieter Zetsche aktív tagként megfordult a Mercedes garázsában, a szakember ugyanis 43 év után maga mögött hagyja pozícióját a német óriásvállalatnál. Ebből az alkalomból Lewis Hamilton és Valtteri Bottas úgy döntött, egy közös kép erejéig megviccelik a nagyfőnököt. Még az FW10-es is saját arcszőrzetet kapott.


Forradalmi F1-es újítás a McLarennél: sörcsapot fejlesztettek a paddockba
https://formula.hu/parc-ferme/21991
A rajongók régóta várják, hogy az F1 történetének második legsikeresebb csapata, a McLaren végre ismét úttörő legyen egy-egy döntő fontosságú technikai megoldásban - ez most a Spanyol Nagydíj hétvégéjén végül is megtörtént, de nem egészen úgy, ahogy azt a jóhiszemű nézők elképzelték. Zak Brown és Carlos Sainz szombaton a McLaren motorhome-jában nagy médiaérdeklődés mellett mutatta be azt a sörcsapot, amiből a csapat szponzorának aranyszínű nedűje csorog. Mondjuk legalább alkoholmentes, és ha az autót közvetlen módon nem is gyorsítja, a csapat bankszámlája biztosan jelentősen dagad tőle, ami szintén nem hátrány.
Last night saw the official opening of our brand new @EG00 bar in the McLaren #BrandCentre. We've got to admit, it looks awesome! #EG00 pic.twitter.com/g0nxQVm54f
— McLaren (@McLarenF1) May 12, 2019
Miből tudjuk, hogy Hamilton riválisként tekint Bottasra?
https://formula.hu/parc-ferme/21989
Például abból az összehasonlításból, amely megmutatja, hogyan gratulált a brit a finn pilótának a tavalyi oroszországi és az idei barcelonai időmérőt követően.
Then vs now He knows that Valtteri is a real threat pic.twitter.com/DOeDp4Bq1h
— Pelé (@FAP_Pelzeri) 2019. május 11.
Wickens az ebédlőasztal körül gyakorol az oválokra
https://formula.hu/parc-ferme/21979
Attól még messze van, hogy újra versenyautóba ülhessen, de a tavaly augusztusban Poconóban súlyos balesetet szenvedett Robert Wickens életkedve és humorérzéke továbbra is az egekben: most, amikor kilenc hónap után először láthatta újra otthonát, rögtön megtalálta a lakásban is az oválpályát, így ő is megkezdhette a "gyakorlást" a közelgő Indy 500-ra. És ahogy az a versenypályán lenni szokott, itt is tapad rá egy üldöző szélárnyékból...
This is MY May working on my ovals.
— Robert Wickens (@robertwickens) May 10, 2019
It’s good to see my house after being away for almost 9 months.
I’m ready to help @spmindycar at the #indycarGP this weekend! #indy500 #thisismay #spinalcordinjury #IndyCar #rw6 pic.twitter.com/5Jz7G3BdN1
Perez bemutatná csapata új motorhome-ját, de még ő se tudja a járást
https://formula.hu/parc-ferme/21980
Az eddig használt, elég szűkös motorhome-on nem nagyon volt mit mutogatnia a silverstone-i csapatnak, a Racing Point azonban olyan büszke új vendéglátó-egységére, hogy be is fogták Sergio Perezt, hogy vezesse körbe az F1 kameráját az impozáns épületben. Hogy mennyire új is a közeg, azt jól jelzi, hogy a konyha ajtaját még a mexikói se tudta kinyitni.
[ 2:04 ]
— Alerta Racing#SpanishGP (@AlertaRacing) May 11, 2019
Un tour por el flamante motorhome de Racing Point con Sergio Pérez, al mismísimo estilo de Cribs. pic.twitter.com/DbqO4cHsOD
Ne maradj le az AFM Ralihíradójáról a FIX TV-n!
https://formula.hu/parc-ferme/21990
Havi rendszerességgel jelentkező műsorunk legújabb adását május 12-én, vasárnap 13 órától láthatjátok a FIX TV műsorán.

Ezzel a körrel szerezte meg a Spanyol Nagydíj első rajthelyét Valtteri Bottas
https://formula.hu/parc-ferme/21988
A videó a Megtekintés YouTube-on opcióra kattintva nézhető meg.
Lemaradtál az F1-es időmérőről? Nézd vissza az összefoglalót!
https://formula.hu/parc-ferme/21987
Kattints ide szöveges összefoglalónkért és a kvalifikáció végeredményéért, alább pedig a videós összeállítás, amely a Megtekintés YouTube-on opcióra kattintva érhető el.
Videó: Pankrátor segíti a Toro Rossót Barcelonában
https://formula.hu/parc-ferme/21984
A svájci, profi pankrátorként tevékenykedő Claudio Castaglioni, művésznevén Cesaro a barcelonai hétvégén tanul bele abba, miként is kell lecserélni egy F1-es autó kerekét.
#WWE Superstar? New pit crew member? @WWECesaro helps the @ToroRosso change a tire in seconds! pic.twitter.com/bEp4oXOqih
— WWE (@WWE) 2019. május 11.
Cesaro nem csak a Toro Rosso szerelését öltötte magára: az időmérő után ő adta át a Pirelli pole-pozícióért járó trófeáját Valtteri Bottasnak:
F1 @WWE @WWECesaro presents @ValtteriBottas with the #PirelliPolePositionAward@pirellisport #SpanishGP #F1 pic.twitter.com/sFA1vV809l
— Formula 1 (@F1) 2019. május 11.
Hatalmasat bukott a WRC listavezetője (videó)
https://formula.hu/parc-ferme/21986
Thierry Neuville, a Hyundai belga pilótája futotta a legjobb időt a Chile Rali első szombati szakaszán, majd hetedik szakaszon, 1,4 másodperces lemaradása tudatában próbált meg közelebb kerülni Sebastien Ogier-hez. A listavezető azonban a táv felénél lefutott az útról, és autója nagy sebességnél felborult: az i20-as hatszor pördült meg hosszanti tengelye körül, és az oldalán landolt.
A Hyundai egyelőre annyi információt közölt, hogy Neuville-nek orvosi segítségre volt szüksége a baleset után, majd kórházba szállították őt további vizsgálatok miatt.
#WRC UPDATE @thierryneuville: As part of the procedure following big accidents, Thierry has been checked on the scene by medical services and brought to the hospital in Concepción for further examinations. More updates to come later today. #HMSGOfficial #RallyChile
— Hyundai Motorsport (@HMSGOfficial) 2019. május 11.
FRISSÍTÉS A Hyundai Twitteren tudatta a világgal, hogy Neuville-nek nincs csonttörése, illetve nem sérült meg a balesetben.
#WRC UPDATE @thierryneuville After being examined at the hospital in Concepcion we can happily confirm Thierry has no fractures or injuries after his roll this morning on SS8! #HMSGOfficial #RallyChile
— Hyundai Motorsport (@HMSGOfficial) 2019. május 11.
A teljes F1-es mezőny kampányol a biztonságos utakért
https://formula.hu/parc-ferme/21978
Vagy inkább csak az FIA kampányol, a hatás kedvéért meg bevágták a videóba az összes F1-es pilótát? Akárhogy is, egy fontos, Jean Todt által szívügyként kezelt témához készült hatásos videó, amelynek végén az FIA-elnök olyan határozottan mondja bele a kamerába a konklúziót, hogy már önmagában az elveszi az ember kedvét a közúti szabálysértésektől.
"Az életed a saját kezedben van. Tartsd tiszteletben a szabályokat."
Here is an exclusive look at the new @FIA video "@F1 drivers advocate for #RoadSafety". Thank you all for your strong commitment and we hope it will advance this critical issue all over the world. Please retweet. #UNRoadSafetyWeek #SpeakUp #F1 #SpanishGP pic.twitter.com/IyDqUPtMdm
— Jean Todt (@JeanTodt) May 10, 2019
A hétvége katarzisa: ünnepelt, miközben kicserélték a tábláját 1-esről 2-esre
https://formula.hu/parc-ferme/21985
Drámai végjátékot hozott az új FIA Formula-3-as bajnokság történetének első futama (a sorozat a korábbi GP3 és az F3-as Európa-bajnokság összeolvadásával jött létre). A rajtnál Christian Lundgard megelőzte a pole-ból rajtoló Robert Svarcmant, és elsőként is érte el a kockás zászlót, ám a levezető körben a versenyirányítás öt másodperces büntetést rótt ki rá, amiért vétett az előírások ellen a virtuális biztonsági autós szakaszban. Ezzel a második helyre csúszott, de ő és a rá már a bokszutcában váró csapattagjai erről nem értesültek időben, így Lundgard az autójából kiszállva ünnepelni kezdett. Eközben viszont egy hivatalos személy megfogta a dán autója előtt álló 1-es számú táblát, és felcserélte azt a 2-essel, ezzel jelezve, hogy az orosz Svarcman a valódi győztes - aki ekkor még szintén nem tudta ezt, ezért is kezdett el kérdezősködni, hogy most akkor kinek kell végül ünnepelnie...
Not your average parc ferme...
— Formula 3 (@FIAFormula3) May 11, 2019
Top two Shwartzman and Lundgaard get their roles reverse post-race #SpanishGP #F3 pic.twitter.com/kFyF8mTfRA
Szujó Zoltán elbúcsúzott az F1-es nézőktől
https://formula.hu/parc-ferme/21983
Az M4 kommentátorstábja ezen a hétvégén a helyszínről közvetíti a Spanyol Nagydíjat a magyar nézőknek, a barcelonai pörgésben pedig elég váratlanul érkezett az alábbi, Instagramon közölt bejelentés Szujó Zoltántól:
"Minden verseny, minden utazás és minden történet véget ér egyszer. Úgy tűnik, az én F1-es utazásom is a végéhez közeledik - legalábbis egyelőre. Sokat tanultam a világról, az emberekről és saját magamról az elmúlt 18 évben. Köszönöm, hogy figyeltetek, és ne feledjétek: #oveketbekapcsolni !"
Pénteken még Szujó ült a kommentátorfülkében, a szombati szabadedzés alatt azonban már a bokszutcai riporter, Ujvári Máté köszöntötte a nézőket Wéber Gábor mellől. Annyit lehet tudni, hogy a hétvége során volt némi fennakadás az M4 Sport helyszíni közvetítésében: pénteken hangproblémák adódtak az edzés alatt, amit követően a stáb váratlanul távozott a helyszínről.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Nyitókép: Instagram
Őrület: A biztonsági autó küldte egymásba az élen álló kettőst
https://formula.hu/parc-ferme/21982
Kínában még a biztonsági autó is veszélyes: a Kínai Túraautó-bajnokság guangdongi hétvégéjén, még a felvezető körben történt az alábbi bizarr eset. Nem egészen világos, hogy egy ilyen ártalmatlan pillanatban miért akart a pálya biztonságáért felelő autók egyike kihajtani a mezőny elé, viszont ezzel alaposan meglepte az élen haladó David Zhut, aki az ütközést elkerülve balra rántotta a kormányt, így viszont összeakadt testvérével és csapattársával, Juan Carlos Zhuval. Egyikük sem tudott odaállni a rajthoz ezt követően...
Drama for the first round of the 2019 #CTCC at Guangdong, as the two BAIC Senova cars of David and Juan Carlos Zhu are taken out by the safety car pic.twitter.com/y34O5emi5X
— TouringCarTimes (@TouringCarTimes) May 11, 2019
50 másodperc alatt körbeér a Formula-E Monacóban
https://formula.hu/parc-ferme/21981
Bár a versenyzők jobban szerették volna, ha a hosszú, az F1 által is használt vonalvezetést veszi idénybe a Formula-E, ami idén, az autócserék nélküli világban már különösebb aggodalom nélkül megvalósítható lett volna, a vezetőség mégsem így döntött, így maradt a rövid változat, amelyben a célegyenes végén élesebb jobbkanyart véve egy olyan útra fordulnak rá, amely azonnal az alagút utáni sikánhoz viszi őket. Ez így az egész versenynaptár legrövidebb pályája, az edzéseken 0:49,8-as köridővel Oliver Rowland volt a leggyorsabb. Az időmérő 11:45-kor, a futam 16:30-kor kezdődik, mindkettőt közvetíti az Eurosport.
Összehasonlítás a 2015-ös és a 2019-es autó tempója között - Sam Bird alábbi példáján több mint 7 másodperc a gyorsulás:
Összefoglaló a második edzésről:
The action is hotting up on the streets of Monte Carlo!
— VENTURI Formula E Team (@VenturiFE) May 11, 2019
Here’s what happened in a fiercely contested second practice session #MadeInMonaco #ABBFormulaE #MonacoEPrixpic.twitter.com/BLGaWFMex6
Az első szabadedzés végeredménye:

A második szabadedzés végeredménye:

Di Grassiék még az Audijukat is elveszítették a monacói kaszinóban
https://formula.hu/parc-ferme/21977
Az Audi Sport ABT FE-csapat pilótái a monacói versenyhétvége előtt betértek a híres kaszinóba, ám Black Jackben egyáltalán nem jöttek nekik a lapok, és végül a ház - egy jól ismert osztóval - mindenüket elnyerte. Avagy egy élvezetes reklámfilm Lucas di Grassival, Daniel Abttal és egy meglepetésvendéggel.
In the mood for the @FIAFormulaE Monaco E-Prix: @Daniel_Abt vs @LucasdiGrassi in a round of blackjack, but who was the dealer?@audiformulae#OwnEverySecond #ABBFormulaE #FormulaE #MonacoEPrix #etron #ProgressFeelsElectric pic.twitter.com/mACt2Ubc20
— Audi Sport (@audisport) May 10, 2019
Az a legnagyobb király, aki két hétvége alatt két Spanyol Nagydíjon is részt vesz
https://formula.hu/parc-ferme/21976
Múlt vasárnap még a MotoGP Spanyol Nagydíját teljesítették Jerezben, ezen a hétvégén pedig már az F1 Spanyol Nagydíján tűntek fel Barcelonában. Marc Marquez elhozta magával testvérét, a Moto2-ben versenyző Alexet is, akikkel a paddockban már pénteken körbelátogattak mindenkit, akihez nemzetiségben vagy szponzoráció révén kötődnek.


Fastest man on two wheels dropped by earlier. Good to see you @marcmarquez93 #SpanishGP @MotoGP pic.twitter.com/hVH18X5w8J
— Formula 1 (@F1) May 10, 2019
Megvan Rosenqvist első pole-ja az IndyCarban
https://formula.hu/parc-ferme/21975
És nem is szerezhette volna illőbb helyen ezt a svéd, mint Indianapolisban, ahol ezen a hétvégén még a belső vonalvezetésen az Indy GP-t futja a mezőny, hogy hétfőtől áthelyeződjön a hangsúly az oválpályás száguldásra.
A Chip Ganassi Racing kettős sikert könyvelt el az időmérőn, hiszen a "szupersvéd" saját csapattársát, Scott Dixont múlta felül a hajrában mindössze 19 ezreddel. Dixon az egyetlen sokat látott IndyCar-pilóta az első négyben, hiszen mögötte a sorozatban szintén nem hosszú múlttal rendelkező Jack Harvey és Colton Herta végeztek. A bajnokság első két helyén álló Josef Newgarden és Alexander Rossi viszont csak a 13. és a 17. helyet szerezték meg.
Az időmérő végeredménye:
| # | Versenyző | Csapat | Autó | Idő |
| 1 | Felix Rosenqvist | Chip Ganassi Racing | Honda | 1:08.2785 |
| 2 | Scott Dixon | Chip Ganassi Racing | Honda | 1:08.2979 |
| 3 | Jack Harvey | Meyer Shank Racing | Honda | 1:08.3238 |
| 4 | Colton Herta | Harding Racing | Honda | 1:08.3743 |
| 5 | Ed Jones | Ed Carpenter Racing | Chevrolet | 1:08.4609 |
| 6 | Will Power | Team Penske | Chevrolet | 1:08.7901 |
| 7 | Graham Rahal | Rahal Letterman Lanigan | Honda | 1:08.2153 |
| 8 | Simon Pagenaud | Team Penske | Chevrolet | 1:08.2445 |
| 9 | Marcus Ericsson | Schmidt Peterson | Honda | 1:08.2497 |
| 10 | Sebastien Bourdais | Dale Coyne Racing | Honda | 1:08.2998 |
| 11 | Takuma Sato | Rahal Letterman Lanigan | Honda | 1:08.3300 |
| 12 | Spencer Pigot | Ed Carpenter Racing | Chevrolet | 1:08.4697 |
| 13 | Josef Newgarden | Team Penske | Chevrolet | 1:08.6240 |
| 14 | Santino Ferrucci | Dale Coyne Racing | Honda | 1:08.4499 |
| 15 | Helio Castroneves | Team Penske | Chevrolet | 1:08.6497 |
| 16 | Ryan Hunter-Reay | Andretti Autosport | Honda | 1:08.6235 |
| 17 | Alexander Rossi | Andretti Autosport | Honda | 1:08.6994 |
| 18 | James Hinchcliffe | Schmidt Peterson | Honda | 1:08.7710 |
| 19 | Patricio O'Ward | Carlin | Chevrolet | 1:08.7487 |
| 20 | Zach Veach | Andretti Autosport | Honda | 1:08.8170 |
| 21 | Matheus Leist | AJ Foyt Enterprises | Chevrolet | 1:08.7751 |
| 22 | Max Chilton | Carlin | Chevrolet | 1:08.9572 |
| 23 | Marco Andretti | Andretti Herta | Honda | 1:08.8995 |
| 24 | Tony Kanaan | AJ Foyt Enterprises | Chevrolet | 1:09.1230 |