2024. július 7. vasárnap

SzabóKrisztián

A versenypályán lepte meg szerelmét az Európa-bajnok

Különleges meglepetéssel kedveskedett születésnapján szerelmének, Fridának Szabó Krisztián, háromszoros autókrossz Európa-bajnok, aki idén már a ralikrossz Európa-bajnokságon indul, ahol első magyarként már futamgyőzelmet is szerzett Portugáliában.

Kárai borult, Szabó dobogós, Luigi elődöntős

E hétvégén, a németországi Esteringen rendezték a 2015-ös FIA Ralikrossz Világbajnokság ötödik fordulóját, amely egyben az Európa-bajnokság harmadik futama is volt. Három magyarért szoríthattunk.

Szabó Krisztián újabb ralikrossz Eb-dobogója

Folytatta remeklését a 2015-ös FIA Ralikrossz Európa-bajnoki sorozatban Szabó Krisztián, aki vasárnap a németországi Buxtehudéban rendezett fordulót a dobogós, 3. helyen zárta a Super1600-as kategóriában.

Szabó Krisztián: Még pár tized és jó lesz

A 2015-ös FIA Ralikrossz Európa-bajnokság harmadik, a németországi Esteringen rendezett fordulójának szombati napját vegyes érzésekkel zárta Szabó Krisztián.

Szabó Krisztián ismét Európa legjobbjai ellen

Szabó Krisztián idén két vasat tart egyszerre a tűzbe, így fordulhat elő, hogy a legutóbbi, belgiumi ralikrossz Eb-futam óta két versenyt is teljesített az Egyesült Államok kamionos bajnokságában, a ChampTruck World Series-ben. Ezen a hétvégén azonban visszacsöppen a ralikrosszba, és újra Európa legjobbjai ellen lendül támadásba, ezúttal a németországi Esteringen.

Svédország vagy Amerika? – Szabó Krisztián dilemmája és döntése

A korábbi háromszoros autókrossz Európa-bajnok Szabó Krisztián idén két vasat tart egyszerre a tűzben: az FIA Ralikrossz Európa-bajnokságon és a ChampTruck World Series-ben is a csúcsra tör.

Szabó Krisztián Pikes Peak-i győzelme és dobogói

A korábbi háromszoros autókrossz Európa-bajnok Szabó Krisztián az elmúlt két hetet az Egyesült Államokban töltötte, ahol az idén újonnan elindult kamionos bajnokság, a ChampTruck World Series második és harmadik fordulóján vett részt. Mutatója tíz versenyen négy első, öt második és egy harmadik hely, azaz száz százalékos dobogós mérleg.

Méterekkel a cél előtt állt az élre a magyar pilóta

Szabó Krisztián újabb fantasztikus győzelemmel véttette észre magát az idén elindult amerikai kamionos bajnokságban, a ChampTruck World Series-ben. A magyar pilóta méterekkel a cél előtt vette át a vezetést.

Szabó Krisztián: Kamionnal a Pikes Peaken

Ha nem is a világ leghíresebb hegyi-felfutó versenyén, de az annak legendás helyszínén található épített versenypályán, a Pikes Peak International Raceway-en fog versenyezni a hétvégén Szabó Krisztián, aki a ChampTruck World Series harmadik fordulóján vesz részt a Truck Race Team USA 800 lóerős Volvo VNL 670 versenykamionjával.

Szabó Krisztián tripla győzelme Amerikában

A mögöttünk hagyott hétvégén Szabó Krisztián az autósport egy újabb válfajában és egy újabb kontinensen tette le a névjegyét. A korábbi háromszoros autókrossz Európa-bajnok, idén a ralikrossz Eb-n győzelemmel kezdő magyar pilóta a ChampTruck World Series amerikai kamionverseny-sorozat thunderhilli hétvégéjén három győzelemmel és két második hellyel mutatkozott be.

Szabó Krisztián: Amerikába mentem!

Alig néhány nap telt el az FIA Ralikrossz Európa-bajnokság belgiumi futama óta, Szabó Krisztián máris az Egyesült Államok felé vette az irányt, ahol hétvégén teljesíti pályafutása első kamionversenyét az idén elindult ChampTruck Világszéria második, thunderhilli fordulójának keretében.

Szabó Krisztián: Újabb Eb-döntő

Kétarcú hétvégét zárt Belgiumban, a 2015-ös FIA Ralikrossz Európa-bajnokság második fordulóján Szabó Krisztián. A Super1600-as kategória 24 fős mezőnyében érintett magyar pilóta kevés tiszta futamot tudott teljesíteni, ám – jó tempójának és küzdeni tudásának köszönhetően – a sok nehézség ellenére végül mégis döntőbe jutott, ahol viszont egy műszaki meghibásodás megálljt parancsolt neki.