2024. május 16. csütörtök

Africa Race: Ismét változott az autós élmezőny

A nyolcadik szakaszon is túl van az Africa Eco Race mezőnye, és eddig még egyetlen egyszer sem fordult elő, hogy a közös autós-kamionos értékelésben két egymást követő napon ugyanaz a jármű vezesse az összetettet.

Ezúttal a Predatort vezető Mathieu Serradori állt az élre, miután a második helyen zárta az Azougui körüli körmenetet Jean Antoine Sabatier mögött. Jelenleg ez a két francia egység áll az első két helyen, de 24 perces hátránnyal lőtávolon belül van még az Anton Shibalov-féle Kamaz is, amely a tegnapi ötödik helye miatt veszítette el az első helyet.

B6cMW4lCEAErHEw

A magyar egység, a Qualisport kamionja a 10. helyen zárta a napot, ezzel összetettben a 19. pozícióban maradt, ami pedig kategóriájukban a 4. helyet jelenti Kovács Miklósék számára.

A motorosoknál a verseny során másodszor fordult elő, hogy nem Pal Anders Ullevalseter nyerte a szakaszt, de mivel a norvég ismét közvetlenül Robert Theuretzbacher mögött jött be, így ez szinte meg sem látszik több mint kétórás előnyén.

Csütörtökön az Azougui és Akjoujt közötti 366 kilométeres hosszú szakasz vár a mezőnyre, tipikus mauritániai dünékkel. Az Africa Race január 11-én éri el célállomását Dakarban, miközben a motorosoknál 20-an, az autós-kamionos mezőnyben pedig 32-en vannak még versenyben.