A Spanyol Nagydíj tavalyi győztese remek szereplése mellett megkérdőjelezhető manőverei miatt szerepelt a legtöbbször a sajtóban, és emiatt emlegették őt leggyakrabban riválisai. Egyelőre úgy tűnik, Verstappen sokat tanult a 2016-ban történtekről, hiszen idén nem érkezett rá komolyabb panasz – maga viszont úgy véli, hogy nem változott, és nem is fog, már ami a pályán mutatott viselkedését illeti.

„Ez vagyok én, így vezettem egész életemben, és ennek köszönhetően jutottam el idáig” – nyilatkozta a CNN-nek a Red Bull tehetsége, aki idáig egy dobogós helyezést gyűjtött ebben a szezonban, amikor a mezőny végéről tornázta fel magát a harmadik pozícióba a Kínai Nagydíjon. Verstappen legutóbb csapata idegeivel játszott, hiszen „kib****tt katasztrófának” nevezte a csapatrádióban, hogy egy helyet veszített Daniel Ricciardóval szemben, és harmadik helyett csak az ötödik helyen haladt a cél felé Monacóban.
„Nem látok okot arra, hogy változtassak. Persze lehet tanulni bizonyos helyzetekből, és máshogy állhatsz hozzá a dolgokhoz” – folytatta a holland a vezetési stílusával kapcsolatban, némi önkritikát gyakorolva, ám hozzátette: „Az alapok azonban változatlanok maradnak. Mindenkinek meglehet a saját véleménye” – mondta a 19 éves versenyző.