2024. május 18. szombat
11:12

Hoppá, egy kicsúszás: Romain Grosjean autóját az Ascariban a kavicságy karnyújtásnyira a faltól fogta meg. A pilóta nem tud továbbmenni.

Beszámolónk az edzésről ide kattintva találhatjátok meg. 14 órakor kezdődik az időmérő, mi biztosan nem megyünk sehová, gyertek ti is vissza!

Ez volt Jolyon Palmer hibája a végén. Grosjean megállásán kívül (aki már nem tért vissza a pályára) ez volt az egyedüli incidens.

Az edzések alapján kristálytisztának tűnnek az erőviszonyok, az első kettő mindhárom tréningen a Mercedes lett, a Ferrari szerezte a harmadik-negyedik helyeket. Ennél nagyobb kérdés, ki lesz a harmadik erő: tegnap a Force India és Red Bull, most pedig az elmúlt versenyeken szenvedő Williams zárt mögöttük.

Hamilton szuperlágyas szuperkörével nyerte az edzést: a brit 1 másodperccel gyorsabb a Ferrariknál. A végeredmény:

Véget ért az edzés, Rosberg még befejezte utolsó, 6,2 másodperccel lassabb lágy gumis körét.

Másodszor tűnt fel az edzés folyamán a sárga zászló, de rövid idő után el is vették. Palmer tett kirándulást a Parabolicában, felhordott némi kavicsot a pályára.

Akit a MotoGP is érdekel: épp most ért véget a harmadik edzés, Silverstone-ban ez a helyzet.

Ha tényleg ekkora a differencia a Mercedes és Ferrari között, aggódhatunk: Raikkönen javít a szuperlágyon, de 1,1 másodperc a lemaradása.

Az edzés során először szóba került a Williams, erre tessék: a két versenyző szuperlágyon megelőzte a Red Bullokat, Bottas és Massa az 5-6. helyen.

Az edzések közben fél szemmel nézzük a csapatok Twitter-oldalait: már régóta megfigyeltük, hogy a Williams posztolja a leglátványosabb fotókat. Most éppen ezeket.

Ismét csendes a pálya. Ilyenkor szoktunk a mezőny hátsó részével foglalkozni. A McLaren 11. és 13. helyen áll, az újonc Esteban Ocon 17. pozícióban, öt versenyzőt is megelőz, igaz, velük ellentétben szuperlágy gumin érte el legjobb körét.

A két Mercedes-pilóta nagy körén kívül nincs sok mozgolódás: aki rajtuk kívül az eredménytábla első felére kíváncsi, nézze meg a 15 perccel ezelőtti listát. Hamiltonon és Rosbergen kívül senki sem javított.

Azt persze ne feledjük el, hogy szuperlágy gumit a Pirelli korábban még sosem hozott Monzába. Ennek köszönhető a javulás egy része.

Nem kicsivel verte meg csapattársát: 1:22.008. Másfél másodperccel jobb idő a tavalyi pole-pozíciónál!

Rosberg megfutotta az edzés legjobb körét: 1:22.401. Érkezik Hamilton.

Nem említettük, de a Mercedesek lágy gumin teljesítették eddigi köreiket: Hamilton így gyorsabb fél másodperccel Vettelnél. Most Rosberg megkezdte etapját szuperlágyon.

Verstappen is feltette a szuperlágyat, de a legrosszabbkor érte utol az egyik Renault-t, így csak hatodik helyre jött fel.

A mezőny nagy része visszatért a bokszba: hamarosan kvalifikációs köröket láthatunk igazán figyelemreméltó időkkel.

Így állunk féltávnál: Mercedes, Ferrari, Mercedes, Ferrari.

Ez volt a félreértés Verstappen és Rosberg között: a németnek alaposan fékeznie kellett.

A hétvége eddigi legjobb ideje 1:22.801 tegnapról. A tavalyi pole-pozíció 1:23.397 volt. A valaha futott legjobb kör a pályán az elképesztő 1:19.525, melyet Juan Pablo Montoya ért el 2004-ben.

A Ferrari is feliratkozott a köridőlistára, de csak a második és negyedik helyre, miután Hamilton megfutotta a legjobb időt: 1:22.8-at.

Ricciardo szuperlággyal átvette a vezetést 1:23.7-tel, Verstappen lágyon csak 3 tizedre marad el.

A sebességváltó nem ugrott a megfelelő fokozatba, panaszkodott Grosjean. Hat versenyző, köztük a két Ferrari és Hamilton még egyáltalán nem járt a pályán.

Grosjean kiszállt, virtuális biztonsági autó van érvényben, amíg eltakarítják autóját. A visszajátszások megmutatták, hogy a Haas a kanyarkombináció első részén forgott meg.

Ami a pontos időjárási körülményeket illeti: a levegő hőmérséklete 27, a pályáé 33 Celsius, nagyon hasonló a tegnapihoz.

Közben megszülettek az első köridők: 1:24.4-gyel Grosjean vezet Gutierrez és Massa előtt.

Pályán történő események híján a bokszban történő kedves jelenetekre figyelhetünk: Sebastian Vettel az autóban ülve vette szemügyre a Ferrarinál vendégeskedő Fabio Basile judóban szerzett olimpiai aranyérmét.

A hétvége eddigi két legfontosabb híre Felipe Massa visszavonulása volt, valamint az, hogy véget ért az Olasz Nagydíj kálváriája: hivatalosan is bejelentették, 2019-ig biztosan Monzában rendezik meg a versenyt.

Button és Ocon az elsők között gördültek ki a bokszból.

Az óra elindult, egyelőre a versenyzők nincsenek a pályán.

Vajon most melyik Mercedes-pilóta végez előrébb?

Eddig a Mercedesek diktálják a tempót Olaszországban, az első edzés Rosbergé, a második Hamiltoné volt. Az elmúlt versenyekkel szemben egyelőre egyértelműen a Ferrari a második erő, ők szerezték mindkétszer a harmadik-negyedik helyet.

Aki szereti a motorsportot, pár óra alatt beutazhatja a fél világot: reggel még Japánra figyeltünk, a WTCC időmérőjére, most pedig már Monzában járunk, ahol 11 órakor kezdődik a Formula-1 utolsó, 60 perces szabadedzése. Aki lemaradt volna róla: Michelisz Norbert pole-pozícióból kezdi a vasárnapi nyitófutamot.