DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. április 10. péntek
F1

Marko: Túlságosan az időmérő edzésre összpontosítottunk

A Red Bull csapat szaktanácsadója, Dr. Helmut Marko elismeri, hogy változtatniuk kell a megközelítésükön, mert a csapat túlságosan az időmérő edzésre összpontosította a figyelmét, így az RB9-es versenyautójuk, bár az időmérő edzéseken legyőzhetetlennek látszik, a futamon azonban igencsak sebezhető.


Miután a szezonnyitó Ausztrál Nagydíjon a Red Bull csapat pilótái, Sebastian Vettel és Mark Webber kibérelték a rajtrács első sorát, a futamon Vettel és Webber nem tudott mit kezdeni az ellenfeleik tempójával, így végül csak a 3. és a 6. helyen értek célba, míg a futamot a 7. helyről rajtoló Kimi Raikkönen nyerte meg a Lotusban.

"Kimi Raikkönen nem egyszerűen egy kerékcserével kevesebbet teljesített, mint mi, de folyamatosan gyorsabb volt és egyáltalán nem szenvedett az abroncskopástól, miközben mi szenvedtünk" - nyilatkozta Marko az osztrák Servus TV-nek. "Nekünk ezért jobban kell kezelnünk az abroncsokat."

A csapat vezetőjéhez, Christian Hornerhez hasonlóan azonban Marko is úgy véli, hogy a Red Bull helyzete egyáltalán nem drámai, és azon a beállítások segítségével jelentős javulást érhetnek el. "Mark Webber jelentősen más beállítást használt Ausztráliában és nála egy kicsit jobb volt a helyzet. Így megtanultuk, hogy nem kellene mindent az időmérő edzés érdekében feláldozni. Vannak ugyanis sokkal fontosabb dolgok is, mint hogy a leggyorsabb legyél egy körön, például az, hogy te legyél a leggyorsabb az egész versenytávon. És ez az, amire mi mostantól összpontosítani fogunk."

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: