DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 28. vasárnap
F1

Megoszlanak a vélemények Raikkönen jövőjéről

Két Formula-1-es legenda és többszörös világbajnok alapvetően más tanácsot ad Kimi Raikkönennek jövőjét illetően.

A pletykák szerint 2007 világbajnoka a legnagyobb esélyes arra, hogy a Red Bulltól távozó Mark Webber helyét átvegye a jövő évben.

Sir Jackie Stewart, háromszoros világbajnok, aki a Lotus tulajdonosának, a Genii-nek tanácsadója, úgy gondolja, a finn pilóta rosszul választ, ha Sebastian Vettel mellé szerződik.





"Nem szeretnék egy olyan garázsba kerülni egy másik élpilóta mellé, aki az évek során megerősítette helyét a csapaton belül."

Azonban a másik háromszoros világbajnok, Niki Lauda szerint a 33 éves Raikkönennek a Red Bullt kellene választania.

"Ha Kimi nem szerződik át, akkor félénk. Igen, talán több napot kellene dolgoznia, de ez az is jelenti, hogy kevesebb ideje jutna az iszogatásra!"

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: