2024. szeptember 30. hétfő

LeMans

Kiss Norbi: „Rossz befejezése egy rossz hétvégének”

A szombati büntetések és két harmadik hely után hiába indult biztatóan a vasárnap, végül egy második hely és egy kiesés lett a szombathelyi pilóta jutalma – ezzel 2015-ben először zárt győzelem nélkül egy hétvégét.

Kiss Norbi: Büntetés és két 3. hely szombaton

Mozgalmasan alakult a franciaországi szezonzáró első napja a kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert számára: az Oxxo Racing-Axxyss Motorsport pilótája megszerezte a pole pozíciót, az első futamon azonban kanyarátvágásért megbüntették, így harmadik lett, ahogy a fordított rajtrácsos második versenyen is ugyanebben a pozícióban ért célba.

A Porsche az F1-es naptár változtatására vár

Az F1-es versenynaptár legfrissebb verziójában a bakui Európa Nagydíjat egy időben rendezik a Le Mans-i 24 órás versennyel - a Porsche vezére még abban reménykedik, hogy változtatni fognak rajta.

WEC-csapatot akar a volt F1-es pilóta

Az F1-ben 10 szezont eltöltő francia versenyzőről, Olivier Panisról van szó, aki négy Le Mans-i indulást tudhat a háta mögött, de csapattulajdonosként is kipróbálná magát a Hosszútávú-vb-n.

Gondolnak az F1 és Le Mans közös nézőire

Az F1-es versenynaptár legvitatottabb jövő évi dátuma június 19.: ezen a napon tartják az azerbajdzsáni Európai Nagydíjat és a Le Mans-i 24 órást. Jean Todt beszélt az egybeesésről.

Button: Nekünk nem Le Mans-ban van a helyünk

A korábbi világbajnok szerint Bernie Ecclestone ezért tette a bakui nagydíjat a 24 órás hétvégéjére. Jenson Button véleménye az új F1-es versenynaptárról, amelyet a csapatok számára megterhelőnek tart.

Beérte Sainz rekordját a WSR első brit bajnoka

Bajnokavatás zajlott vasárnap Le Mans-ban, ahol a World Series by Renault 3.5 sorozat idei utolsóelőtti versenyhétvégéjét rendezték. Oliver Rowland meggyőző fölénnyel győzte le francia riválisát.

Le Mans-ba vágyik az IndyCar négyszeres bajnoka

A hétvégén négyszeres IndyCar-bajnokká vált Scott Dixontól nem áll messze a sportautó-versenyzés, hiszen kétszer nyert már Daytonában, de az igazi álmot Le Mans jelenti számára.

Visszatérhet-e jövőre Hülkenberg Le Mans-ba?

Nico Hülkenberg idén meglepetésszerű győzelemmel robbant be a Le Mans-i 24 órásra, és a német körüli legfrissebb fejlemények azt sugallják, hogy 2016-ban talán megkaphatja az esélyt az ismétlésre.

A Porsche 2018-ig az LMP1-ben fog maradni

Az idei Le Mans-i 24 óráson kettős győzelmet szerző német márka két évvel, 2018-ig meghosszabbította programját a Hosszútávú-világbajnokság LMP1-es programjában.

Hülkenberg: Befejezetlen ügyem van az F1-ben

A Ferrarival ismételten hírbe hozott német tehetség a Le Mans-i győzelem ellenére sem akar hátat fordítani a királykategóriának, mivel úgy érzi, hogy van még dolga a száguldó cirkuszban.

Montoya megfontolná a Le Mans-i indulást

Az IndyCar jelenlegi éllovasa néhány évvel ezelőtt mereven elutasította volt a Le Mans-i 24 óráson való indulást, most viszont elgondolkodna rajta, ha egy versenyképes autót kapna kezei közé.