A harmadik helyen zárta az Osztrák Nagydíjat Charles Leclerc, aki szerint ennél több ebben most nem volt a Ferrari számára.
Nem elégedetlen, de rávilágított: az autó tempója messze van a győzelemre esélyestől.
„Csapatként nagyon jóra értékelem a hétvégénket. Sajnos a tempó egyszerűen nem volt elég” – értékelt az autóból kiszállva a monacói.

„Az első kanyarban azon gondolkodtam, hogy rámegyek, de Lando bezárta az ajtót, és ezzel nyitva hagyta Oscar előtt. Túl gyorsak voltak ahhoz, hogy a második helyen maradjunk, így a harmadik pozíció volt a legjobb, amit elérhettünk. Nem bánok semmit, amit tettünk. Azt hiszem, a maximumot hoztuk ki magunkból. Csak nem volt elég tempó."
Ezt pedig megismételte később is:
„Az első etapban túlerőltettem az elején, amikor megpróbáltam követni őket, így egy kicsit jobban elfogytam. Ez a játék része. Összességében több tempóra van szükségünk. Hoztunk néhány fejlesztést ezen a hétvégén, és ezek határozottan segítettek abban, hogy egy lépést tegyünk előre, de továbbra is ebbe az irányba kell haladnunk, hogy csökkentsük a lemaradást a McLarenhez képest, akik túl gyorsak."