DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 5. péntek
16:59

Érkeznek vissza a pályára az autók, jöhetnek a legfontosabb, utolsó percek!

Köszönjük, hogy velünk tartottatok! Olvassátok a Formula.hu-t a mai nap folyamán a legfrissebb nyilatkozatokért!

Az F1-es Olasz Nagydíj időmérőjének végeredménye:

Micsoda végjáték volt!!! Piastri nem tudott nagyot javítani, Norris azonban egy pillanatra pole-ban volt, aztán jött a remeklő Verstappen!

NORRIS MEKKORÁT JAVÍT, DE VERSTAPPEN ŐT IS MEGELŐZI!!

Leclerc nem javít, Hamilton sem...

De Piastri remek középső szektort teljesít!

Nem igazán jönnek a javítások sehol.

Hamilton közel van Leclerc idejéhez...

A Ferrari kezdi az utolsó köröket.

Russell lágyakon megy ki az utolsó gyorskörére, noha a brit a közepeseket szerette volna.

Rendkívül szoros lehet a harc a pole-ért, bő két tizedmásodpercen belül van a top öt.

Bortoleto használt lágyakon volt gyorsabb, mint Norris a frisseken...

A Ferrari feléledt, mi lehet még itt?!

Az első gyorskörök után végül Verstappen az élen! Csupán 0,084 másodperccel előzi meg a második Leclerc-t, Piastri a harmadik. Norris mindössze a hetedik Bortoleto mögött!

És immár Leclerc az első! De Hamilton is remek körön van!

Piastri hatalmas előnnyel az élen! 

Norris az élre ugrik, de Piastri jobb körön van...

Piastri lila első szektorral közelít mögötte.

Norris máris nekivág a gyorskörének, kissé megugráltatja az autót a kerékvetőkön.

Lássuk a Q3-at, a legfontosabb percek most következnek!

A Ferrari tempója egyelőre nem tűnik pole-ra esélyesnek, Russellben viszont benne lehet a meglepetés.

Az élen eközben Verstappen magabiztosnak tűnik, de Piastri még valószínűleg nem mutatta meg igazi tempóját, valamint ki tudja, Norris mit tud mutatni ezután a stresszes Q2 után.

Emeljük ki Bortoletót, aki ismét nagyszerűen teljesít, simán bejut a Q3-ba! Úgy néz ki, Alonso is jól érzi most magát az Astonban.

Közben csalódott pillantások a Williamsnél: pénteki formájuk után sokat várhattunk tőlük, most viszont mindketten kipottyannak a Q2-ben.

Ez a Q2 biztosan nem tett jót a Norris-drukkerek nyugalmának...

A Q2 végeredménye:

Így a kiesők a Q2-ben: Bearman, Hülkenberg, Sainz, Albon és Ocon.

ÉS NORRIS MEGCSINÁLJA! Az ötödik helyen megy tovább a McLaren, de ez kellemetlenül szoros volt...

Albon nem javít, kiesik a 14. helyen a Williams.

Közben Antonelli a második, Verstappen az első.

Hamilton kilöki Norrist, de még lehet még egy köre a britnek!

Norris azonban nem tud javulni, a többiek azonban igen!

Norris újabb gyorskört fut a használt lágy gumikon.

Hamiltonnak és Norrisnak mindenképp javítaniuk kell, hiszen bajban lehetnek.

Három perccel a vége előtt a kiesők: Bearman, Alonso, Ocon, Albon és Hülkenberg.

Norris ideje 1:19,451, ez a hetedik helyre elég. A többiek viszont most kezdik a következő gyorskörüket friss lágyakon.

Norrisnak lehet, hogy ez a következő köre lesz a sorsdöntő a csapat szerint.

A Ferrarik egyelőre nem igazán villognak, Hamilton a nyolcadik, Leclerc az ötödik. Norris ismét próbéálkozik.

A top három jelenleg: Verstappen, Russell, Piastri. Mögöttük Bortoleto következik, szép kör az újonctól!

A brit átment a kavicságyon az első kanyarban, de nem tűnt olyan komolynak a dolog, rendben lesz a mclarenes.

Norrist kihívják a bokszba első gyorsköréről, s visszatolják a garázsba. Mi lehet itt?

Russell is megvillantja a tempóját a lágyakon, de csak Verstappen mögé jön, Tsunoda a harmadik.

És a holland az élre áll, ideje: 1:19,140.

A többiek is megkezdik első Q2-es próbálkozásaikat, Verstappen vezeti a sorukat.

Albon jobb körön volt, mint Sainz, de elrontja az utolsó szektort, így jócskán elmarad a spanyoltól.

A Williamsek az elsők a pályán, a többiek kivárnak.

Miután a pályabírók eltakarították a kavicsokat a pályáról, kezdődhet is a Q2!

Az élen Russell a közepeseken futotta meg a leggyorsabb kört, de igazán szoros mögötte a mezőny.

Mindkét Racing Bulls hibázott a gyorskörén, így véreztek el mindketten.

Íme, a Q1 végeredménye:

És ez ennyi is volt, a kiesők: Hadjar, Stroll, Colapinto, Gasly és Lawson.

Még páran úton vannak, Verstappen a második helyre javít.

Colapinto nem tudja kiejteni, Albon viszont igen, de csupán pár századdal!

Most Hadjar áll kieső helyen, és csak a 15. helyig jön fel... Ez baj.

Szinte mindenki javul, Antonelli a 11. helyre jön fel. Nem biztos, hogy elég lesz...

Antonelli immár lágyakon próbálja elkerülni a kiesést.

Verstappen is mindenképp javítani szeretne a tizedik helyről, illetve Albon 14. helye sem néz ki túl jól...

Ocon panaszkodik a rádión, hogy egyedül megy a mezőny elejében - pont ezt akarták elkerülni, hiszen így nem segíti őt a szélárnyék. A francia kieső helyen áll.

Négy perc van hátra, lássuk, ki tud még javítani.

Jó volt az autó stabilitása, de nem volt tapadás - jelenti Antonelli a csapatrádión.

Antonellinek muszáj javítania: hazai pályán kieső helyen áll a Q1-ben, míg csapattársa az élen van.

Jelenleg a kieső helyeken: Gasly, Antonelli (ajjajj), Colapinto, Ocon és Lawson.

Közben Sainz is megvillantja a tempóját, a harmadik a williamses.

Jönnek folyamatosan a lila szektorok, Russell ugrik az élre a közepeseken.

Hoppá, Alonso a második! Remek első szektort futott.

Sainz máris kilátogat egy fél autóval a kavicságyba, ezzel kissé bepiszkítja a pálya azon részét. Verstappen követi a példáját, s megkéri a csapatot, hogy csekkolják le a padlólemezt az autóján.

De közelednek a McLarenek... Norris áll az élre, mögé jön be Piastri. Mindkettőjük odarak egy-egy lila szektort.

Verstappen szorosan Leclerc nyomában, 0.011 lemaradással a második.

Russell a közepeseken csupán 0,172 másodperccel volt lassabb, mint az első Leclerc a lágyakon.

A Ferrarik gyorskörön, 1-2 az olaszok pilótáinak.

A többség a lágy keverékű gumikat választotta, a Mercedesek a közepeseken köröznek.

Lassan Hamilton is pályára gurul a Ferrarival. A britnek igazán remek eredményre van szüksége az időmérőn, hiszen egy öt rajthelyes büntetést hoz magával erre a hétvégére.

Többen már kint a pályán, köztük a hazaiak szeme fénye, Andrea Kimi Antonelli. 

ZÖLD LÁMPA! Kezdünk is!

Pár perc, és kezdünk!!!

Verstappenék incidensére visszatérve: a feltartások mindig megkavarhatják a lapokat itt, Monzában - bár reméljük, nem ez fogja eldönteni a pole-pozíció sorsát.

Az egyik legnagyobb kérdés a mai napon, hogy képes lehet-e valaki meglepetést okozni, esetleg betörni az első egy-két sorba a középmezőnyből. A Williams tempója remeknek tűnt eddig Monzában, különösen Sainz lehet bizakodó (noha a harmadik edzésen kissé visszafogta magát a brit istálló). Vajon mennyire lesznek ma erősek a grove-iak? Ezt mondta a spanyol tegnap.

Kellemetlen jelenet a harmadik edzésről: Verstappen és Ocon akadtak majdnem össze, a holland nem volt boldog...

 

A harmadik szabadedzés igazán szorosra sikeredett, a leggyorsabbnak bizonyuló Lando Norris mögött Charles Leclerc következett, őket Oscar Piastri és Max Verstappen követték.

A monzai időmérő általában az egyik legizgalmasabb a szezonban, fontos szerepe lehet a taktikázásnak csapaton belül az értékes szélárnyék miatt. Elemző cikkünkben többek között arra is kerestük a választ, mely csapatok játszhatják ki ezt a kártyát ma.

Noha az F1 még csak az időmérőre készülődik, több másik szériában már futamokat rendeztek ma: az F2-ben hazai győzelem született, az F3-ban Red Bull-junior nyert, míg a MotoGP-ben nem született meglepetés. Végeredmény és részletek itt: F2, F3, MotoGP

Üdvözlünk mindenkit élő szöveges közvetítésünkön, szűk fél óra múlva kezdődik az F1-es Olasz Nagydíj időmérője. Tartsatok velünk!