Nico Hülkenberg:
"Nagyon jól ismerem a Nürburgringet. 2005 óta számos versenyt futottam itt különböző kategóriákban és ahogyan emlékszem, minden kategóriában futamot is nyertem. Tetszik az Eifel régió és a Nürburgring egy újabb tradicionális pálya, sok magasságbeli változással és jó kombinációkkal, amely miatt még érdekesebb vezetni rajta. Természetesen a rajongók nagy szerepet játszanak majd és már várom, hogy hazai közönség előtt mehessek. Habár ez harmadik szezonom, a Nürburgringen soha nem versenyeztem Formula-1-es autóval, most lesz az első. összességében azonban tudom mire számíthatok. Úgy gondolom minden kicsit gyorsabb lesz és kissé másképpen fogom érzékelni a dolgokat, de jól ismerem a pályát és egy nagyszerű hétvégére számítok."

Esteban Gutierrez:
"A silverstone-i és a nürburgringi futam közötti napokat pihenéssel töltöm és egy kis erőnléti edzést végzek, hogy feltöltődjem a Német Nagydíj előtt. Az egymást követő hétvégén megrendezésre kerülő versenyek során kevesebb idő jut az előző hétvége kielemzésére és gyorsan váltani kell, lendületet kell venni és továbblépni. Másrészről az egymást követő étvégén megrendezésre kerülő versenyek jók is, mert csak néhány nap telik el és újra autóba ülhetsz. Nagyszerű emlékeim vannak a Nürburgringről. 2009-ben versenyeztem itt először a Formula-3-ban és dobogóra állhattam korábbi csapattársaimmal Jules Bianchival és Valtteri Bottasszal. Ez egy tradicionális pálya, mivel a Formula-1-es pálya része a híres Nordschleifénak és nagyon élvezem. Érdekes vezetni itt a gyors kanyarok miatt és az időjárás is gyakran szerepet kap. Izgalmas Németországba menni és érezni a verseny hangulatát. A környékben sok mindent nem lehet csinálni, így minden a tiszta versenyzésről szól."
Tom McCullough, vezető pályamérnök:
"A Nürburgring az egyik legtechnikásabb kihívást jelentő pálya a pilótáknak és a mérnököknek. Jó keveréke a lassú, közepes és gyors kanyaroknak, emellett kihívást jelent, hogy több rész a pilótától és a beállítástól is kompromisszumot kíván. Van néhány döntött kanyar is, amely mindig megnehezíti az ideális beállítás megtalálását. A Pirelli a közepes és lágy keveréket választotta a nürburgringi visszatérésre. Az Eifel-hegység közelsége miatt gyakran rossz az időjárás, amely egy újabb elem, melyre figyelni kell. Bíztatást kaptunk silverstone-i versenysebességünk után, de az egyértelmű, dolgozni kell azon, hogy az időmérő edzésen erősebbek legyünk. Ahogy Silverstone-ban is, úgy itt is a pontszerzés a cél."