Reméli Lando Norris, hogy nem változtatja meg versenyzőként a Formula-1-es világbajnoki cím: a pilóta úgy érzi, bár nem volt olyan agresszív, mint néhány elődje, de a saját maga módján is fel tudott érni a sportág csúcsára.
Norris a múlt hétvégi F1-es Abu Dhabi Nagydíjon szerzett harmadik helyével megnyerte a 2025-ös vb-címet két ponttal Max Verstappen és 13-mal a csapattárs Oscar Piastri előtt, ezzel a száguldó cirkusz történetének 35. világbajnokává vált.

A McLaren versenyzője korábban rengetegszer kapott amiatt kritikát, mert nem elég kemény a pályán vagy rosszul mér fel egyes helyzeteket – a brit azonban úgy érzi, a saját módszerével jutott csúcsra, és reméli, ezen a vb-diadal után sem kell változtatnia:
„Remélem, ez nem változtat semmin, amit csinálok, ahogy gondolkodom, ahogy a dolgokat csinálom. Úgy hiszen, idén a saját magam módján nyertem meg a bajnokságot: úgy, hogy tisztességes versenyző voltam, igyekeztem az lenni” – nyilatkozta Norris a Formula1.com hasábjain.
„Lehettem volna időnket agresszívebb, felengedhettem volna olykor a féket? Bizonyosan igen, és talán a jövőben többször kellene ezt tettem. De ezt kellett-e tennem idén? Így akarok-e versenyezni? Én lennék-e ez? Nem.”
„És biztos vagyok benne, ha össze akarsz hasonlítani a többi bajnokkal: voltam-e olyan agresszív néha, mint ők? Nem. Voltam-e olykor olyan merész, mint ők? De megtettem-e azt, ami kellett ahhoz, hogy megnyerjem a világbajnokságot?”

„Kiegyensúlyozottan teljesítettem? Teljesítettem-e, amikor kellett a legnagyobb nyomás alatt? Zandvoort után visszazárkóztam-e úgy, ahogy tettem? Volt-e három-négy nagyszerű eredményt hozó hétvégém? Igen. És akkor teljesítettem, amikor kellett ebben a szezonban, hogy megnyerjem a világbajnokságot. És végső soron ez minden, amit tennem kellett.”
A 26 éves pilóta azt persze nem tagadja, hogy követett el idén is olyan hibákat – mint például a kanadai ütközése Piastrival –, amelyekből tanulnia kell:
„Természetesen mindenből tanulni fogok. Mint mondtam, vannak pillanatok, amelyekhez bárcsak visszamehetnék és ami miatt rosszul érzem magam, mint például Montreal és hasonlók, azok kínosak voltak rám nézve. De bárcsak visszamehetnék és változtathatnék néhány dolgon.”
„Sok momentumból tanulhatok. Úgy érzem, határozottan jobb versenyző vagyok most, mint az idény elején. És amikor Max, egy négyszeres világbajnok ellen versenyzem, vagy Oscar ellen, aki szerintem a jövőben egy ponton valószínűleg legyőz engem és világbajnok lesz, akkor a világ legjobbjai ellen kell teljesítenem.”
„Várom, hogy még sok ilyen legyen. Meg kell értenem, mit és hogyan csinálhatok jobban, hogyan tudnék még konzisztensebben teljesíteni ellenük és tanulni tőlük. És úgy érzem, idén ezt tettem, és jövőre még többet kell, ha meg akarom tartani azt, amit idén elértünk.”