2024. május 9. csütörtök

TuránFrigyes

Turán: Egerben újra dübörög a ménes...

Minden idők legszorosabb, legizgalmasabb Magyar Országos Rallye bajnoki harca és szezonzárója után hamarosan újraindul a 2019-es bajnokság. Ismét Eger és környéke ad otthont a szezonnyitónak, amin aszfaltos gyorsasági szakaszokon, három napon keresztül mérik össze erejüket, tempójukat a párosok, köztük a Turán Motorsport kettőse, Turán Frigyes és Bagaméri Laci.

Indul a végjáték: Ma kezdődik az I.Nyíregyháza Rali

Vadonatúj helyszínen folytatódik, illetve egyúttal fejeződik is be a 2018-as Országos Ralibajnokság. A mindent eldöntő zárófordulónak ugyanis Nyíregyháza ad otthont, mely város több évtized után kerül vissza a haza rali vérkeringésébe. A verseny több különlegességet is tartogat, pl. a mért szakaszok hossza miatt 1,5-szeres pontok járnak utána. A Turán Motorsport kettőse, Turán Frici és Bagaméri Laci az abszolút bajnoki címért száll harcba.

Turánék vezetik a bajnokságot

A szombati 4+1 gyorsasági szakasz után vasárnap 8 mért szakasz szerepelt a Székesfehérvár Rali, a 2018-as Országos Rallye Bajnokság negyedik futamának útvonalában. A Turán Motorsport párosa, Turán Frici és Bagaméri Laci 0,6 másodperccel a 2. helyről várta a folytatást.

Iseum Rallye: Turánék az élen

A Turán-Bagaméri páros kezdett legjobban a szombathelyi Iseum Rallye-n.

Turán: Abszolút második hely Miskolcon

A 24. Miskolc Rally második versenynapján mindent megtett a Turán Motorsport versenyzőpárosa a hőn áhított győzelem eléréséért, de ezúttal a második helyen végzett Turán Frigyes és Bagaméri Laci.

Turán elsőre második

Új összeállításban kezdte a 2018-as országos rali bajnokságot a Turán Motorsport versenyzőpárosa, ugyanis Turán Fricinek Bagaméri Laci diktálja az itinert ebben az évben. Az idénynyitó Eger Ralit az év végi bajnoki címért vívott versenyben nagyon sokat érő második helyen zárták.

Mikulás Rali 2017 – Jó buli volt

Hat nagyon élvezetes gyorsasági szakasza volt a 2017-es, immár 21. Mikulás Ralinak, melyen a Turán Motorsport versenyzőpárosa, Turán Frigyes és Bagaméri László a 2. helyen végzett.

Rangáék címet védtek a Mikulás Ralin

Tavaly megnyerték a jubileumi kiírást, majd idén behúzták a veszprémi bajnoki futamot, most pedig ismét a legjobbnak bizonyultak a 21. alkalommal megrendezett versenyen, Turán Frigyeséket megelőzve.

Új futamgyőztes a rali-ob szezonzáróján

Megszerezte első győzelmét, a szezont pedig harmadik helyen zárta Vincze Ferenc az Eger Ralin. Újra Turán Frigyes volt a legfőbb kihívó, de be kellett érnie a második pozícióval a bajnok nélkül zajló utolsó versenyen.

Eger: Évadnyitóból évadzáró

Hosszú évekig az Eger Rallye jelentette az Országos Rallyebajnokság nyitányát. Ez volt az a verseny, amin sokan új autóval, új felállásban indultak, egy hosszú téli szünet után. Idén azonban Miskolcon indult a szezon, az egri verseny nem szerepelt a versenynaptárban, de aztán a Budapest Rallye elmaradását követően, szezonzáróként mégis Eger környékére látogat az ORB mezőnye.

Turán: Jöjjön mindenki a hegyre!

Nyolc év szünet után tavaly újraindult a hegyiversenyzés Magyarországon. Ez nem egyszeri fellángolás volt, hanem egy újabb – remélhetőleg – hosszú sorozat első versenye.

Turán Motorsport: Új motor

Az adminisztratív és technikai átvételeket követően a murvás versenyeken kötelező kvalifikációs szakasszal vette kezdetét az év második laza talajú versenye Veszprémben.