DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 5. péntek
F1

McLaren 1-2-vel indult az imolai hétvége

Az első öt autó egy tizedmásodpercen belül zárt Imolában, a Red Bull lassabban kezdett, Bortoleto összetörte a Stake-et: ez történt az első egy órában.

Nyugodt egy órát teljesített az F1 mezőnye az első imolai szabadedzésen: napos, kellemes időben, különösebb sietség vagy probléma nélkül kezdhette meg a munkát a mezőny az európai szezon nyitányán.

A pálya nagyon sokat javult és tisztult a gyakorlás során, így a köridők terén az volt a döntő, hogy ki mikor futotta a maga próbálkozásait, de volt idő bemelegedni mindenkinek – kipróbálni a vadonatúj C6-os gumikat, illetve a hétvégére hozott új fejlesztéseket. Charles Leclerc például a felcsapódó, elemelkedő sisakjával és a szerinte túl kicsi kijelzővel küzdött a Ferrarinál…

A különbségek végül elképesztően kicsik voltak: a McLarenekről azért ki lehet jelenteni, hogy gyorsak, az első köreik is jól sikerültek, és végül a vb-éllovas Oscar Piastri zárta az élen a gyakorlást 32 ezredmásodperccel megelőzve csapattársát, Lando Norrist. A wokingiak autóival nem adódott különösebb probléma, elvégezték a munkát, nem hibáztak nagyot – Norrisnak volt egy megingása, de semmi említésre méltó nem történt velük, csak elvitték az első két helyet.

piastri1



De a többiek ott voltak a nyakukon: kifejezetten erősnek tűnt a Williams és az Alpine, a Mercedes és a Ferrari pedig szintén ott volt a mixben egy-egy autóval – a másik autók nem futottak érdemi időmérős kört az edzés vége felé.

A Red Bull nem volt igazán erős, elég ingatagnak tűnt az autó, Max Verstappen is többször lecsúszott vele a pálya szélére egy-egy kigyorsításnál, így nem igazán akart összeállni egy tökéletes kör, ami meglátszik az időkön.

Yuki Tsunoda nem lehet elégedett, az ő gyorsköreibe szinte mindig belecsúszott valaki egy feltartással, így nem igazán tudta megmutatni azt a köridőt, amire képes lehet – miközben Franco Colapinto a mezőnybe visszatérve hiba nélkül hozta le ezt az egy órát, de jelentősen elmaradt elsőre Pierre Gaslytól.

Az utolsó két percben történt azért egy esemény: Gabriel Bortoleto alatt úszott el a Stake, az ellenkormányzás után pedig a külső oldali falnak csapódott. A pilótának nem lett baja, az autó viszont kissé összetört, és jött a piros zászló, ami véget vetett a gyakorlásnak.

Folytatás magyar idő szerint 17:00-tól a második edzéssel.

Az F1-es Emilia-romagnai Nagydíj első szabadedzésének végeredménye:

Helyezés Pilóta Csapat Köridő
1. Oscar Piastri McLaren 1:16,545
2. Lando Norris McLaren +0,032
3. Carlos Sainz Williams +0,052
4. George Russell Mercedes +0,054
5. Lewis Hamilton Ferrari +0,096
6. Pierre Gasly Alpine +0,151
7. Max Verstappen Red Bull +0,360
8. Alexander Albon Williams +0,377
9. Gabriel Bortoleto Stake +0,380
10. Nico Hülkenberg Stake +0,453
11. Lance Stroll Aston Martin +0,487
12. Charles Leclerc Ferrari +0,532
13. Andrea Kimi Antonelli Mercedes +0,549
14. Fernando Alonso Aston Martin +0,576
15. Liam Lawson Racing Bulls +0,741
16. Yuki Tsunoda Red Bull +0,811
17. Franco Colapinto Alpine +0,828
18. Oliver Bearman Haas +0,901
19. Isack Hadjar Racing Bulls +1,096
20. Esteban Ocon Haas +1,117
Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: