DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 1. csütörtök
F1

A Pirelli magabiztos az új abroncsokat illetően

A Pirelli magabiztos azt illetően, hogy a csapatok elfogadhatónak tartják majd a módosított abroncsokat, melyeket Silverstone-ba szállítanak majd. A hátsó kerekek keveréke nem változik, viszont az acélpalást helyett kevlárral próbálkoznak, melyet a tavalyi évben is használtak.

Az új abroncsok talán megoldják a problémát, melyet Bahreinben és Spanyolországban tapasztaltak. A csapatok Kanadában az első szabadedzésen kapnak fejenként két szettet az új kialakítású gumikból. "Az új megoldás és a szabadedzésen biztosított tesztlehetőség egy esélyt biztosít majd a csapatoknak, hogy megértsék a változást a beállítások és az autó egyensúlyát illetően. Ezek a gumik pedig Silverstone-ban kerülnek először éles bevetésre" - nyilatkozta Paul Hembery, a Pirelli motorsport igazgatója.

"Az indíttatásunk az volt, hogy egyszerűen szükség van a változtatásra, ez mindenki érdeke és ezt az istállók is tudomásul vették. Tény, hogy volt, aki nem akart változtatást és volt, aki sokkal nagyobbat szeretett volna, de azt mindannyian megértették, hogy ezt a gyors kopást orvosolnunk kell és növelni kell a jelenlegi abroncsok teljesítményét."

Az új gumik 5-10 Celsius fokkal alacsonyabb hőmérsékleten operálnak majd, de a lényegi összetevői megmaradnak. "Egyedül annyit kértek az egyletek, hogy kipróbálhassák Silverstone előtt az új abroncsokat. Magabiztosak vagyunk, hiszen az elmúlt két évben ez a megoldás bevált."

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: