DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. február 16. hétfő
F1

„Verstappen túl fog lépni a hibáin”

Daniel Ricciardo Magyar Nagydíja már három kör után véget ért csapattársa miatt, de az ausztrál úgy véli, mihelyst több tapasztalatot szerez, a holland maga mögött hagyja az ilyen ballépéseket az F1-ben.

Ricciardo a Hungaroringen „kib****tt vesztesnek” nevezte Max Verstappent, miután nekiüközött a rajt után, ezért kénytelen volt befejezni a versenyt - de nem most fordult elő első alkalommal, hogy a holland az első körben kalamajkába keveredett. Idén Spanyolországban Valtteri Bottas, Ausztriában Danyiil Kvjat hibájából adta fel a versenyt, Kanadában Sebastian Vettel Ferrarijával koccant, tavaly Belgiumban pedig a Ferrarikkal volt egy csörtéje.

 



„Túl fog lépni ezen” - nyilatkozta Ricciardo csapattársa rajtoknál látott agresszív magatartásáról. „Ez olyasmi, mint ami tavaly történt itt (Spában). Nem sikerült az indulása az első sorból, és úgy volt vele, hogy ’rendben, megpróbálom, és megnézzük, mi sül ki belőle.’ Igen, volt hely a belső íven, de ott mindig számítani lehet torlódásra. Nem ez volt az első alkalom, hogy ezt csinálta, de vajon gyengeség-e? Nem tudom, de arra számítok, hogy túl fog lépni rajtuk. Lehet, csak a fiatalsága az oka. Nem akarom kioktatni, vagy hasonló, de nem ez volt első alkalom, hogy ilyen első körös manővert vitt véghez.”

Ricciardo úgy véli, hogy az új generáció tagjai egy fokkal agresszívebbek, mint akik azidőtájt debütáltak, mint ő, 2011-ben. „Úgy tűnik, a fiatal srácok más hozzáállással rendelkeznek. Fel akarják hívni magukra a figyelmet és nevet akarnak szerezni maguknak, én azonban pontosan az ellenkezőjét csináltam. Nem tudom, hogy ez tudatos-e a részükről, de az biztos, hogy kezd trenddé válni a fiataloknál, akik ráadásul 17-18 évesen debütálnak, míg én 22-23 voltam. Talán a korral majd megjön az érettség is.”

Verstappen személyesen kért bocsánatot Ricciardótól a Magyar Nagydíj után, melyről Ricciardo úgy gondolta, hogy ez volt a megfelelő lépés. „Miután megtörtént az eligazítás a mérnökökkel, félrehívott, és kettesben beszéltünk a történtekről, én pedig csak ennyit kértem tőle. Ennyit tudott tenni, és nem is akartam mást: őszinte volt és kezet ráztunk egymással. Elégedett vagyok ezzel.”

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: