Bognár Viktor
2019. szeptember 18. szerda

Sato

39 ezreddel nyerte meg idei második futamát Takuma Sato

A bajnokság szinte összes élmenője kisebb vagy nagyobb problémákkal küzdött, a japán pedig köszönte a lehetőséget, és már második futamgyőzelmet aratta idén, amivel győzelmeket tekintve ez a legsikeresebb szezonja.

Az adatok Sato ártatlanságát bizonyítják?

A Rahal-Letterman-Lanigan istálló nyilvánosan megvédte pilótáját, Takuma Satót. Össztűz zúdult a japán pilótára a poconói tömegkarambol okozása miatt, de a csapat szerint nem ő a hibás.

Sato ámokfutása és a futam lerövidítése is kellett Power győzelméhez

Az IndyCar poconói hétvégéjén az eső is beleszólt a verseny alakulásába, ami miatt előbb le kellett inteni a versenyt, de persze a pályán is történt rengeteg akció. Például egy tömegbaleset, amit Sato idézett elő.

Newgarden nyert a körhátrányból visszakapaszkodó Dixon előtt Iowában

Josef Newgarden azzal, hogy szezonbeli negyedik győzelmét aratta 2019-ben, valamivel kényelmesebb előnyt alakított ki legfőbb bajnoki riválisával, Alexander Rossival szemben. Scott Dixon körhátrányból jött fel másodiknak.

F1-Archív: Fékhiba okozta Schumacher balesetét

Kiderült, mi vezetett a kicsúszáshoz, amelyben a ferraris eltörte a lábát, Ross Brawn arról beszélt, hogy minden istálló kémkedik, Sato vissza akar térni, Webber 130 próbálkozás után futamot nyert, a Williams pedig a Ferrarit akarja legyőzni: ezek voltak július 12. hírei az évek során.

Pagenaud-nak milliókat hozott az Indy 500-győzelem

A viadal több, mint 50%-ában az élen állt, végül nyerni is tudott Simon Pagenaud Indianapolisban. Ezzel több, mint 2,5 millió dollárt kasszírozott, de a hátul végzők sem jártak rosszul.

IndyCar: Sato nyert, Ericsson megvillant

A rajtelső japán uralta a vasárnapi futamot Alabamában, miközben Marcus Ericsson 13 helyet javítva zárkózott fel a hetedik pozícióig, ami legjobb eredménye új szériájában.

F1-Archív: Csúnyán leszerepelt az új időmérő

Unalomba fulladt a kiütéses formátum, kizárt, hogy Rosberg visszatérjen, Fisichella nyert, Brawn visszaszólt Dennisnek, Ecclestone a hatodik leggazdagabb brit: F1-es hírek március 19-ről.

F1-Archív: Tesztek tesztek hátán

Az elmúlt húsz év többségében már javában zajlott az F1-es tesztelés február 14-én. De más hírekről is olvashattunk ezen a napon: Bottas debütálására, Raikkönen a Mexikó Ralira készült, Zanardi pedig Rossit várta az F1-be.

F1-Archív: Sato és Schumacher a vécén beszélték meg

Szokatlan helyen simított el nézeteltérést a két F1-es, Ecclestone éremrendszert javasol, Schumacher az indianapolisi téglák miatt aggódik: ezek voltak a hírek szeptember 23-án.

Rajtbaleset és Sato-győzelem Portlandben

Őrült versenyt hozott az IndyCar idei utolsó előtti futama, amelyen a japán harmadik sikerét jegyezte, az összetettben vezető Scott Dixon pedig az első körös kalamajka ellenére is növelte előnyét.

Will Power először, Roger Penske 17. alkalommal nyert Indy 500-at

A 102. indianapolisi 500 mérföldes versenyen sokáig úgy nézhetett ki, hogy valamelyik nagy név, mondjuk a Team Penske versenyzői, vagy éppen a pole-ból induló Ed Carpenter nyerhet. Végül bejött a papírforma.