DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. március 14. szombat
F1

„Próbáltam higgadt maradni” – Antonelli történelmet írt

Az F1 történetének legfiatalabb pole-pozíciósa szűkszavúan értékelt, és várja a holnapi Kínai Nagydíjat.

Az F1 történetének legfiatalabb pole-pozíciósa lett Kimi Antonelli Kínában: az olasz kihasználta George Russell technikai problémáját, amely miatt a brit csak egy kört tudott menni a Q3-ban, és bő két tizedmásodperc előnnyel elvitte az első rajthelyet.

19 esztendős korában jutott el idáig, ezzel Sebastian Vettel eddigi csúcsát (a négyszeres világbajnok 21 évesen állt először pole-ban) adta át a múltnak.

f1-antonelli-mercedes-kína-2026



„Nagyon intenzív időmérő volt, sajnos George-nak gondjai voltak a Q3-ban, ami sajnálatos, menő lett volna megnézni, hogy mi van, ha ő is két kört mehet. Boldog vagyok, tiszta időmérőm volt, nem hibáztam, és várom a holnapi futamot” – összegzett Antonelli az autóból kiszállva.

„Láttam, hogy George-nak gondjai vannak, de próbáltam megtartani a koncentrációmat, nyugodtnak maradni, és összerakni egy jó kört, ami a végén össze is jött” – fogalmazott a pole-pozíciós.

Antonelli nem volt túl bőbeszédű, próbálta a lehető legkevesebbet elárulni – a történelmi pillanat ettől függetlenül az övé! 

 

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: