A német Bild mellett Tom Wilkinson újságíró is tényként kezeli a változást, amit hamarosan a felek is bejelenthetnek. Az már világos volt, hogy a csapat eredeti tulajdonosa, Tony Fernandes a sikerek elmaradása miatt meg akar válni a Caterhamtől, és úgy tűnik, erre már a Brit Nagydíj előtt sor kerül.
Kollest legutóbb a román F1-es projekttel, a Forza Rossával hozták kapcsolatba, váltásra viszont arról árulkodhat, hogy nincs minden rendben az új csapat nevezésével. A szakember korábban már két sereghajtó istállót is irányított: 2006-tól ő állt az eladása után Midland néven futó ex-Jordan élén, és jelen volt egészen addig, amíg a csapat 2008-ban Force Indiává alakult. Később a HRT vezetőjévé is őt jelölték ki.
A hírek szerint a Caterhamnél is Kolles lesz a csapatvezető, de sokkal meglepőbb, hogy a források a holland Christijan Alberst nevezték meg az istálló ügyvezető-igazgatójaként. Albers 2005-ben a Minardival debütált az F1-ben, majd a következő évtől Kolles csapatában versenyzett a Midlandnél egészen 2007-es menesztéséig. A holland azóta már versenyzett a DTM-ben és rajthoz állt Le Mans-ban is (itt ismét Kolles oldalán), ám úgy tűnik, most a menedzsmentben is kipróbálja magát.
A feltételezések szerint svájci és közel-keleti befektetők állnak a projekt mögött, a csapat neve az idei évre még biztosan Caterham marad, és továbbra is Renault motorokat használnak majd.