Sao Pauló-i Nagydíj - A rajtrács

Lewis Hamilton kálváriája és a két Alfa Romeo sprintfutamos összeakadása bolygatta fel a Sao Pauló-i Nagydíj rajtrácsát leginkább. Kimi Raikkönen csak a bokszutcából fog elrajtolni.

A pénteki első szabadedzés közben érkezett meg a hír, melyet a Red Bull-osok egy ideje már vártak: Lewis Hamilton autójában újfent motort cserélt a Mercedes, így Verstappen legnagyobb kihívója öthelyes rajtbüntetést kap majd a sprinten szerzett eredményéhez képest. Aztán hiába nyerte meg az időmérőt, szabálytalan DRS-e miatt kizárták a hétszeres világbajnokot, aki így a 20. helyről kezdhette meg a szombati 100 km-es futamot, ahol egészen az ötödik pozícióba sikerült felkapaszkodnia, így motorbüntetésével együtt a 10. hely az övé a vasárnapi rajtrácson.

A hétvége eddigi másik nagy vesztese Kimi Raikkönen, aki pénteken a 14. helyet szerezte meg, majd miközben csapattársával karöltve kapaszkodott egyre feljebb, Giovinazzi megpöckölte a finn autóját, Raikkönen pedig kiforgott. A két Haast megelőzve végül a 18. helyen jött be a Jégember a sprinten, de az Alfánál úgy döntöttek, akkor már inkább egy új specifikációjú hátsó szárnyat szerelnek a 2007-es világbajnok autójára, aki ezáltal a bokszutcából fog nekivágni a 71 körös versenynek.