James Hunt egyike lesz annak a négy versenyzőlegendának, akik a január 29-i gálán bekerülnek a Motor Sport magazin Hírességek Csarnokába. A másik három szereplő kilétét homály övezi - Hunt bejelentése tulajdonképpen az első alkalom, hogy szakítanak a hagyományokkal, eddig a díszest előtt sosem derült ki, kik csatlakoznak abban az évben a kivételes körbe.
Az 1993-ban elhunyt James Hunt ismertségében eredményei mellett szerepet játszik egyénisége is. Az utóbbi időben minden eddiginél jobban bekerült a köztudatba, köszönhetően annak, hogy Niki Laudával való rivalizálásáról film készült, a Rush szeptemberben került a mozikba.
"Ő egy nagyon szűk társaságba tartozik brit sportolóhősként, aki túlnőtt az arénán, ami híressé tette őt. Hiteles nemzeti - ha nem globális - ikonná vált. A 70-es években nem kellett motorsport rajongónak lenned ahhoz, hogy tudd, ki James Hunt. Ő egy született sztár volt, de markáns személyisége néha azt jelentette, hogy kivételes versenyzői képességei és eredményei háttérbe szorultak. Versengő ösztöne, bátorsága és tiszta sebessége volt az, ami világbajnoki címhez juttatta." - mondta Damien Smith, a Motor Sport magazin főszerkesztője.

A tárgykörben világszerte elismert lap 2010-ben hozta létre saját Hírességek Csarnokát, először nyolc szereplővel, akikhez később minden évben négy új csatlakozhatott, tavaly kivételesen öt, az idei bekerülőkkel együtt így lesz 25 fő a létszám. Hunt olyan nevek mellé csatlakozik, mint nagy riválisa, Niki Lauda, Michael Schumacher, Ayrton Senna, Stirling Moss vagy Jacky Ickx, de a sorban megtalálhatjuk Enzo Ferrarit, Ron Dennist, sőt Adrian Neweyt is.