Videó: Bearman megforgott a Haas bejáratásán
Szombaton Fioranóban, a Ferrari tesztpályáján tartott bejáratást a Haas F1-es csapata, az új VF-26-os első méterei azonban nem sikerültek tökéletesre: Oliver Bearman megforgott vele, akárcsak nemrég Arvid Lindblad a Racing Bullsszal.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
FIA: Az F1-es pilóták nem akarnak változtatni
A pilóták is nyerni fognak az F1 új szabályrendszerével – ezt mondta a Racingnews365-nek adott exkluzív interjújában Nikolas Tombazis, az FIA együléses versenyzésért felelős igazgatója.
„Úgy gondolom, hogy figyelembe vesszük a versenyzők észrevételeit, de a versenyzők természetüknél fogva konzervatívak. Megszokják, hogy bizonyos dolgokat vezetnek, és lehet, hogy nem akarnak azonnal változtatni.”
A teljes nyilatkozat itt olvasható!
Cowell: Minden gyártó a határokat feszegeti a sűrítési viszonnyal
Andy Cowell, a Mercedes korábbi motorguruja reagált a csillagos márka által állítólag kifejlesztett sűrítési viszonnyal kapcsolatos trükkre. Mint ismert, a németek állítólag megoldották, hogy menet közben erősebb legyen a motorjuk a mérés kijátszásával, ezért a Honda, a Ferrari és az Audi is panaszt tett az FIA-nál.
„A sűrítési viszony témája mindig felmerül, amikor új szabályok lépnek életbe” – magyarázta Cowell, aki motorszakemberként tökéletesen tisztában van az ezen a területen zajló munkával.
„Minden versenytárs elolvassa a szabályokat, és a teljesítményt a határokig fokozza. A sűrítési viszony egyértelműen a belsőégésű motorok hőhatékonyságának kulcsfontosságú eleme, ezért mindig a határokig fokozzák. Biztos vagyok benne, hogy minden motorgyártó ezt teszi. Az FIA feladata annak biztosítása, hogy mindenki tisztességesen és egyenlően értelmezze a szabályokat.”
Albon: Nem így akartuk kezdeni az évet
Pénteken előbb sajtóértesülés szólt erről, majd a Williams is elismerte: a grove-i csapat nem tud részt venni a barcelonai teszten hétfőtől péntekig. A sajtóhírben szerepelt az, hogy a törésteszttel gyűlt meg a bajuk, ez a közleményből kimaradt – annyit ismertek el, hogy „késésben vannak” az F48-as programjával, így inkább otthon végeznek további teszteket, hogy felkészüljenek a bahreini kollektív gyakorlásra. A közleményt végül a két pilóta, Carlos Sainz és Alexander Albon is megosztotta a közösségi oldalán egy-egy rövid kommenttel:

„Elkötelezettek vagyunk, hogy továbbra is 100%-osan nyomjuk! Alig várom, hogy hamarosan ott legyünk a pályán!” – fogalmazott pozitívan Sainz.
„Nem így akartuk kezdeni az évet, de ezek a dolgok megtörténhetnek, ha feszegeted a határokat! Maximális koncentráció!” – írta Albon, amelyből talán arra is lehetne következtetni, hogy a csapat a súlyt szerette volna minél lejjebb vinni.
Lowdon: Senki sem tudja, hol áll a Cadillac
A Cadillac csapatfőnöke, Graeme Lowdon őszintén beszélt az elvárásokról a csapat első Formula–1-es futama előtt. Bár az amerikai istálló alapos felkészüléssel és a motorsport különböző területeiről érkező szakemberekkel vág neki a bemutatkozásnak, széles körben arra számítanak, hogy az erősorrend végén kezdik meg szereplésüket.
Lowdon elismerte, hogy a csapaton belül bizonytalanság és izgalom is jelen van, hiszen jelenleg senki sem tudja pontosan, hol tartanak a riválisok: „Nehéz megmondani. Senki sem tudja, sikeres lehet-e Melbourne-ben, hogy ki hol fog végezni” – fogalmazott. „Ha most bármelyik csapatfőnök megmondja, hogy hol lesznek az erősorrendben, akkor csak találgat. Senki sem tudja, és pontosan ezért kapcsolják majd be a szurkolók a közvetítést.”
Hamilton: Új év, ugyanaz a küldetés!
Izgatottan beszélt a Ferrari 2026-os autójának pénteki bemutatásáról Lewis Hamilton: a Scuderiához tavaly megérkező brit klasszis szerint ezek a pillanatok mindig különlegesek, és bár a tavalyi volt számára az első a maranellói eseményből, de ettől még ez most sem volt számára kevésbé érdekes.
Hamilton szavai itt olvashatók!
Norris: Mintha minden újra kezdődne
A regnáló F1-es világbajnok szerint szinte mindent el kell felejteni a 2026-os szezon előtt – izgatottan várja, pedig úgy érzi, hogy nemrégen nyerte csak meg a címet Abu Dhabiban.
„Olyan érzés, mintha minden újra kezdődne. Úgy érzem, mintha nem is olyan régen beszéltünk volna Abu Dhabiban. De mindegy, izgatott vagyok. Ez egy teljesen új szezon. Alapvetően mindent el kell felejteni; persze, néhány dolgot nem, de a legtöbbet egyszerűen ki kell dobni. Ez egy új kezdet, mindenki számára tiszta lap” – fogalmazott a címvédő.
„Alig várom. Sok új kihívás vár rám, de készen állok. Sok új dolog, új kérdés, új kihívás és új dolog, amit meg kell jegyezni. Mindent megteszünk, hogy a lehető legjobban felkészüljünk. Már a hónap végén lesz egy tesztünk. Tehát minden nagyon gyorsan történik. De mindegy, nagyon várom” – zárta gondolatait a világbajnok.
Elemzés: merész a 2026-os F1-es Ferrari?
„Az SF-26 a Ferrari merész értelmezését tükrözi arról, hogyan lehet a legtöbbet kihozni az F1 évtizedek óta legjelentősebb szabályváltozásából” – fogalmazott a Ferrari pénteken bemutatott új autójával kapcsolatban a Racingnews365.com technikai elemzője, Paolo Filisetti.
WRC: Küszöbön Oliver Solberg második győzelme
Már csak a vasárnapi négy szakasz van hátra a Rali-világbajnokság idei szezonnyitójából, a Monte-Carlo Raliból, és továbbra is a második gyorsaságin élre álló Oliver Solberg vezeti a futamot.
Több, mint tíz éve nem volt ilyen kemény körülmények a Montén, hó, jég, latyak, feketejég, folyamatosan váltó, extrém nehéz körülmények fogadták a mezőnyt a francia hegyekben, és komoly meglepetést okozott a csúcskategóriába pár év kihagyás és a tavalyi WRC2-es világbajnoki cím után visszatérő Oliver Solberg. A 24 éves svéd pilóta nagyon ráérzett a rendkívül alacsony tapadásra, és végig magabiztos előnyben vezet, ugyan ma volt egy hibája, amikor leesett az útról, de komoly szerencséje volt, és vissza tudott jönni a hóból, így megőrizte az első helyét.
A Toyota egyébként az első három hely mindegyikét elviszi jelenleg, Solberg mögött ugyanis a vb-ezüstérmes Elfyn Evans a második, aki visszaverte a novemberben karrierje 9. világbajnoki címét megnyerő, a Montét rekordot jelentő 10 alkalommal behúzó Sebastien Ogier támadásait.
