Nico Hülkenberg a Le Mans-i 24 órás megnyerésével nem csak történelmet írt, de az egész Formula-1 ázsióját megemelte - fejtegette a Force India vezetője, Bob Fernley.

A Porsche Le Mans-sikere a számok nyelvén

2015, 24, 19, 17, 17, 1998, 395, 5383, 2, 17, 4, 8, 919, 340,2, 224,2, 120, 90, 30, 26, 54, 116, 19,9, 73,9, 51,3, 95, 1896, 25293, 610, 532, 3, 8,5, 1, 25, 8, 16, 27, 195, 13,5.

Kisorsoltuk a Le Mans DVD gyűjteményét

Olvasóink két héten keresztül pályázhattak a DUKE Video egyik legfrissebb gyűjteményének nyereményjátékára, melynek keretein belül egy 10 lemezes csomagot sorsoltunk ki.

Hülkenberg kórházba küldte ellenfelét?

Az F1-ből is ismert Nico Hülkenberg fantasztikus győzelmet aratott a Le Mans-i 24 óráson, ám utólag akad olyan versenyzőtársa, aki gratuláció helyett inkább tőle várt volna bocsánatkérést.

Le Mans-i sztár teszteli a Ladát

Nicolas Lapierre tavaly még a Toyotával állt dobogóra a 24 óráson, idén az LMP2-es géposztályban nyerte meg a legendás versenyt. A Paul Ricard pályán próbálja ki a Vestát.

Nem az F1 lett Le Mans, a Le Mans lett F1

A csapatok elismerik, hogy a Ferrari és a Mercedes technikájával teljesíthető lenne akár a Le Mans-i 24 órás távja is. Lehetséges, hogy az egyre tartósabb motorok és váltók által az F1 mára sprintversenyből tulajdonképpen megbízhatósági versennyé vált?

Felipe is 24 órás versenyre vágyik

Nico Hülkenberg Le Mans-i sikere több F1-es pilóta kedvét meghozhatja a hosszútávú versenyekhez. Felipe Nasr-nak például máris eszébe jutott, milyen jó lenne két év után visszatérni a Daytonai 24 órásra.

Le Mans: Az Audi gyors, de nem szerencsés

Az Audi folytatta a dobogós eredmények sorát a 24 órás Le Mans-i versenyen, azonban elszalasztotta 14. győzelmének megszerzését. Ez volt a cél a világ leghíresebb endurance versenyén, a harmadik, negyedik és hetedik helyezést sikerült megszerezni.

Webber: Büntetés nélkül sem nyertünk volna

Az F1-es veterán egysége másodikként ért célba a Le Mans-i 24 óráson. Egy egyperces büntetés megtépázta esélyeiket, de szerinte nem ezen múlt, hogy nem fogták meg Hülkenbergéket.

Hülkenberg a Force Indiának is megköszönte

Immár az osztrák F1-es futamon tartja szemét Nico Hülkenberg, aki szabad hétvégéjén „átugrott” Le Mans-ba, s a vendégszereplés a lehető legeredményesebbre sikeredett. Csapatfőnökének is hálás.

Illusztris társaságba került Nico Hülkenberg

Graham Hill, Jochen Rindt, Mike Hawthorn, Phil Hill, Bruce McLaren, Jacky Ickx, Didier Pironi, Dan Gurney – néhány név azok közül, akik aktív F1-es pilótaként győztek a Le Mans-i 24 órás versenyen.

Csoda, hogy végigbírta a Porsche Le Mans-t

Nemcsak 17. győzelmét szerezte meg a gyártó, de mindhárom autóval célba ért: csapatfőnökük bevallotta, korábban egyetlen hosszú távú tesztet sem teljesítettek végig műszaki hiba nélkül.