DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 30. kedd
F1

Tovább erősödnek a pletykák Raikkönenről

A Formula-1-es pilótapiac jelenleg Kimi Raikkönen döntésére vár, aki valószínűleg elfogadja a Red Bull ajánlatát és a jövő évtől a Milton Keynes-i csapatot erősíti majd, közölte Oskari Saari, a finn MTV3 kommentátora.

"A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko Kanadában azt mondta, a pilótakérdésben augusztusban születik döntés, a nyári szünet alatt" - közölte Saari.

A pletykák szerint a Lotus pilótája, Kimi Raikkönen nagy valószínűséggel átszerződik a Red Bullhoz és Mark Webber helyét veszi át 2014-ben.





Saari szerint Raikkönennek nagyobb esélye van az ülésre, mint a Toro Rosso két pilótájának, Daniel Ricciardónak és Jean-Eric Vergne-nek.

"Jó fiúk, de nem egészen jók" - ismerte be."Úgy gondolom, talán Kimi átszerződésének nagy a valószínűsége - logikus lépés lenne."

A kommentátor megerősítette azt a pletykát, hogy a Lotus a williamses Pastor Maldonadót és PDVSA szponzorát szemelte ki Raikkönen helyére.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: