DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 13. szombat
F1

Egy kései gombnyomáson mehetett el Antonelli pole-ja

Kimi Antonelli a harmadik helyről indulhat Barcelonában, de Toto Wolff elárulta: egy későn megnyomott gomb miatt úszott el az olasz számára a pole-pozíció. Az olasz versenyző idén először szorult ki az első sorból.

Kimi Antonelli a harmadik helyet szerezte meg a Barcelona-Katalónia Nagydíj időmérő edzésén, ám a Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff elárulta, hogy a bajnoki éllovas akár a pole-pozícióért is harcban lehetett volna, ha az utolsó körében nem csúszik el egy apró részleten.

Az osztrák szakember a kvalifikáció után megerősítette, hogy Antonelli nem tudta a teljes akkumulátorkapacitást kihasználni a Q3-as, mindent eldöntő körének végén. Wolff elmondása szerint a fiatal olasz pilóta egy hajszállal később nyomta meg az energia-visszanyerő rendszer aktiválógombját a kelleténél, ez a minimális késlekedés pedig létfontosságú tizedmásodpercekbe és akár az első rajthelybe is kerülhetett.



Maga az érintett is elismerte, hogy nem ez volt a legsimább hétvégéje, de a harmadik rajtkockából indulva abszolút optimistán várja a vasárnapi futamot.

„Kissé nehéz hétvégénk van eddig, nem igazán éreztem rá az autóra” – nyilatkozta Antonelli az időmérőt követően. „A tegnapi hosszú etapok ugyan erősek voltak, de ma hiányzott egy kevés a tempómból, úgyhogy már nagyon várom a holnapi napot. Megpróbálunk egy jó rajtot kifogni, utána pedig a lehető legjobban kihasználni a szélárnyékot.”

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: