Verstappen volt a legkevésbé csúszkáló az esőben

A pályára megérkező csapadék okán a szombati szabadedzésen még a péntekinél is mostohább körülmények fogadták a Formula-1 mezőnyét Isztambulban. Max Verstappen volt a leggyorsabb, Lewis Hamilton mért kört sem futott.

Több versenyhétvége első edzésein kerül szóba, hogy mennyire csúszós is az aszfalt, ám Törökországban egészen új szinten tapasztalja ezt most meg a mezőny: a hűvös időjárás és a versenyzésre régóta nem használt pálya okán szinte alig javult a tapadás az edzések során, a versenyzőknek láthatóan minden kanyarban igazi küzdelem, hogy a pályán tartsák az autót, a gázra pedig az ideálisnál jóval később tudnak csak rálépni – ők sem és a nézők sem láttak még ilyet.

00120029_195

Bár az éjszaka folyamán utcai autókkal is próbálták felgumizni a pályát, szombat délelőtt ennek a hatása sem volt igazán érzékelhető, ugyanis megérkezett az eső, ami ha lehet, csak még nehezebbé tette a körülményeket. Az első fél órában még kisebb intenzitású volt a csapadék, így a versenyzők többsége intermediate gumikon próbálkozott, és ahogy várható volt, nem sok sikerrel. Max Verstappen autózta a legjobb időt 1:48,485-tel, a köridők közötti szórás viszont ismét hatalmas volt: Charles Leclerc 0,9 másodperc hátránnyal lett második, Alexander Albon 1,5-tel harmadik, Esteban Ocon pedig már 5,4 másodperces lemaradásával együtt is negyedik. Azaz következtetést ezekből az eredményekből sem lehet levonni.

A pilóták ráadásul a körülmények miatt meglehetősen kevés kört tettek meg: a legtovább, 14-ig Sebastian Vettel jutott, míg Lewis Hamilton és a két Williams megelégedett csupán installációs körökkel. Pár órával az időmérő előtt komoly kockázatot jelentett, hogy valaki összetöri az autót és hátrányba helyezi magát a hétvége további részére, megcsúszásokat pedig így is láthattunk szép számmal: Norris, Vettel, Ocon, Perez is piruettezett.

EmxeIC5XMAATmLD

Az edzés második fél órájára jóval intenzívebbé vált az eső, ekkor pedig mindenki visszavonulót fújt a garázsba. Az utolsó percekben történt csak ismét némi aktivitás, az Alfa Romeók, az Alpha Taurik és Hamilton is kimerészkedtek, de ebből az időszakból is csak egy nagy kicsúszás maradt emlékezetes: Antonio Giovinazzi az autó minimális sérülésével megúszta a történteket.

Hogy mi lesz így az időmérőn? Teljesen kiszámíthatatlan! Most tényleg nem lehet azt mondani, hogy a Mercedes a favorit – könnyen megeshet, hogy idén először legyőzik őket a pole-ért.