2024. április 27. szombat

Malajziai Nagydíj: A rajtrács

Világbajnok az F1-es mezőny elején és végén, a Red Bullok a Ferrarik előtt. Egyedül Fernando Alonsót sújtották rajtbüntetéssel Sepangban, de a McLaren spanyolját nagyon.

Malajziában 15, Magyarországon 9 órakor Lewis Hamilton kezdi meg a sepangi futamot pole-pozícióból, miután a tegnapi időmérőn idén nyolcadszor megszerezte a rajtelsőséget – kvalifikációs győzelmek terén újból megelőzte csapattársát, Nico Rosberget, aki egy tökéletes gyorskört sem tudott futni a Q3-ban, de 0,414 másodperces hátránya így is elegendő volt a második rajthelyre. Verstappen és Ricciardo foglalhatja el a második sort, bár a hétvége kezdetén fordítottnak tűntek az erőviszonyok, a Red Bull két autóval legyőzte a Ferrarit.

A negyedik sort is azonos csapat két versenyzője tölti meg, a Force Indiák, mögülük a 300. rajtjára készülő Jenson Button és a szintén utolsó Malajziai Nagydíját futó Felipe Massa indul.

A rajtrács megegyezik az időmérő végeredményével, de csak azért, mert Fernando Alonso biztos büntetése tudatában csak néhány lassú kört tett meg a kvalifikáción. A spanyol megkapta a Honda új fejlesztésű motorját, ami értelemszerűen cserével jár, egyes elemekből pedig tartalékot is felhalmoztak: ez hivatalosan 45 helyes rajtbüntetést jelent a pilótának, aki a McLaren jó hétvégi tempójából és felhasználatlan gumijaiból kiindulva a pontszerzést sem tartja elképzelhetetlennek az 56 körös versenyen.