Kétségtelen, hogy Hamilton és Rosberg gyerekkoruk óta ismerik egymást a versenyzésen keresztül, és rengeteg időt is töltöttek együtt az elmúlt két évtizedben, de a brit szerint ez még közel sem jelenti azt, hogy legjobb barátokként tekintenek egymásra.
"Az emberek folyamatosan arról beszélnek, hogy mi milyen jó barátok vagyunk, meg ilyesmi" - értetlenkedett Hamilton Bahreinben.
"Pedig biztos vagyok benne, hogy mint mindenki más, úgy Nico és én is egy kezünkön meg tudjuk számolni az igazi barátainkat. És Nico nincs benne az én ötfős baráti társaságomban, ugyanúgy, ahogy én sem megyek oda az ő barátai közé."

"Kollegák vagyunk. Hosszú ideje ismerjük egymást, régebb óta, mint bármely másik két versenyző a mezőnyben. Tiszteljük egymást, egy csapatban dolgozunk és nagyon jó munkaviszonyban állunk egymással."
"Ez így van már gyerekkorunk óta. Korábban gokartban is csapattársakként harcoltunk a bajnoki címért, és a jelenlegi helyzet semmiben sem különbözik attól."
Két futamot követően máris a Mercedes pilótapárosa áll a bajnoki pontverseny élén, és jelenleg jó esély mutatkozik rá, a végső győzelem sorsa is közöttük fog eldőlni.