DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 31. szerda
F1

Lotus: Kanada csak kisiklás volt

A Lotus bízik benne, hogy a Brit Nagydíjon újra jó teljesítményt nyújtanak, miután Kanadában szenvedtek.

Kimi Räikkönent bajnoki címre küzdő riválisa, Sebastian Vettel lekörözte a vasárnapi versenyen, azon a hétvégén, amikor a finn pilótának esélye sem volt a győzelemre és a kilencedik helyen végzett.

A montreali gyenge teljesítmény ellenére a csapatfőnök, Eric Boullier úgy gondolja, a helyzet teljesen más lesz Silverstone-ban, mert az a pálya sokkal jobban fekszik majd a Lotusnak.

"Ez egy nagyon speciális pálya és autónkon nem elég csak a gumikat lecserélni. Ez nem segít eléggé akkor, amikor hűvös és esős idő van. Sebességünk nem volt rossz Romainnal a szabadedzésen, de ha a versenyt nézzük, akkor 1.5 másodperccel voltunk lassabbak mint a Red Bull és a Mercedes. Nem veszíthetsz egyik versenyről a másikra másfél másodpercet. Valami rosszul sikerült. Jó fejlesztésekkel készülünk Silverstone-ra, így ez segíthet nekünk felzárkózni az élen állókra. És egy normál pályán a legjobbat tudjuk kihozni az autónkból."




Boullier nem hiszi, hogy a Lotus teljesítményromlása azt jelezné, nem tudják tartani a lépést a fejlesztési versenyben.

"Pozíciókat veszítettünk, így keményen kell dolgozni, hogy megmaradjon a sebesség. De tudjuk, az autó versenyképes, ahogyan a csapat is. Nincs rá jelzés, hogy ne tudnánk visszatérni a dobogós helyekért folyó küzdelembe. A véletlennek köszönhetően nem tudtunk volna zsinórban öt dobogós helyezést szerezni a szezon kezdete óta. Azért sikerült, mert a csomag versenyképes. De talán néha bizonyos pályákon szenvedünk. Ezt tudjuk és azon dolgozunk, hogy legalább elkerüljük az ilyeneket a szezon során a lassú pályákon - és a jövő évben is.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: