DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 24. szerda
F1

Egy hiba a pontszerzésbe került Hülkenbergnek

A Sauber német versenyzője csalódottan nyilatkozott a Magyar Nagydíjat követően, hiszen úgy véli, esélye volt sorozatban harmadszor is pontot szerezni, ám egy szokatlan hiba megakadályozta ebben.

Nico Hülkenberg úgy véli, a vasárnapi Magyar Nagydíjon begyűjtött áthajtásos büntetés miatt nem tudott sorozatban harmadszor is pontot szerezni - amire eddigi karrierje során csupán egyszer volt képes. A második kerékcseréje során a Sauber versenyzőjének nem sikerült második fokozatba kapcsolnia, és a próbálkozás során átlépte az újonnan bevezetett nyolcvan kilométer per órás boxutcai sebességhatárt - melynek következtében a stewardok megbüntették őt.



Hülkenberg végül a 11. helyen zárt közel fél percnyi hátránnyal a williamses Pastor Maldonado mögött. "A verseny teljesen rendben volt a második kiállásomig, amikor problémám adódott az első fokozatból másodikba váltással. Csak egy bizonyos tartományban tudod ezt megtenni, egyébként nem vált. Nem működött, a helyzet hektikussá vált, és valahogy túl korán kapcsolhattam ki a gombot..." - mondta Hülkenberg arról, hogyan léphette át a korlátozást.

"Az áthajtásos büntetés nélkül egy pontot szerezhettünk volna. összességében a tempónk rendben volt, de nem elég jó ahhoz, hogy könnyedén a pontszerzők közé kerüljünk." Hülkenberg még így is szerencsésebb volt, mint csapattársa, hiszen Esteban Gutiérreznek idén először kellett műszaki hiba miatt feladnia a versenyt, mivel huszonnyolc kört követően a sebességváltója megadta magát.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: