2024. szeptember 20. péntek

Vettel kezdte az élen a tesztek második hetét

Március 6-án ismét benépesült a barcelonai pálya aszfaltja, amint az F1-es mezőny megkezdte a téli felkészülés második felét. A Ferrari és a Mercedes hibátlanul működött, a Red Bull és a McLaren viszont megállásokat okozott.

Ezen a héten már az előszezoni tesztektől jobban megszokott időjárás fogadta a tíz csapatot Barcelonában, ahol nemhogy hó nem volt, de az aszfalt hőmérséklete már egészen 30°C-ig is felkúszott. 13 versenyző fordult meg a pályán a teszteléssel töltött nyolc óra során, hiszen a Mercedes, a Renault és a Williams ezúttal is a megosztotta a munkát két pilótája között, akik az ebédszünetben váltották egymást.

vettel_2

A délelőtti négy óra meglehetősen szoros „csatát” szolgáltatott az élen, hiszen Sebastian Vettel, Max Verstappen és Valtteri Bottas legjobb köridőit sokáig csak néhány századmásodperc választotta el egymástól. Eleinte Bottas vezetett, majd fél órával a délelőtti etap vége előtt Vettel 1:20,396-tal átvette a vezetést, amit a nap zárásáig meg is őrzött. Ennél jobb idők már nem is születtek, a német eredménye tehát egy másodperccel elmaradt az elmúlt héten Lewis Hamilton által felállított etalontól.

Délután a pályára gördült Hamilton is, aki végül négytizedes lemaradásban a negyedik helyen végzett, 91 megtett körével pedig hozzájárult ahhoz, hogy a Mercedes zárja a legtöbb tesztkörrel a mai napot: a brit és a finn pilóta összesen 177-szer fordultak Barcelonában, míg Vettel egyedül 171 kört rakott bele a Ferrariba.

A napot három piros zászló szakította meg, ebből kettőért a McLaren volt felelős. Stoffel Vandoorne MCL33-asa délelőtt elektronikai hiba, délután pedig a hidraulikus nyomás elveszítése miatt állt meg a pályán, utóbbit követően már nem is tűnt fel ismét, így a belga csupán 38 körrel zárta a napot.

Jutott egy megállás a Red Bullnak is, Verstappen nagyjából másfél órával a leintés előtt volt kénytelen leparkolni a célegyenes végén, őt azonban az utolsó percekre még vissza tudta küldeni a pályára a csapat, és 130 megtett körrel végül nem lehetnek csalódottak. Ezúttal a Toro Rossónál adódtak gondok, az első héten Honda-motorja ellenére is váratlan megbízhatóságot mutató csapat a délután nagy részét a garázs mélyén, panelek mögé bújva töltötte, Pierre Gasly ötödik legjobb idejéhez így csak 54 megtett kör társult.