2024. október 19. szombat

Motor hírek

Fordulat: mégis Marquezé a gyári Ducati?

Sajtóértesülések szerint megijedtek a bolognaiak attól, hogy elveszíthetik a nyolcszoros világbajnokot, így Martin helyett mégis ő lehet Bagnaia jövő évi csapattársa.

Fantasztikus magyar sikerek az IDM-ben

Nagyszerű teljesítmény a H-Moto UNI Győr Team párosától: Kovács Bálint két dobogóval, míg Görbe Soma két futamgyőzelemmel zárt Oscherslebenben.

Bagnaia győzött, Bastianini nagyot hajrázott

Rajthelybüntetése ellenére két kanyar után az élre állt a címvédő, így harmadszor nyerte meg a hazai nagydíját. Bastianini az utolsó két körben előzte meg Martint és Marquezt.

Bagnaia megtörte a sprintátkot, Martin bukott

Először végzett dobogón és egyből nyert is a sprinten a regnáló világbajnok az Olasz GP-n. Marquez és Acosta a pódiumon, miközben a vb-éllovas először nullázott szombaton.

Bejelentés: Acosta a gyári KTM-nél 2025-től

Hivatalossá vált, amit eddig is sejthettünk: a MotoGP idei szuperújonca a jövő évtől immár az osztrákok gyári csapatát fogja erősíteni.

Martiné a mugellói pole, Marquez bukott

A vb-éllovas nyerte az Olasz GP időmérőjét, megelőzve Bagnaiát, akit azonban vasárnap hátrasorolnak majd. Vinales a harmadik, Marquez eséssel együtt a negyedik.

Marquez felrúghatja a Ducati ideális tervét

Sajtóhírek szerint a bolognaiak Martin mellett döntöttek 2025-re, Marquez ugyanakkor kijelentette: nem opció számára a Pramac – ez pedig komplikálttá teheti a választást.

Bagnaia elkapta Martint, Marquez a dobogón

A címvédő olasz a Katalán GP hajrájában érte utol a vb-éllovast, idei harmadik győzelmét aratva. Marquez 11 helyet javítva harmadik, Acosta dobogós helyről bukott.

Három bukás az élről, Espargaróé a sprint

Fernandez, Binder és az utolsó körben Bagnaia is vezető helyről esett a barcelonai sprinten, amelyet így a visszavonuló apriliás nyert. Marquez újabb parádés felzárkózás után második.

Espargaro 31 ezreddel a pole-ban, Marquez 14.

A visszavonuló apriliás elcsente a rajtelsőséget Bagnaia elől a Katalán GP-n. Martin bukás után a hetedik, Marquez ismét a Q1-ben ragadt.

Espargaro bejelentette: év végén visszavonul

Az Aprilia versenyzője egy rendhagyó sajtótájékoztatón közölte: a 2024-es MotoGP-szezon végén szögre akasztja a bukósisakját.

Farkas: Visszatértem, vége a pechsorozatomnak

Farkas Kevin megtörte a jeget: megszerezte első pontjait a 2024-es szezonban. Kevin Le Mans-ban, a Red Bull Rookies Cup-sorozat második versenyhétvégéjén állt rajthoz, ahol ezúttal semmi nem akadályozta.