2024. április 30. kedd

SzilveszterRali

Kazár Miklós: triplázásra várva

Noha már véget ért a Pro Racers duója számára az idei bajnoki szezon, Kazár Miklós kőkeményen készült az immár hagyományosnak mondható év végi meghívásos versenyre, a XIX. Szilveszter Ralira. A december 27-29-én megrendezendő nagy hagyományokkal bíró viadalon ott lesz a teljes csapat, hogy kiszurkolják Kazár Miki harmadik sikerét a Hungaroringen, aki az idei szezon utolsó versenyire igencsak magára találó Ford Fiesta R5-össel száll harcba a győzelemért.

Címvédőként, Kiss Ferenccel tér vissza a Hungaroringre a Korda Racing

A visszatérés jegyében készül az év utolsó versenyére a Korda Racing: bő egy évtized után visszatér Korda Erik csapatához és a Hyundaihoz a kétszeres magyar bajnok Kiss Ferenc, Vizelli Károly fél év szünet után kapja vissza a Skoda Fabia R5-öt, ifjabb Fekete László pedig egy év után ül vissza az M3-as BMW-be a 19. Szilveszter Ralin.

Igazi legenda debütál a Szilveszter Ralin

Az idén visszatérő Kiss Ferenc először indul az óévbúcsúztató versenyen, ahol többek között a két kétszeres bajnokokkal, Kazár Miklóssal és Vincze Ferenccel kell megküzdenie.

Az újdonságok versenye lesz a Szilveszter Rali

Úgy tűnik, idén sem fog unatkozni az, aki kilátogat a 19. alkalommal megrendezendő Szilveszter Ralira. A december 27-29 között hagyományosan a Hungaroringen megrendezendő évbúcsúztatón ugyanis számos újítás várja a nézőket: szerdán szakmai nappal – pályabejárás és hivatalos teszt – kezdődnek el a programok, míg csütörtökön nem este, hanem délelőtt tízkor rajtol az első körgyors. Nem lesz esti szakasz, ugyanakkor a versenyre kilátogatók ezúttal a Hungaroring egyes belső területeire is bemehetnek a kialakított nézői zónákba, illetve a főverseny mellett megrendezésre kerül a Sprint Kupa is.

Tim Gábor raliban is bajnok lett

A gyorsasági szakágtól (Suzuki Kupa, RCM CUP és Skoda Octavia Cup bajnok) a rali felé fordult a 2017-es szezonban Tim Gábor, és először futott teljes bajnokságot a saját építésű Nissan Sunny GTi autójával.

Szilveszter Rali: Fülig ért a szájuk, míg mentek

A szilveszteri futamra nem sok terve volt Hodosi Gábornak és Holló Barnának, csak annyi, hogy élvezzék a versenyzést. Ezt csak félig-meddig tudták véghez vinni, mert igaz jól érezték magukat, de sajnos nem tudták befejezni a futamot.

„Csak Zsigulival” a nézőknek!

Nagyszerűen zárult a 18. Szilveszter Rallye, ahol a kegyes időjárással párosulva rengeteg néző találta meg a szórakozását. Sok beérkezett nevezés érkezett, hiszen a hazai autósport események közül ezen a Hungaroringi „buli versenyen” indulnak el a legtöbben.

Leütöttek egy nézőt a Szilveszter Ralin

Egy megálló autóhoz mentek be a pályára a nézők, de érkeztek a biztonsági őrök. A rendőrség meghallgatásokat tart, a rendezők és a Rallye Szakági Bizottság is vizsgálatokat indított.

Hibján: Útban volt a korlát

A Szilveszter Ralin nem úgy jöttek össze a dolgok Hibján Joci és Szurovcsák Pisti számára, ahogy tervezték. Hiába voltak nagyon jók a beállítások, a fiúk sajnos mégis kiállni kényszerültek az első gyorson.

Köbli-Zsebe: Minden jó volt!

Jó versenyt zárt a két Skodás Dudás egy autóban a Hungaroringen. A Köbli - Zsebe páros már a Szilveszter Rali első napján bízva reménykedett a H7-es kategória dobogós helyezéseinek egyikében, amihez volt hozzászólása pár R2-es tapasztalt és gyors versenyzőnek is, de végül összejött a harmadik hely.

A leggyorsabb N-es a Szilveszter Ralin

Az abszolút értékelés nyolcadik helyét szerezte meg Matics Mihály és Zejda Viki a Szilveszter Ralin, egyben ők lettek a legjobb N-es autóval induló páros is. Az egykori év végi buli verseny mára rangos eseménnyé nőtte ki magát, amelyet a mezőny eleje ugyanolyan komolyan vesz, mint a bajnoki futamot.

Vincze Ferenc nyerte a Szilveszter Ralit

Az idei szezon bronzérmese először ült R5-ös autóban, de rögtön győzni tudott a népes mezőnyben - legnagyobb ellenfelét, Botka Dávidot megbüntették, a második helyen ifj. Kiss László ért célba.