DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 20. szombat
F1

Brown: Verstappent leírni?

A McLaren vezérigazgatója, Zak Brown szerint Max Verstappennel komolyan számolni kell az egyéni világbajnoki címért vívott küzdelemben.

Ugyan továbbra is Oscar Piastri és Lando Norris az F1-es egyéni világbajnoki cím legynagyobb esélyese, Max Verstappen lemaradása 63 pontra csökkentett hat versenyhétvégével a szezon vége előtt.



A Circuit of the Americas helyszínére utazva Brown elismerte, hogy annak örülne a legjöbban, ha csupán a két McLaren-pilóta vívná egymás között a bajnoki csatát, Verstappen továbbra is komoly tényező marad.

„Bár szeretnénk, ha kizárólag a mi két versenyzőnk között dőlne el a bajnokság, Max még mindig versenyben van. A legfontosabb, hogy a csapat végig koncentrált és alázatos maradjon. Folytatnunk kell azt, amit eddig is csináltunk.”

A McLaren a Szingapúri Nagydíjon bebiztosította második egymást követő konstruktőri bajnoki címét – 1991 óta először fordult elő, hogy a wokingi alakulat meg tudta védeni ezt a címet.

Brown ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a sikerek ellenére a csapat működése és versenystratégiája nem változik – ahogy az sem, miként kezelik Piastri és Norris házon belüli versengését.

„A stratégiánk nem fog megváltozni attól, hogy megnyertük a konstruktőri bajnokságot. A hátralévő hétvégéket ugyanúgy közelítjük meg, mint eddig.”

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: