DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2024. május 21. kedd
F1

Az F1-es Kínai Nagydíj teljes menetrendje

Jön az F1-es szezon első sprinthétvégéje, ráadásul ismét reggeli időpontokkal, de lesz WEC, WRC, IndyCar vagy éppen Superbike is. Íme a program.

width: 800px



Kínában jön az F1-es szezon első sprintje, így felforgatott menetrend szerint zajlik majd a száguldó cirkusz hétvégéje: ráadásul öt év után, újraaszfaltozva tér vissza a sanghaji pálya, úgyhogy komoly izgalmak és váratlan fordulatok elé nézhetünk.

Az F1 mellett több kiemelt széria is versenyez hétvégén, a WEC és a WRC is Európában tölti ezeket a napokat, de lesz IndyCar, NASCAR vagy éppen Superbike is, míg a TCR World Tour szezonja Vallelungában veszi majd kezdetét, a motoros endurance-vb mezőnye pedig Le Mans-ban teljesíti idei első 24 órás viadalát.

Formula-1, Kína
WEC, Imola
WRC, Horvátország
IndyCar, Long Beach
NASCAR Cup Series, Talladega
TCR World Tour, Vallelunga
Superbike, Assen
EWC, Le Mans

 

Péntek

5:30-6:30 Formula-1, első szabadedzés (M4 Sport)
8:28- WRC, első versenynap (RallyTV, előfizetés után)
9:30-10:15 Formula-1, sprintkvalifikáció (M4 Sport)
10:20-11:05 Superbike, első szabadedzés (Aréna4)
12:00-13:00 WEC, első szabadedzés
15:00-15:45 Superbike, második szabadedzés (Aréna4)
17:15-18:45 WEC, második szabadedzés

 

Szombat

5:00 Formula-1, sprintfutam (M4 Sport)
7:31- WRC, második versenynap (RallyTV, előfizetés után)
9:00-10:00 Formula-1, időmérő (M4 Sport)
9:00-9:20 Superbike, harmadik szabadedzés (Aréna4)
11:00-11:15 Superbike, Super Pole (Aréna4)
11:10-12:10 WEC, harmadik szabadedzés
11:20-11:55 TCR World Tour, időmérő (Sport 2)
14:00 Superbike, első futam (Aréna4)
14:45-15:55 WEC, időmérő (Eurosport.hu, előfizetés után)
15:00 EWC, Le Mans-i 24 órás (Eurosport 2 - 15:00-16:45, 18:05-19:30, 00:00-12:30, 14:00-15:00)
16:30-18:00 NASCAR Cup Series, időmérő
17:15 TCR World Tour, első futam (Sport 2)
20:25-21:55 IndyCar, időmérő

 

Vasárnap

7:08- WRC, harmadik versenynap (RallyTV, előfizetés után)
9:00 Formula-1, futam (M4 Sport)
11:00 Superbike, Super Pole futam (Aréna4)
13:00 WEC, imolai 6 órás futam (Eurosport 2 - 13:00-14:00 és 15:30-19:00)
14:00 Superbike, második futam (Aréna4)
14:25 TCR World Tour, második futam (Sport 2)
21:00 NASCAR Cup Series, futam (Match4)
21:30 IndyCar, futam

 

Az F1-es futamot felvezető videónk itt tekinthető meg:

formula_1

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: