A LUTZ Patchfinder névre keresztelt elektromos autók 65 kilométert tesznek meg egy feltöltéssel, és radart, kamerákat, valamint különböző szenzorokat használnak az akadályok érzékelésére és elkerülésére. Egyszerre két személyt képesek szállítani maximum 25 km/h sebességgel.
Ilyen tempó mellett nyilván még nem kerülnek forgalomba a taxik, hanem bicikliseknek és gyalogosoknak kialakított területeken, például parkokban folynak a tesztek. A tervek szerint 2030-ra olyan biztonságosak lesznek, hogy a hagyományos közlekedés alternatívájaként szolgálnak majd a britek számárára, lehetővé téve az utazás közbeni dolgozást, pihenést és kikapcsolódást.
Eddig összesen 19 millió fontot szánt a brit kormány a projektre, amivel szeretnék elérni, hogy a világon vezető pozícióba kerüljenek a technológiával. A Google már korábban is tesztelt hasonló járműveket, ők 2020-ra tervezik az éles bevetést. Egyes hírek szerint az Apple is szeretne kihasítani egy darabot a robot autók piacából, azonban lejelentősen le vannak maradva a fejlesztésben.
A kormány eddig 19 millió fontot szánt a projektre, ám 2025-re 900 milliárdra becsülik az üzlet értékét. Ennek ellenére komoly érveknek kell majd szólnia a robot autók mellett, ugyanis rendkívül nehéz lesz meggyőzni a hagyományos autók tulajdonosait, hogy adják fel szeretett járművüket.