DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 5. péntek
15:28

Ez ennyi is volt, Tsunoda letudva. Piastri következő áldozata Bearman lehet. Eközben Verstappenék még mindig nyúzzák a közepeseket.

Ennyi volt a futam Imolából, köszönjük, hogy velünk tartottatok! A versenyzői nyilatkozatokért, a legfrissebb F1-es sztorikért és érdekességekért olvassátok továbbra is a Formula.hu-t! Jövő héten folytatás a legendás Monacóban!

Íme a végeredmény:

A McLaren párosának most be kell érnie a második-harmadik hellyel, megállíthatatlan volt a Red Bull hollandja!

Verstappen eközben megnyeri az Emilia-romagnai Nagydíjat!!!

És Leclerc visszaadja a pozíciót Albonnak a csapat utasítása után. Albon az ötödik ezzel.

Lassan rámászik Leclerc-re Albon!

Albon viszont még visszajöhet az ötödik helyre, közel van Leclerc-hez...

Feljegyezték Leclerc és Albon incidensét.

És most Hamilton támadja Leclerc-t, és meg is van az előzés! Hamilton már a negyedik!

ALBON ÁTSZÁNKÁZIK A SÓDERÁGYON! Próbált volna elmenni Leclerc mellett, aki kissé leterelte a pályáról, így Hamilton is elmegy a Williams mellett.

Egyébként Verstappen előnye már 5,7 másodperc, az ő győzelme biztosnak tűnik.

Most Albonon lehet a sor... Egyelőre csak nézelődik, de a következő körben már támadhat.

Piastrit pontosan úgy előzte meg csapattársa, mint Verstappen a rajt után.

NORRIS ELMEGY PIASTRI MELLETT! Megvan a második hely a britnek!

Hamilton feljön a hatodik helyre, megelőzi Russellt.

Norris közel Piastrihoz, Albon közel Leclerc-hez. Ki fog először próbálkozni?

Nincs további vizsgálat a Norris-Albon esetet illetően.

Norris egy másodpercen kívül Piastrihoz képest, aki leszakadt Verstappenről.

Feljegyezték Norris és Albon biztonsági autós esetét.

Most már Albon szorongatja Leclerc-t!

ZÖLD ZÁSZLÓ! Verstappen simán marad az élen, Norris viszont nem tudja megtámadni Piastrit, inkább Leclerc-re kell figyelnie!

Valószínűleg Piastrinak és Leclerc-nek kell majd hátrafelé figyelgetnie.

Ezután a kör után újraindulunk!

Bearman visszavette a körhátrányát, a biztonsági autó viszont még mindig a pályán.

Közben Leclerc attól tart, hogy nem fog a pontszerző helyek között végezni, mivel szerinte nagyon nehéz lesz az újraindítás a használt keményeken.

Norris abroncsai 15 körrel frissebbek, mint Piastrié.

Norris a rádión jelenti, hogy látja, hogy Piastri kerekei használtabbak. Azt mondja, hogy nem arra kéri a csapatot, hogy engedjék el, csak azt szeretné, ha nem nehezítenék meg egymás dolgát. 

A visszajátszásból nem teljesen világos, hogy Albon vagy Norris volt előrébb a brit kiállása után a biztonsági autós vonalnál. A brit besorolt a Williams elé, de lehet, hogy nem ő volt előrébb. Mindenesetre Albon kereket cserélt, úgyhogy ígyis, úgyis visszább esett. 

A még versenyben lévő versenyzők sorrendje:

Albon, Hamilton és Hadjar is kiállnak a friss gumikért.

Most Norris a friss gumikon Piastri mögött lesz az újraindításkor, miközben Verstappen szintén a frisseken lesz az élen. Vajon láthatunk csapatutasítást a McLarennél?

Norris kiállása picit lassú, a mclarenes Piastri mögé tér vissza, aki marad a használtabb keményeken!

Na ez most érdekes lesz! Verstappen és Norris kijönnek a friss gumikért.

BIZTONSÁGI AUTÓ! Antonelli nem fejezi be a hazai versenyét! Valami problémája akadt a Mercedesnek, ami leáll az út szélén.

Piastrié a leggyorsabb kör, hátránya 13,8 másodperc, 19 kör van hátra.

Alonso nagyon-nagyon dühös, borzasztóan balszerencsésen járt a kerékcserével. Pedig simán pontszerző helyen lehetne most a spanyol, ehelyett a 13. pozícióban van.

Ami érdekes lehet, hogy a Ferrari megpróbálja-e beérni Albont a negyedik helyért. Leclerc most egy fokkal gyorsabbnak tűnik, mint Hamilton, de a brit van előrébb. 

Az talán kijelenthető, hogy az első három hely sorsa biztosnak tűnik, ugyanis hasonló frissességű gumikon autózik Verstappen, Norris és Piastri is, a különbségek pedig jócskán 10 másodperc felett vannak.

Nos, a helyes válasz az előbbi volt. Piastri a harmadik, Albon a negyedik. Piastri hátránya a második Norris mögött 12,7 másodperc.

És lassan támad is az ausztrál. Vajon hagyja magát a williamses, vagy kicsit megdolgoztatja Piastrit?

Miközben Leclerc feljön a hetedik helyre, Piastri már majdnem DRS-távolságon belül van Albonhoz képest.

Hamilton az ötödik helyig küzdi fel magát a közepeseken, de nagyon elhasználta a gumijait eközben.

Közben egy kis érdekesség: 242 ezren követik figyelemmel a futamot a helyszínen, ez rekordnak számít a tavalyi 200 ezer után.

A top tízben csak Hamilton és Antonelli vannak a közepeseken, mögöttük a másodjára is kiálló Leclerc, majd a szintén sokat veszítő Alonso és Russell.

Na, így állunk most: Verstappen vezet a friss keményeken Norris előtt, előnye 19 másodperc. Mögöttük Albon szintén a frisseken 8 másodperc lemaradásban, őt Piastri üldözi, aki már csak 5 másodpercre van a Williamstől.

Hamilton nagyjából 30 kör várakozás után végre elmegy Antonelli mellett.

Eközben Sainz és Tsunoda nyúzzák egymást, a spanyol panaszkodik.

Russell majdnem telibetalál egy Haast hátulról a bokszutcában.

Vége a VSC-nek, Piastri most Albont üldözheti, aki a harmadik helyen van a Williamsszel a friss gumikon. Összejöhet neki a dobogó?

Piastri is megcsinálja második kiállását, a friss keményekre szavaz. Norris így megint második, az ausztrál a negyedik helyen tér vissza. Albon a harmadik így!

A korán kiállók most kimennek egy második kerékcserére is. Az élen most Verstappen-Piastri-Norris a sorrend, mögöttük Albon és Hadjar.

Albon most nagyon örülhet, a negyedik helyen tér vissza a pályára a friss gumikon.

Norrisék egy körrel vétették el a tökéletes kiállást... Mekkora balszerencse. Verstappen természetesen kijön a friss keményekért.

HOPPÁ! Virtuális biztonsági autó, Ocon autója áll meg az út szélén. 

Ez érdekes... Norrist most hozzák ki kereket cserélni, felmennek a kemények, gyors kiállás.

Kissé szétszakadt a Piastri mögött érkező felzárkózók csoportja: Leclerc a 8. helyen, Russell a 11. helyen, Sainz és a többiek a 13. hely után haladnak most.

Piastri Antonellit is megelőzi, már csak közepeseken autózó pilóták vannak előtte.

Piastri már az Antonelli-Hamilton páros mögött, vagyis most már csak Antonelli mögött, ugyanis elmegy Hamilton mellett.

Piastri hátránya Verstappenhez képest most 32 másodperc, kezd gyorsabb lenni a hollandnál. 

Így állunk most:

A csapat megnyugtatja a britet, hogy minden rendben, és a körideivel sincs baj.

Russell panaszkodik, szerinte valami probléma, törés lehet az autó hátulján, nagyon instabil a Mercedes.

A mezőny elején még négyen vannak a közepeseken: Verstappen, Norris, Albon és Hadjar.

Jelen állás szerint ebből egy kiállás lesz - Sainz is ezt állapítja meg a rádión -, ez pedig a sokáig kintmaradóknak kedvezhet.

Piastri közben folyamatosan tör előre, már a nyolcadik. Leclerc végre elmegy Tsunoda mellett, ő is kezdhet felzárkózni.

Tiszta levegő és hosszan kintmaradni. Ez kell most Norriséknak mérnöke szerint.

Norris pedig közeledik is kissé Verstappenre, de még mindig 9,5 másodperc a hátránya. Viszont így jó esélye lehet a britnek arra, hogy jócskán közelebb térjen vissza Piastrihoz a kiállás után.

Az előző körben egyébként egy másodperccel lassabb volt Piastri Norrisnál. Ez betudható az előtte lévő dugónak. 

Piastri eközben megérkezik a friss keményeken a még nem kiálló csoport végére. Tsunoda van előtte. 

Persze az ő gumijai fognak elkezdeni a leghamarabb elfogyni, de az csak a jövőbeli Leclerc problémája...

Leclerc hatalmasat nyert ezzel a korai kiállással, kevesebb mint öt másodperccel van csak Piastri mögött. Ne feledjük, a 11. helyről indult!

Norris tempója egyébként még jónak néz ki a közepeseken, lehet, hogy megpróbálja kicsit elnyújtani a menetét a brit.

Jajj... Alonso elülső fékjei lángoltak picikét a bokszból kifele menet. 

Piastri is kihajt a friss gumikért, 3,6 másodperces kiállással... Leclerc elé érkezik vissza a pályára.

Eközben Piastri lemaradása már 2,8 másodperc, 7,6 másodperccel mögötte Norris.

Alonso is kiáll, Sainz elé érkezik.

Leclerc így elévágott a britnek! Leclerc-Russell-Sainz a friss gumisok sorrendje a 15-17. helyeken.

Russell jön is ki a bokszba, elfogyhattak kissé a gumijai. Jön ki Sainz is, és Leclerc is cserélt már az előző körben. Felmennek a kemények.

És most ott tudja tartani Norris, megvan az előzés! Szép manőver volt, Norris feljön a harmadik helyre!

Russell közben a gumijait félti, hiszen nagyon nyúzza őket jelenleg.

Norris megint majdnem elmegy Russell mellett, de kissé le kell mennie a pályáról. Így megint nincs előzés, és megjön rájuk Alonso.

Eközben Russell egyre távolabb kerül Piastritól, akinek továbbra is másfél-két másodperc között mozog a hátránya Verstappenhez képest.

Norris próbál bebújni Russell mellé, de egyelőre nincs előzés.

Norris nagyon közel van Russellhez, bármelyik pillanatban megpróbálhat elmenni a Mercedes mellett. Eközben Alonso kicsit lemarad tőle, őt a Williamsek szorongatják.

Russell mögött szép DRS-vonat alakul ki, a brit két és fél másodpercre lemarad Piastritól. 

Norris közeledik Russellre, kb. fél másodpercre van most a Mercedestől.

Verstappen előnye stabilan másfél másodperc környékén mozog, Russell pedig már több mint három másodpercre van lemaradva a hollandtól. 

Leclerc pedig már Stroll Astonjára tapad... Jól halad eddig a ferraris. 

Leclerc és Gasly csapnak össze, a monacói feljön a kilencedik helyre, míg a francia lemegy a pályáról. Átszánkázik a sóderágyon és a 14. helyig esik vissza.

Antonelli és Hamilton csatáznak, az olasz van jelenleg előrébb. Tét a 12. hely...

Micsoda előzés volt ez Verstappentől! Gasly és Leclerc javítottak még egy-egy pozíciót, valamint Antonelli is. Mindenki más többnyire maradt a helyén.

Máris közel egy másodperc a holland előnye.

Norris rajtja nem sikerült erősen, Alonso szorongatta. Russell maradt a harmadik, Piastri visszacsúszik a második helyre.

Verstappen remek manőverrel átveszi a vezetést! WOW!

Kialszanak a lámpák... ÉS RAJT!

A mezőny első fele a közepes keverékű gumikra szavazott, Hamilton, Antonelli és még páran hátul a keményeken vannak.

Colapinto megköszöni a csapatnak a rádión, hogy összerakták az autóját tegnapi balesete után.

Elindult a mezőny a felvezető körre!

Ilyen biztatás mellett csak jó futama lehet a Ferrariknak...

 

5 perc, és kezdünk!

Gyönyörű idő van Imolában, esőfelhőknek semmi nyoma. Verőfényes napsütés és 23 fok. 

Egy futball-legenda is kilátogatott a futamra:

 

Bő tíz percünk van még a rajtig, addig is ajánljuk kedves olvasóink figyelmébe cikkünket, amelyben összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a mai futammal kapcsolatban: imola-rajt-elotti-tudnivalok 

Vörösben úsznak a lelátók Imolában, ahol felcsendül az olasz himnusz. A hazai szurkolók kedvencei azonban csak a top tízen kívülről indulnak. Az egykörös tempóval küszködő Ferrarik a 11. és 12. helyen sorakoznak fel, míg a helyi hős, a fiatal Andrea Kimi Antonelli csak a 13. rajtkockából kezdi meg a versenyt.

A mezőny már javában készülődik a rajtrácson, egy valakit kivéve - Yuki Tsunoda a bokszutcából rajtol majd, miután csapata, a Red Bull több jelentős alkatrészt is kicserélt autóján tegnapi törését követően. 

 

A tegnapi időmérő kifejezetten eseménydúsra sikeredett: két piros zászlóval is meg kellett szakítani a kvalifikációt Yuki Tsunoda és Franco Colapinto balesetei után, a Ferrari párosa már a Q2-ben búcsúzott, végül Oscar Piastri zárt az élen Max Verstappen előtt. Ha valaki lemaradt volna az időmérőről, az ide kattintva elolvashatja az összefoglalót, a teljes rajtrács pedig ezen cikkünkben megtekinthető. 

Üdvözlünk mindenkit az F1-es Emilia-romagnai Nagydíj élő szöveges közvetítésén! Fél óra múlva kezdetét veszi a verseny.