DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 5. péntek
F1

Norris: Senkinek sem kell bizonyítanom

Az eddiginél keményebb munkának és a tiszta hétvégének köszönheti spielbergi diadalát Lando Norris, akinek nagyot dobott önbizalmán tegnapi sikere, saját magának bizonyított.

Idei harmadik futamgyőzelmét aratta az F1-es Osztrák Nagydíjon Lando Norris. A McLaren pilótája hatalmas előnnyel szerzett pole-pozíciót a szombati időmérőn, a futamon pedig szoros csatában sikerült feltartania az őt üldöző csapattársát, Oscar Piastrit. Norris hátránya a bajnoki összetettben ezzel 15 pontra csökkent az ausztrállal szemben. 

A rutinosabb papaya versenyző elmondása szerint csak magának akar bizonyítani győzelmével, ami igazán kellett az önbizalmának.

 „Mindenképpen elégedettséggel tölt el. Segít az önbizalmamon. Őszintén, senkinek sem kell bizonyítanom semmit. A leginkább magamnak szeretek bizonyítani” – nyilatkozta a futam utáni sajtótájékoztatón a brit. 



„Nagyon kényelmesen éreztem magam az autóban, uraltam azt, és pont úgy teljesítettem, ahogy akartam, ahogy kellett. Tiszta hétvégém volt. Ennyi történt. Nem az van, hogy korábban erre nem voltam képes, és a tempó is mindig ott volt. Csak voltak különféle okok, különféle dolgok.”

 

Keményebben dolgozik, mint valaha

Norris elmondta, hogy a szokásosnál sokkal több munkát végez a pályán kívül mostanában, ez az extra erőfeszítés pedig most kifizetődött. 

„Ez nem jön könnyen. Nem azért történt, mert idejöttem ezen a hétvégén és hirtelen minden jobb lett. Rengeteget dolgozok. Sokkal többet, mint amennyit eddig dolgoztam a pályán kívül a csapattal, a szimulátorban, a saját csapatommal. Próbálok mindenben fejlődni, amiben csak tudok, a pályán és azon kívül is.”

„Elég pozitív látni, hogy azonnal kifizetődik ennek a munkának a nagy része. Jó lépést tettünk a helyes irányba. Még többre van szükségünk, többet akarunk. Úgyhogy dolgozunk tovább” – mondta Norris. 

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: