"Lewis elfogadta, hogy Nico nyert Monacóban, ő pedig második lett. Montrealban higgadt fejjel ismét megbeszélünk mindent, utána pedig a bajnoki csata folytatódni fog, egyenlő autóban mindkettejükkel" - mondta a háromszoros bajnok az osztrák sajtónak. "Két alfa ül a legjobb kocsiban, így természetesen nehéz. De legalább a csapatunk dominanciája miatt érdekesek lesznek a versenyek."
"Ismerem ezt a helyzetet Prost úrnak köszönhetően" - utalt Lauda a 80-as évek elejére, amikor a McLarennél Alain Prosttal alkottak egy csapatot, és 1984-ben szintén a bajnoki címre ment ki a játék. "Korlátozások nélkül engedjük versenyezni őket. Ãm amíg az normális, hogy van feszültség, könnyen túl is lendülhet a határon. Ilyenkor lépek közbe én, a mentor. Nico egyértelműen a gyorsabb volt Monte-Carlóban, de Lewis Kanadában mindent megtesz, hogy visszaküzdje magát."

A sajtó képviselői azonban koránt sincsenek annyira meggyőzve, hogy a jó viszony helyreállt, mint Lauda. A Speed Week újságírója, Mathias Brunner a következő hasonlattal élt: "Olyan, mint amikor a vízhólyagra kötést teszünk. Segít, de hamarosan lehullik."
A Daily Mail munkatársa, Jonathan McEvoy pedig nyíltan megkérdőjelezte a kiírás és a vele együtt csatolt fiatalkori fotó őszinteségét. "Igazán rejtélyes volt az időzítés. Néhány órával korábban a Mercedes szóvivője azt mondta, Hamilton a levegőben van, éppen Észak-Amerika felé utazik." Az újságíró hozzátette: "Ugyanez a szóvivő kitartott amellett, hogy Hamilton tőlük függetlenül használta a közösségi médiát."