Gokart

MHH Kart Team: Menya a Superfinal döntőjében

Pályafutása egyik legjobb eredményét érte el Krózser Menyhért az olaszországi ROK Kupa év végi szuper döntőjén, a Superfinalen.

A South Garda pályán 32 nemzet 130 nevezőt sorakoztatott fel a Mini ROK kategóriában. Menya kiváló versenyzéssel a döntőbe verekedte magát, és az érezhető lóerő hátrány ellenére is a 26. helyen végzett.

Menya_RokFianal_20191012_23822_615_MENYHERT KROZSERMINI ROK_2810

Az időmérőn 30. lett, a négy előfutamában, ahol 26-an indultak egyszerre, 2., 5., 7. és 5. helyen végezett. Így a 2-es csoport 12. helyén jutott döntőbe, ahol 26. lett.

„Sajnos nem tudtunk attól a beszállítótól motort bérelni, amelyiktől szerettünk volna, így egy gyengébbet kellett választanunk – mondta Krózser Menyhért senior, csapatvezető.

Menya_RokFianal_20191012_23822_615_MENYHERT KROZSERMINI ROK_5788

Az időmérő sikerülhetett volna jobban, az előfutamokban viszont nagyon jól ment Menya, okosan versenyzett, jó utolsó köröket hozott, csak pozitív dolgot tudok mondani róla.

A harmadik előfutamban a csapat ugyanúgy áttételezte Menya gokartját, mint a csapattársaiét, de sajnos ezt a mi motorunk nem bírta, így lett hetedik. Reálisan nézve ott is meg lehetett volna az ötödik hely.

A döntőben már csupa olyan ellenfelekkel került össze, akik erősebb motorral versenyeztek, többször jött fel, de az egyenesekben kikerülték és visszaesett.

Menya_RokFianal_20191012_23822_615_MENYHERT KROZSERMINI ROK_2091

Nem akarom megint azt mondani, hogy nem volt szerencsénk és hogy az eredmény nem tükrözi Menya teljesítményét, inkább azt mondom, hogy óriásit fejlődött nem csak az egy évvel ezelőtti önmagához képest, de akár a szezon előtti formájához képest is.“

A ROK sorozat ezzel az idei évre lezárult, az MHH Kart Team azonban nem fejezi be a versenyzést, Menya következő megmérettetése a Rotax Max Grand Final lesz október 19–26-a között az olaszországi Sarnóban.