2024. május 4. szombat

SzabóKrisztián

Szabó Krisztián a top 5-ben zárta az első napot

Csoportja megnyerésével kis győzelmet szerzett Barcelonában a ralikrossz-világbajnokság állandó magyar résztvevője. Az EKS versenyzője elégedetten értékelte az első napot: foghatónak érzi az előtte állókat.

Szabó Krisz dobogóra állna Barcelonábaan

Negyedik helyezést szerzett élete első ralikrossz-világbajnoki versenyén Mattias Ekström csapatának pilótája: a hétvégén már felkészültebben, egy ismerős pályán folytatja, ahol legalább egy pozíciót javítana a végeredményen.

Szabó Krisztián 4. helyen debütált a WRX-en

Először jutott be magyar versenyző a WRX döntőjébe, a legjobb hat közé, ráadásul pályafutása első hétvégéjén a szériában. Az EKS versenyzője, a sportág kétszeres Európa-bajnoka újult erőre kapott szombaton, és a döntőbe jutva, ötödik helyen intette le a kockás zászló, ami egy ellenfél büntetése után negyedikre módosult. Még jobb hír, hogy Krisz érzi: a folytatásban elérhető a győzelem is.

WRX: Hansen nyert, Szabó elsőre döntős

A fináléba jutott és ott ötödik helyet szerzett a ralikrossz-világbajnokság évadnyitóján a debütáló Szabó Krisztián. Két nagy rivális ütközött és első győzelem született Abu Dhabiban.

Szabó Krisztián: Továbbra is a döntő a cél

A ralikrossz-világbajnokság magyar újoncának első napja a tanulásról szólt Abu Dhabiban, a szezon nyitóversenyén. Az EKS versenyzője már azt is tudja, min kell javítania, hogy szombaton a kemény mezőnyben felzárkózhasson a 12. helyről.

Első világbajnoki versenye előtt áll Szabó Krisztián

Kétszeres Európa-bajnok magyar versenyzővel a mezőnyben kezdődik a ralikrossz-világbajnokság (WRX) 2019-es szezonja Abu Dhabiban pénteken. Szabó Krisz a korábbi világbajnok Mattias Ekström csapatában, Audival debütál a sportág legmagasabb szintjén. A döntőbe jutásnak örülne, igazán kiváló kezdésnek pedig a dobogót tartaná.

Megjött a ralikrossz-vb nevezési listája Szabó Krisztiánnal

Hosszú bizonytalanság után végre ismert a WRX 2019-es szezonjának 16 résztvevője: bár a világsztárok távoztak, a magyar Európa-bajnoknak nem lesznek könnyű ellenfelei idén.

Szabó Krisztián a ralikrossz-világbajnokságra megy – győzni!

Eddigi pályafutása legfontosabb szezonjára készül a kétszeres Super 1600-as ralikrossz Európa-bajnok, aki sikeres tavalyi bemutatkozása után még nagyobb lehetőséget kapott Mattias Ekström csapatától, az EKS-től. A világbajnokság megváltozott erőviszonyaiból kiindulva újoncként is az első helyet célozza meg.

Esélylatolgatások a 2018-as gála előtt

Idén december 6-án kerül sor az Autósport és Formula Magazin saját szezonzáró eseményére, a Total által szponzorált TOP50 magyar autóversenyző gálára, amelyen bemutatjuk az év legjobb pilótáiból összeállított listánkat is. A rendezvény előtt a tavalyi élmezőny tagjai beszéltek arról, ezúttal hova várják magukat az 50-es rangsorban.

Ekström tippje: Szabó Krisztián 2019-ben Supercar Európa-bajnok lesz

Sajtótájékoztatót tartott Szabó Krisztián, kétszeres Super 1600-as ralikrossz Európa-bajnok 2018. szeptember 20-án Budapesten, miután a hónap során első két Supercar Európa-bajnoki futamán indult a ralikrossz-világbajnok Mattias Ekström csapatában, az EKS-ben. Kiemelkedő teljesítményére ismét felfigyelt az autó-motorsport.

Nincs a világon izgalmasabb autóverseny a ralikrossznál!

A ralikrossz sajnos az autósport világának egy kis, eldugott szeglete. Pedig amit Lettországban, a világbajnokság rigai fordulóján láthattam, az alapján talán a totális őrület a legjobb szó a versenyekre. Örökre beleszerettem a ralikrosszba.

Szabó Krisztián két futamot megnyert, de a döntőben hibázott

Győzelem a Q3-ban és az elődöntőben: Szabó Krisztián magasabb sebességi fokozatba kapcsolt Rigában vasárnap, a döntőben azonban ő húzta a rövidebbet egy ralikrosszos akció folyamán, ezért a végeredményben csak 6. helyen rangsorolták az Euro RX szezonzáróján.